Zamknij
REKLAMA

Najnowszy flagowiec Samsung Galaxy S21 - Większy znaczy lepszy? Tym razem niekoniecznie

11:57, 01.04.2021 | Materiał partnera

Samsung wprowadził nową serię smartfonów Galaxy S21. Urządzenia wystąpiły w trzech rozmiarach, ale tylko o dwóch różnych specyfikacjach. W końcu użytkownik nie musi zastanawiać się nad tym w czym gorsze, a w czym lepsze są poszczególne modele, bo wybór jednego z nich został znacznie uproszczony. Marka wykonała krok w dobrą stronę minimalizując swoją ofertę.

Czyżby Samsung naśladował politykę sprzedażową Apple?

Samsung nie tylko podnosi ceny do granic akceptowalności swoich klientów, nie tylko naśladuje design w swoich urządzeniach, ale również w podobny sposób wyposaża je w dane podzespoły. Za przykład weźmy sobie zeszłoroczną serię Galaxy S20, która liczyła trzy różne modele, wśród których każdy różnił się od siebie specyfikacją. To jednak nie koniec, ponieważ wisienką na torcie był również model S20 FE, który narobił jeszcze więcej zamieszania. W efekcie mieliśmy 4 różne telefony o losowo pozmienianych parametrach, których przeciętny użytkownik nie mógł tak po prostu zapamiętać.

Tym razem Samsung postawił na prostotę stosowaną przez Apple – dwa z trzech urządzeń będą miały te same parametry, ale różne rozmiary. Samsung Galaxy S21 oraz Galaxy S21 Plus będą się różniły dwoma cechami - baterią oraz wielkością, z kolei Galaxy S21 Ultra będzie jedyny w swoim rodzaju. Takie manewrowanie specyfiką smartfona zdecydowanie ułatwia jego zapamiętanie, a doskonałym tego przykładem jest seria iPhone 12. Właśnie dlatego na tej podstawie można wysunąć wniosek, że Samsung powoli zaczyna stosować politykę apple: prostą, klarowną oraz zrozumiałą dla klienta. 

Czytaj również - Top 10: Nowa kolekcja etui Spigen do Samsunga Galaxy S21. 

Premiera Galaxy S21 – kiedy smartfon trafił do sklepów?

Coroczne wydarzenie Galaxy Unpacked odbywało się w okolicach lutego i marca, tym razem Samsung postanowił przyspieszyć tempa, a najnowsze urządzenia z serii Galaxy S21 pojawiły się już 14 stycznia. Wydarzenie odbyło się oczywiście w trybie online, a całość transmisji można było śledzić na kanałach medialnych producenta. Urządzenie z dniem 14 stycznia trafiło do przedsprzedaży, natomiast jego sprzedaż regularna odbyła się dwa tygodnie później czyli 29 stycznia.

Jakie są różnice między Galaxy S21 i Galaxy S21 Plus vs Galaxy S21 Ultra?

Tak naprawdę między poszczególnymi modelami Galaxy S21 znajdziemy łącznie 7 różnic z czego większość, bo aż 4 będą dotyczyły aparatu. W kwestii wydajności każde z trzech urządzeń będzie niemal takie samo, a tym co będzie robiło tę różnicę jest przede wszystkim aparat.

Jednak zaczynając od początku, jedną z pierwszych różnic jest jasność aparatu, która w przypadku modeli niższych wynosi 1300 nitów, a modelu wyższego 1600 nitów. Oznacza to, że wyświetlacz urządzenia będzie nieco jaśniejszy co się przyda np. w dni słoneczne (ale również szybciej będzie zużywać energię). Będąc już przy wydajności baterii warto wspomnieć, że dość mocno będzie się ona różnić w każdym z trzech telefonów, a jest to odpowiednio 4000, 4800 i 5000 mAh. Inną różnicą wydajności jest też pojemność pamięci operacyjnej wynosząca 8 i 12 GB RAM, jednak i to ma swoje plus i minusy w postaci rzekomo lepszej wydajności, ale też i szybszego zużycia baterii.

Przechodząc do aparatu, warto zacząć od tego, że dwa modele Galaxy S21 i Galaxy S21 Plus będą posiadały trzy soczewki natomiast wersja S21 Ultra zostanie wyposażona w cztery obiektywy, spośród których dwa z nich są teleobiektywami. Choć Galaxy S21 Ultra otrzyma drugą soczewkę tele to niestety będzie ona dosyć ciemna, bo z przysłoną aż f/4.9 co oznacza, że nie sprawdzi się do wykonywania zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Różnica w specyfikacji dotyczy również podstawowych teleobiektywów, a Samsung choć dał większą ilość MP w tańszych wersjach to niestety, ale zabrał teleobiektywowi najważniejszą cechę czyli długość ogniskowej.

W praktyce oznacza to, że choć właściciele Galaxy S21 i S21+ otrzymają obiektyw z większą matrycą to niestety, ale nie wykonają nim zdjęć z bardzo dalekiej odległości. Różnica dotyczy również wielkości matryc w soczewce głównej i obiektywie przednim. Czy jednak będzie to miało duże znaczenie dla jakości zdjęć w praktyce? Raczej nie, a duże ilości MP są prędzej zabiegiem marketingowym niż faktycznie ważną specyfikacją – jednak to zostanie sprawdzone dopiero w rzeczywistych testach urządzeń.

Opracowanie: Hurtownia akcesoriów GSM FD-Distribution.com

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%