Zamknij
REKLAMA

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego na pierwszym posiedzeniu

11:56, 10.05.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W siedzibie mieleckiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. zainaugurowano funkcjonowanie Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego powołanej przez zarządzającego obszarem EURO-PARK MIELEC. Głównym zadaniem Rady jest opiniowanie w sprawach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na terenie obszaru oraz proponowanie kierunków działań na rzecz poprawy otoczenia przedsiębiorstw i rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru.

Pierwsze posiedzenie, które odbyło się 6 maja br., otworzył Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu Krzysztof Ślęzak. Po prezentacji na temat zarządzającego obszarem oraz programu „Polska: Strefa Inwestycji” przedstawił członków rady, w skład której weszli przedstawiciele przedsiębiorców (7), przedstawiciele jst znajdujących się w granicach obszaru (9) oraz przedstawiciele wojewódzkich rad dialogu społecznego (2).

Głównym punktem posiedzenia był wybór władz rady. Po przeprowadzeniu głosowania, na przewodniczącego rady wybrano Władysława Ortyla (Marszałek Województwa Podkarpackiego), natomiast wiceprzewodniczącą została Aneta Cieśla (Wiceprezes Zarządu Remog Polska).

Ponadto w trakcie spotkania uchwalono regulamin oraz omówiono kierunki działań Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego. Kolejne posiedzenie rady zaplanowano na III kwartał br.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

bubelbubel

1 0

Następna zmowa firm. 10:19, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z MIELCA AMBITNI UCIZ MIELCA AMBITNI UCI

3 0

Generalnie na wschód od Wisły zarabia się o 1/3 mniej niż na zachód do tego dochodzą kwestie lokalne; Mielec nie jest już miastem LOTNICZYM (w całości) tylko ekonomiczną strefą pracy.

Praca jest ale prosta dla prostych ludzi i jak chcesz mieć za co żyć i nie masz marzeń to będzie ci tu ok ale jak masz ambicje to SAJONARA (kilka zmówionych firm, jeden rynek pracy i miasto robotników PRL)

Domów, mieszkań do sprzedaży pełno, ludzie się wyprowadzają, podobno jest to miasto w pierwszej 30 miast wymierających w całej Polsce. Ludzie studiują w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Warszawie i też nie wracają nie mówiąc o tych co niby tu są a pracuję gdzieś indziej.

Miasto nie inwestowało - STAŁO W MIEJSCU - NIE BUDOWAŁO 12:04, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MielczaninMielczanin

0 0

Specjalna Strefa Ekonomiczna miala zrekompensowac upadek WSK by nie doprowadzic do wielkiego bezrobocia. Nie oczekujmy ze w firmach SSE zarabiac bedzie sie górę pieniedxy. Tu potrzebni sa tyljo zwykli praciwnicy. A rozwój? Przepraszam ale gdyby nie to ze SSE zwalnia z podatków, nikt by do Mielca nie przyszedl. Kolej leży, drogi marne, daleko od autostrady, lotnisko tylko fabryczne. Jestem za obradami, ale niech z tego wyplynie korzysc dla mieszkańców Mielcs, a nie tylko przedsiebiorcow 06:43, 03.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA