Zamknij
REKLAMA

Wicepremier Beata Szydło z wizytą w DPS

20:01, 03.11.2018 | Starostwo Powiatowe w Mielcu
Skomentuj

Wicepremier Beata Szydło odwiedziła mielecki Dom Pomocy Społecznej. Podczas spotkania omówione zostały perspektywy rozwoju dla tego rodzaju placówek w regionie.

29 października w spotkaniu z wicepremier ds. społecznych udział wzięli: starosta mielecki Zbigniew Tymuła oraz dyrektorowie podkarpackich placówek społecznych.

– Rozmawialiśmy na temat potrzeb oraz zagrożeń, które się pojawiają, o tym, co trzeba zrobić i z jakimi propozycjami należy wyjść, aby wesprzeć domy pomocy społecznej. Poprawa ich funkcjonowania będzie możliwa tylko przy dobrej współpracy między samorządem a rządem – podkreślała po spotkaniu wicepremier Szydło.

Wśród tematów omawianych z byłą Premier RP znalazły się też te związane z zatrudnieniem.

– Wynagrodzenie pielęgniarek pracujących w szpitalach a tych pracujących w domach pomocy społecznej nie jest jednakowe. Podjęliśmy merytoryczną dyskusję dotyczącą rozwiązań, dzięki którym moglibyśmy polepszyć warunki pracy personelu medycznego podkarpackich placówek społecznych. Mamy na uwadze to, że opieka nad osobami w podeszłym wieku, schorowanymi, leżącymi, często niepełnosprawnymi jest ciężką i wymagającą pracą, a właściwie – służbą  – mówił starosta Zbigniew Tymuła.

Podczas mieleckiej wizyty wicepremier osobiście spotkała się z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej. Seniorzy mieli okazję porozmawiać z Beatą Szydło, a także opowiedzieć jej o bieżącym funkcjonowaniu placówki. Nie zabrakło wyrazów wdzięczności za odwiedziny w ośrodku.

– Mury tego domu, liczące niemalże dwadzieścia lat, nie widziały osoby tak ważnej jak Pani – przekazali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Beacie Szydło.

Tematy poruszone w Mielcu, zarówno podczas spotkania z dyrektorami ośrodków, jak i podczas rozmówi z mieszkańcami, staną się przedmiotem obrad Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

(Starostwo Powiatowe w Mielcu)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (5)

mielcoksmielcoks

5 11

szkoda Pana Zbyszka, zrobił super wynik do powiatu i w mieście i na wsiach ale po wczorajszym wyczynie w mieście nie bedzie zapewne władzy pis w powiecie. Chyba ze znajdzie jakiegos koalicjanta. A szkoda, bo akurat ta powiatowa władza pis była u nas bardzo na plus.. 09:32, 05.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarekkowalMarekkowal

4 0

Nie ma fal???? 10:25, 05.11.2018


obserwator obserwator

3 0

Popieranie radnych przez polityków rządzących upartyjniają wybory. A samorządy lokalne powinny kierować się dobrem społeczności lokalnej a nie towarzyszy z Warszawy. Dzięki takiemu zaangażowaniu góry to co kiedyś było możliwe jak różne koalicje, stają się nie realne.
Tutaj też jest "zasługa" psucia normalności na dole przez ta zwaną dobrą zmianę plus! 18:08, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzarnyBezCzarnyBez

3 0

Tak bez stłuczki przyjechała? Dobra zmiana. 21:49, 09.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

umiarkowanyumiarkowany

3 0

Pani Szydło jako szef kampanii Pana Prezydenta przed II turą wyborów wprowadziła wyborców w błąd informując że Pan Macierewicz nie znajdzie się we władzach RP co należało rozumieć że mu podziękowano a po wyborach było inaczej po staremu. I ten fakt to początek końca jej i jej formacji P i S - u. 15:02, 11.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA