Zgodnie z wieloletnią tradycją rocznica urodzin patrona szkoły, ks. Stanisława Konarskiego, stanowi okazję do pięknego wprowadzania do szkolnej wspólnoty kolejnych pokoleń uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, do naznaczania ich dumą i odpowiedzialnością za społeczność najstarszej szkoły w Mielcu.
Tegoroczne świętowanie miało być szczególne, bo jubileuszowe. Niestety, okoliczności ostatecznie pozwoliły jedynie na ograniczone i symboliczne, choć zgodne z uniwersalnymi wartościami przeżywanie Dnia Patrona. W Bazylice pw. Św. Mateusza uczniowie klas pierwszych wspólnie z wychowawcami uczestniczyli w Mszy św. Tam również ich starsi koledzy zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny, a najmłodsze pokolenie licealistów, w atmosferze powagi złożyło ślubowanie na sztandar szkoły.
Znaczącym symbolem tegorocznych uroczystości stało się przekazanie na ręce dyrektora I LO - Radosława Kluzy oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Mai Burek błogosławieństwa Papieża Franciszka dla całej społeczności szkolnej.
Upamiętniające przedsięwzięcia to: galeria portretów dyrektorów szkoły (od teraz stała ekspozycja w holu, w części administracyjnej) oraz okolicznościowa publikacja wydana z okazji 115-lecia Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu 1905-2020 pt. „Pamięć i świadomość. Mielecka gimnazjalno-licealna lista katyńska” (autor: Włodzimierz Gąsiewski, wydawca: Agencja Wydawnicza „Promocja” w Mielcu, współwydawca: I LO w Mielcu, wsparcie finansowe publikacji: Starostwo Powiatowe w Mielcu).
W imieniu klas pierwszych ślubowanie składali: Alek Markulis (I A), Patrycja Sitnik (I B), Joanna Żelazko (I C), Szymon Markulis (I D), Gabriela Krawiec (I F) i Norbert Sypek (I G).
Oprawę uroczystości współtworzyli uczniowie: Kinga Chrobak, Natalia Lubacz, Szymon Maziarz, chórzyści i sekcja reprezentacyjna SU oraz nauczyciele: Małgorzata Stryczek, Maciej Fijałkowski (dyrygent chóru), Monika Toczyńska, Anna Wardzała, Robert Kagan i katecheci: ksiądz Janusz Kłęczek, ksiądz Kamil Kopyt.
Honorowymi gośćmi uroczystości byli emerytowani dyrektorzy I LO: Anna Maciejak i Zbigniew Maj oraz Ryszard Kubik, który namalował piękne portrety wszystkich dyrektorów współtworzących historię I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu.
Absolwent12:40, 06.10.2020
Fajna buda, była. Naprawdę się działo, a puszczanie muzyki na przerwach z gabinetu dyr. Maja też było fajne. Dało się :)
Marekkk13:07, 06.10.2020
Najgorsza szkoła z najbardziej po...nymi nauczycielami. Bez płatnych korków nie ma szans na porządną edukację.
Jusb13:57, 06.10.2020
też mam niezbyt przyjemne skojarzenia z tą uczelnią, a raczej z absolwentami, jakoś nie lubię natrętnych zbiegów okoliczności i przypadków w tym nazw niewiadomego pochodzenia,
– LO z franc. Lutte Ouvrière to skrót i nazwa Związku Komunistów, frakcja trockistów od Lwa Trockiego założona w 1939 kolportuje tygodnik dla wielkoprzemysłowej klasy robotniczej,
– LO z łac. licaeum od gr. Lýkeion, ogród przy świątyni Apollina, boga piękna, sztuk wszelakich i miłości,
koko20:05, 06.10.2020
Współczuję, masz duże problemy, ale jakoś trzeba żyć...❤️
Jusb22:06, 06.10.2020
ale z poezji nie wyżyjesz jak sugeruje Absolwentka 87,
a problemy skąd ? zgadnij - po fachowcach z lo na urzędniczych etatach,
analfabetyzm wtórny i lepkie łapy
Uczeń 14:27, 06.10.2020
A kto pamięta Baśkę W od geografii? Była moc
dziobak19:48, 06.10.2020
Przez pryzmat humoru to żałuję żeza mnie już nie uczyła ale ponoć kosa była więc nie mam czego żałować; ale Maria dnia siódmego jeszcze była i Honorata i Anna od Jasiów i Dominików
Kama210:49, 10.10.2020
Po latach ja doceniam. Nieprzekupna. Traktowala wszystkich jednakowo. Nie ważne czy syn doktora czy robotnika. Mam do niej ogromny szacunek. Honorata i Anna to inna historia...
SweetNightMorenka14:46, 06.10.2020
Chodziłem z 15 lat temu,i miałem fajnych kolegów których nazwiska teraz nawet nie pamiętam...
Takie to właśnie ma znaczenie te 4 lata liceum.. Czyli w kontekście dalszego życia ŻADNE
Woźny14:52, 06.10.2020
Heh, liceum, szkoła piękna niby, ale pytanie gdzie potem kończą absolwenci? Szczególnie tacy, którzy są wymalowani jak krowie wymiona mlekem, plujący i palący przed twoim autem..........................
dziobak19:53, 06.10.2020
Panie Rysiu coś nie pasuje mi ta wypowiedź. Tyle kserowanych ściąg, długie włosy broda wizytowka szkoły.
Az15:24, 06.10.2020
Ten były maj to była dobra szuka!
Az15:26, 06.10.2020
Poprawka szuja
Az15:34, 06.10.2020
A kto pamięta deche ludianowa? To była k...A.Tatus był prezesem spółdzielni rzemieślniczej
A?15:38, 06.10.2020
Tomasowa?KOMUCH HERchel?To wszystko było szemrane towarzystwo!
WF17:00, 06.10.2020
Chyba miałeś(aś) problem z Wfem i stąd ten durny komentarz.
zZ19:35, 06.10.2020
Raczej z dyscypliną i punktualnoscią bo tego Józek nie znosił. Nawet Marysieńkę nauczył że lekcji nie kończy się po dzwonku na następną.
zZ19:39, 06.10.2020
miało być zwalniania się z lekcji i spóźniania za to były oceny od 4 w dół
Ewa absolwentka16:49, 06.10.2020
WOLCYRZOWA Z KOKIEM NA GLOWIE DLUGA LINIJKA I TABLICA KOTUROWA SWIATA(CZARNA)
🤣
Kama211:22, 10.10.2020
Czy pamiętasz jak stawiała krzesło na stole i na nim siadała w czasie kartkówek ? Nie można było nawet glowy przekręcic. Razu pewnego gdy pokręciłam nazwy elektrowni wodnych na mapie to powiedziala "ty dziewico jezdzij z mamusia po Polsce bo sie pogubisz". Balismy sie jej ale szanowali. Bo zasługiwała na szacunek bo była nieprzekupna i nie dawała dwoj bez powodu.
Rodzic17:47, 06.10.2020
Ja, dla odmiany, gratuluję wszystkim, którzy pracują na dobre imię tej szkoły - dyrekcji, gronu pedagogicznemu, całej społeczności szkolnej. Syn uczęszcza i jest zadowolony dosłownie ze wszystkiego, chwali sobie przyjazną atmosferę, świetnych kolegów i koleżanki, a o nauczycielach mówi, że "widać, że im się chce". Nie mam żadnych osobistych doświadczeń z l LO, ale ważne jest dla mnie to, co mówi dziecko. Dziękuję Wam, doceniam Waszą pracę i życzę wytrwałości!
Edek20:31, 06.10.2020
Mam podobne doświadczenia.
Serioooo?20:27, 07.10.2020
A ja absolutnie nie! Przedmioty wiodące "leżały" po całości. Bardzo dziwi mnie słowo renoma w kontekście tej szkoły. Może kiedyś... Ale teraz bez korepetycji matury nie zdasz.
Absolwencik19:19, 06.10.2020
Fajna szkoła, łatwo nie było ale ja osobiscie otrzymałem wiele pomocy i wsparcia - trafiłem na dobrych Belfrów. Dziekuje Wam...👍
Rodzic 219:33, 06.10.2020
Potwierdzam. Moje dziecko musiało się bardzo dużo uczyć w tej szkole, ale zawsze chwaliło sobie miłą atmosferę między uczniami. W gimnazjum nie zawsze tak było. Z relacji wynikalo również że mial wielu dobrych, zaangażowanych pedagogów. W tym roku kończy studia na UJ w Krakowie i mam nadzieje że na wiosnę obroni tytuł magistra. Nie mam wątpliwości, to liceum dobrze przygotowało go do studiów.
Absolwentka 8719:56, 06.10.2020
I LO to moja szkoła. I mogę napisać ze wzruszeniem, że cztery lata w murach "Konarskiego" nauczyło mnie szacunku dla zdobywanej wiedzy i brania odpowiedzialności za to co robię i mówię. Bez wahania zaproponowałam tę szkołę własnym dzieciom. I widzę podobną tendencję u moich znajomych, dlatego Konarski to szkoła "rodzinna", bo pokoleniowa. Pamiętam też z dawnych czasów, że długo jako studentka tęskniłam za "ciasnymi korytarzami" naszego liceum :-) I tak czytając dziś wpisy reflektuję, że można oczywiście na życie i na szkołę ponarzekać, czemu nie... Tylko po co? Warto być dumnym z faktu, że było się uczniem pierwszej mieleckiej szkoły średniej, której minęło właśnie 115 lat.
Pozdrawiam wszystkich absolwentów i wszystkich obecnie uczących się w "Konarskim" młodych ludzi.🙂❤️
dziobak20:07, 06.10.2020
Po tylu latach pamięta się tylko dobre rzeczy np profesorke w męskim kiblu rozganiającą kłęby dymu kolegów koleżanki a nie trzesące się gacie przed kolejną lekcją. Dziękuję za pozdrowienia i pozdrawiam uczniów absolwentów i zacne grono pedagogiczne obecne i emerytowane
W temacie20:30, 06.10.2020
Tak dokładnie - i w uczniu widzą przede wszystkim człowieka!
miki20:15, 06.10.2020
Kończyłem I LO i wspominam szkołę jak najlepiej: super koledzy❤️, niezapomniane wycieczki🙂, wyjazdy z chórem (pozdrowienia dla prof. P. Lisa), prawdziwa szkoła życia🙂🙂🙂🙂. Moje dzieci również ją kończyły i wspominają dobrze: że bezpieczna, przyjazna atmosfera, nauczycielom się chciało wytłumaczyć i poświecić czas na prace z uczniem, ale i na wycieczki nawet kilkudniowe. Oryginałów nie brakowało i w moich czasach i podobnież teraz. 🤣Pozdrawiam wszystkich uczniów, Grono i pracowników! 150 lat!!!❤️❤️❤️
Boo20:25, 06.10.2020
Świetna szkoła. Bardzo dobrze wspominam spędzony tam czas 🙂
Zainteresowana20:28, 06.10.2020
Moja szkoła, którą wspominam z sentymentem. Wielu zaangażowanych nauczycieli zaszczepiło we mnie zainteresowanie językami obcymi - szczególnie językiem niemieckim. Część grona wspominam jako ludzi z ogromną wiedzą i ogromną pasją. Niektórzy z nich pracują do dzisiaj - serdecznie pozdrawiam całe Grono Nauczycielskie.
dziobak20:34, 06.10.2020
Do niemieckiego miłość albo nienawiść tylko 2 możliwości. Zasady z armii Führera. Auf Polnisch verstehe Ich nicht. Jest co wspominać ja też lubiłem ten przedmiot.
dziobak22:23, 07.10.2020
Herr Antoni ist der Beste.
Absolwentka 201720:33, 06.10.2020
Narzekałam gdy do tej szkoły uczęszczałam. Wydawało mi się że za dużo wymagaja.Teraz jestem na AGH. Perspektywa się zmieniła. To na prawdę dobra szkoła! Jestem jej absolwentka i jestem z tego dumna.Polecam szczerze i pozdrawiam wszystkich gratulując pieknego jubileuszu!🎂❤️
Abolwent 12321:02, 06.10.2020
I ja bardzo dobrze wspominam I LO. Szczególnie za ciekawe akcje charytatywne związane z Afryką. Dla mnie kultowe pozostaje zdjęcie Afrykańskich dzieci w białych podkoszulkach z napisem Dębica - Mielec👍👍👍. Pozdrawiam wszystkich sympatyków I LO🙂
wesołek21:05, 06.10.2020
Gratuluję pięknego jubileuszu. Też bardzo dobrze wspominam tę szkołę. Miałem bardzo fajną klasę i do dziś z wieloma osobami utrzymuję kontakt.
Ida21:12, 06.10.2020
ILO to cytując klasyka „ wąskie korytarze ale szerokie perspektywy”, atmosfera, której pozazdroszczą inni, absolwenci, którzy wracają w odwiedziny a później przyprowadzają swoje dzieci oraz nauczyciele, o których już legendy krążą. To wszystko potwierdzone również przez moje dzieci. Podpisujemy się pod laurką dla Szkoły z okazji tego święta i serdecznie pozdrawiamy wszystkich nauczycieli:)
Chórzysta - As21:15, 06.10.2020
Szkołę jakich wiele, ale ludzie jedyni w swoim rodzaju!!
Klimat I LO był niezapomniany - szczególnie próby Chóry pod batutą Pana Profesora Pawła Lisa, którego bardzo serdecznie pozdrawiam!
Absolwentka21:24, 06.10.2020
Szkoła jak szkoła, ale zawarte w niej przyjaźnie przetrwały próbę czasu. :) Z sentymentem wspominam również próby chóru - grupy niezwykle utalentowanych ludzi pod batutą Profesora Lisa (żarty są jedyne w swoim rodzaju).
😁 A kto pamieta21:26, 06.10.2020
Prof. Sarame, Prof. Kosinskiego, Prof. Dołyk, Prof. Jablonska - profesorów lat 70 - ych XX w. Gratuluję jubileuszu
Kama211:02, 10.10.2020
Kosinski dziewczynom kazał pisać na górnej tablicy to mogl oglądać ich nogi. Jablonska i Wolcyzowa zasługują na szacunek. Duże zaangażowanie i nie robiły różnicy czy syn doktora czy robotnika.
Jery21:28, 06.10.2020
Są tam najlepsi nauczyciele, którzy wkładają serce w to co robią. Minęło już kilka lat od zakończenia nauki, a ja wciąż wspominam ją z wielkim sentymentem. Pozdrowienia dla całego grona pedagogicznego.👍❤️
asdfgh21:38, 06.10.2020
A moze ktos napisze wreszcie prawde o nauczycielach ktorzy skutecznie zatruwali zycie uczniom bo tak....
Absolwentka 8721:49, 06.10.2020
Mnie nikt nie zatruwał życia w I LO, ale rozumiem, że różnie w życiu bywa. Spokoju szukać polecam u ojca poezji polskiej: "Nic wiecznego na świecie. Radość się z troską plecie. A kiedy jedna weźmie moc nawiętszą. Wtenczas masz ujźrzeć odmianę naprędszą"
Optymista21:49, 06.10.2020
W każdej szkole są jacyś "zatruwacze". Ale ja wolę wspominać tych, którzy pomagali i wspierali, chociaż czasem dużo wymagali. Tych było więcej.
dziobak21:54, 06.10.2020
Po dziestu latach złego się nie pamięta, no może Grażę, erotomana od WOSu, fakt fajnie patrzyło się na koleżanki które chciały lepszą ocenę z WOS (dekolcik, spódniczka), biedne chowały się po kątach przed lekcją gdy po drugiej stronie korytarza lekcje miała dyrekcja
Jusb do Absolwentka 22:10, 06.10.2020
grunt to się ustawić i wszystko gra, sielanka
Anonim 21:40, 06.10.2020
Szkoła średnia ale ludzie *%#)!&
Lolll22:35, 06.10.2020
Ciekawe czy też o sobie mówisz? 👎👎👎
Uczeń 21:42, 06.10.2020
Bardzo miła atmosfera. Polecam
Tommy21:45, 06.10.2020
Extra ludzie i atmosfera. Pozdrawiam profesora Lisa, pana Rysia i wszystkich nauczycieli. 200 lat!
Rene22:12, 06.10.2020
Konarski to MOJA szkoła- tak o niej myślę i mówię od ponad 30 lat. To tu nauczyłam się rozumieć literaturę, kochać muzykę i działać w zespole. Wszystkie te umiejętności wykorzystuję w moim życiu do dzisiaj. Wszystkiego dobrego dla "Konarskiego"👍❤️
gejsza22:39, 06.10.2020
nie piszesz co robisz teraz, zdaje się masz wiele do ukrycia po konarze, bo w temacie cisza
Absolwentka22:18, 06.10.2020
Gratulacje.
Sporo wspomnień, sporo sentymentów i całe 4 lata w tych murach. 😘
Pozdrawiam grono pedagogiczne.
Ps. Chór z p. Lisem nie do podrobienia 😁
Jusb do asdfgh21:38,22:20, 06.10.2020
ja mogę napisać o absolwentce prostytutce, która zrobiła obok studium pielęgniarskie i namówiła swojego gacha do skopania starszej osoby do kamery monitorującej pomieszczenie,
prawdziwa szkoła życia🙂🙂 jak pisze dosłownie miki20:15, 06.10.2020,
moje gratulacje
Dora22:38, 06.10.2020
Szkoła wg. Ciebie odpowiada za dorosłe osoby, które już ją opuściły? Czy może wątek wymknął Ci się spod kontroli bo zdania za długie? 😭😭
Jusb22:56, 06.10.2020
szkołę średnią opuszcza młodzież dorosła, a murach spędzają przeszło połowę życia, dlatego szkoła wpływa zarówno na sukcesy jak i upadki wychowanków, nie działa to wybiórczo,
zachowania psychopatyczne są widoczne dla pedagogów więc albo swój na swojego trafił, albo w szkole brak wykwalifikowanej kadry, tak właśnie to widzę i mam rację,
Iskra22:22, 06.10.2020
Ci którzy piszą źle o mojej byłej szkole chyba liczyli na to, że nie trzeba się uczyć. Ja byłam nastawiona na dobry poziom nauczania i się nie zawiodłam.
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli i cały personel ❤️❤️❤️❤️
Jusb22:34, 06.10.2020
owszem, widzę po czerwonych serduchach nastawienie na dobry poziom,
szkoła wychodzi na zapotrzebowanie społeczne w środowisku niewątpliwie,
aHa22:28, 06.10.2020
z wpisów wynika, że szkoła ma profil rozrywkowy co firmuje ustawicznie nakręcane nazwisko profesora Lisa chórzysty, proponuję zmienić nazwę na średnią muzyczną tego imienia, poszerzy to horyzonty
dziobak22:47, 06.10.2020
Prof. Lis to legenda tej szkoły nie wiem czy jeszcze uczy. Powiem tak, specyficzne poczucie humoru ale odpowiadało się o dziejach muzyki dużo, chór szkolny krajowe pudło. "Kawalerze oświeć dzieci! A panienka to piśmienna? " Codzienny garnitur i wyprostowana sylwetka. A imprezy to były na studiach jak koledzy ucząc się analizy rozwiązywali zadania że starej żółtej lub nowszej niebieskiej książeczki, która obowiązywała od II klasy liceum. Za uśmiechem prof. Szczur krył się najwyższy poziom nauczania.
aHa22:59, 06.10.2020
toteż i ponawiam propozycję
Kilka wyjasnien 23:08, 06.10.2020
Repertuar chóru- raczej mało rozrywkowy, pieśni sakralne, pieśni o tematyce ludowej, klasyka
Profesor Lis- dyrygent chóru
Chórzysta- osoba śpiewająca w chórze. Mam nadzieję że horyzonty zostały poszerzone. 🙂
aHa15:32, 07.10.2020
znam terminy muzyczne, gustuję w operze i to też rozrywka,
a klasyka ludowa od dawna wyłazi mi bokiem po mdłości i dreszcze brr...
wybacz, nie podzielam twojego entuzjazmu
Jusb23:17, 06.10.2020
wystawiliście negatywną cenzurkę szkole, bo nikt z absolwentów nie napisał o osiągnięciach zawodowych, o pasjach zaszczepionych przez pedagogów
za wyjątkiem etimotki odpustowych serduszek nie macie nic do zaoferowania społeczności, pusto, głucho i *%#)!& nie polecam tej szkoły
gwoli ścisłości23:30, 06.10.2020
Nikt się po próżnicy nie chwali, ale jeśli ludziom chce się wspominać znaczy to, że szkoła miała dla nich znaczenie i wpłynęła na życiowe pasje i zawodowe kariery. A co Jusb proponuje zamiast dostępnych emotikonów określających polubienia w wirtualnym świecie znaków?
Świat jest na tyle piękny i różnorodny, że jedni polecają, inni nie polecają różne szkoły i instytucje.
Jest informacja o jubileuszu, człowiek kulturalny składa gratulacje. Człowiek niepolecający, ale kulturalny - taktownie milczy. Ot i cała sprawa...
k woli ścisłości16:06, 07.10.2020
* dla jednych świat jest różowy, dla innych normalny,
* najlepszą rekomendacja szkoły są osiągi wychowanków po zakończeniu edukacji,
* człowiek mądrze kulturalny nie kłamie, milczenie to znak zgody lub asekuracyjne wazeliniarstwo co wprowadza w błąd czytelników,
wolę kwoli, bo to nasze i nic mi tu przed spółgłoską nie dźwięczy, a słuch mam dobry, jesteśmy kwita, riposty jak odgrzewane kotlety nie smakują nikomu,
zZ22:32, 07.10.2020
2 z 3 semestrów analizy na studiach to powtórka z liceum - to jest dowód na poziom szkoły
do k woli ścisłości21:45, 09.10.2020
No tak... czytam tę wymianę zdań i widzę, jak trudno dyskutować z kimś przekonanym o swojej bezgranicznej nieomylności.
Nie mylić z dyskusją i przedstawieniem swoich poglądów.
DozZ23:45, 09.10.2020
Albo na poziom studiów...
maturzysta 200009:28, 07.10.2020
I LO złoty czas:) pozdrowienia dla profesorów i absolwentów szkoły, szczególnie z rocznika 2000. 20 lat matury, aż się łezka w oku kreci:)
matura to ściema 13:59, 07.10.2020
Poziom w szkołach RADYKALNIE spada ponieważ jest niż demograficzny a każdy chce wziąć wypłatę.
Dla tego też matury dziś są tak proste by nawet wyszkolona świnia mogła ją zdać, poziom matur padł !!!
Jusb15:35, 07.10.2020
do tego doszły szkoły płatne i kadra po nich, egzaminy to ściema, tytuły to kpina
Za nic15:44, 07.10.2020
Życzę sukcesów pedagogicznych nauczycielom, wyłowienia wielu talentów i dobrej opieki nad nimi. Uczniom życzę by szkoła nie tylko wykształciła ich ze wszystkich przedmiotów, ale też by wskazała im "co jest najpiękniejsze co jest najważniejsze za co warto życie dać".
Jusb17:25, 07.10.2020
życie to wartość bezcenna i niepowtarzalna, człowiek wie za co może je oddać, współczesna szkoła to pranie mózgu i wklepywanie bzdetów mało odpornym,
MiMi18:33, 07.10.2020
w tym roku szkolnym = 25 lat matury; różnie bywało; P.Baranowa od matmy- wpędziła mnie w chorobę nerwową :) ;P.Monika Toczyńska- do tej pory pracuje; jej lekcje historii najlepiej wspominam;Pozdrawiam :)
marekk 19:32, 07.10.2020
Baranowa to byla psychopatka!!! Ile wyzwisk w stronę uczniów od baranów, *%#)!& czy idiotów. Co innego wykładała a co innego wymagała. Ona nie uczyć. Ale dla pani Mądry od Biologii pełen szacun. :-)
zZ22:29, 07.10.2020
z Zofią nie miałem przyjemności, Honorata mnie do biologii nie przekonała, raczej zniechęcała, ale jeśli chodzi o matmę to wtedy w Mielcu chyba nie było lepszej szkoły, niż klasy Bogusławy Sz.
Gr15:14, 13.10.2020
zgadza sie - w dzisiejszych czasach baranowa by nie miała racji bytu....zastanawiam sie , co ona robiła w liceum???
14 6
to etatowy system sami swoi, wiedza nie ma szans przebić się w tym motłochu i stąd powtarzalne nazwiska, warianty od tego i zaszłości po koneksjach,
u Groszka przerabiają program tylko pod maturę, a u Konara to nie wiem, ogólnie jednak poziom słaby,
8 5
Chyba misiu pomyliłeś z II LO🤣🤣🤣🤣🤣🤣