Zamknij
REKLAMA

Uczniowie wracają do szkół. Czy mieleckie placówki są gotowe?

14:55, 23.05.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Od 25 maja możliwe będą bezpośrednie konsultacje maturzystów i uczniów klas ósmych z nauczycielami oraz opieka nad uczniami klas I-III w szkołach podstawowych. Miasto już od mijającego tygodnia zbierało informacje o liczbie dzieci, które mogą przyjść do szkoły. Ilu z nich pójdzie do placówek?

Mieleckie placówki są już gotowe na przyjęcie uczniów i od poniedziałku wznowią pracę w trybie stacjonarnym. Uczniowie, którzy pozostaną jednak w domach, wciąż mogą liczyć na nauczanie zdalne oraz realizację podstawy programowej.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów jak i pracowników placówek edukacyjnych wszystkie szkoły zostały zabezpieczone przez Urząd Miejski w Mielcu w odpowiedni sprzęt ochronny, w tym maseczki, przyłbice, środki do dezynfekcji. Placówki dostosowały się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, usuwając z pomieszczeń przedmioty trudne do dezynfekcji. Dyrekcja każdej ze szkół przygotowała też wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, które zostały skierowane do zaopiniowania przez sanepid, a także przekazane uczniom i rodzicom.

Umożliwienie zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Po otwarciu od 11 maja br. przedszkoli oraz żłobków to kolejny krok w stronę stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania edukacji.

Od poniedziałku 25 maja do szkół podstawowych w Mielcu pójdzie 384 uczniów, którzy zostali wcześniej zgłoszeni przez rodziców. Zajęcia rewalidacyjne prowadzone są nieprzerwanie, w zależności od decyzji rodzica – w sposób stacjonarny lub zdalny. Rusza także praca stołówek szkolnych, uczniowie uczęszczający do szkół mogą zatem korzystać ze szkolnych posiłków.

Warto również podkreślić, że od poniedziałku uczniowie klas VIII oraz maturalnych mogą uczestniczyć w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły. Ich harmonogram i organizację ustali dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielami. Z kolei od 1 czerwca możliwość takich konsultacji z nauczycielami będą mieli uczniowie pozostałych klas.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych szkół.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

:/:/

14 4

Prawie całe towarzystwo na ulicach zachowuje się już jak nasz maseczkowy naczelny biznesmen - on jak ten szewc bez maseczki chodzi - wkrótce będzie się działo. W Czechach przypilnowano tematu i na jeden dzień mają około 3 nowych zarażeń. U nas nadal wypłaszczamy krzywą a końca jej płaskości nie widać. 20:12, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DyrektorDyrektor

15 2

Mamo.....ja nie chce do szkoly......podpisano dyrekto szkoly 20:35, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123123

15 4

W teorii wszystko wyglada pięknie , zapewniono , zabezpieczono ....a w realu pozostawia dużo do życzenia 21:06, 23.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickNick

2 0

W realu dzieci mają w szkole chodzić bez maseczek, nauczyciele też. 👎👎 22:56, 24.05.2020


matka Karynamatka Karyna

1 0

ja mojego bombelka nie posłałam do szkoły; nauka mu nie bendzie do niczego pczebna; bo tak jak szkola jest dla gupich tak praca dla biednych; muj monaz jest bogaty; trzeba wiedziec za kogo za manz wyjsc; wyjdz Agato za maz bogato - slowa mojej matki 15:46, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wniosek Wniosek

1 0

W Mielcu szkół jest za dużo jak w całym kraju!!!!
System pracuje tak jakby dzieci było 5x więcej niż jest 17:06, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%