Zamknij
REKLAMA

30-latek zatrzymany z fałszywym prawem jazdy

08:53, 22.10.2021 | ks
Skomentuj Kierowca mercedesa usłyszał zarzuty. Zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Policjanci przedstawili zarzut podrobienia dokumentu 30-letniemu mieszkańcowi Mielca. W trakcie kontroli drogowej, prawo jazdy, którym posługiwał się mężczyzna, wzbudziło podejrzenie policjantów co do jego autentyczności. Zatrzymany blankiet został przekazany do laboratorium, gdzie policyjni eksperci potwierdzili, że dokument jest podrobiony. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zarzutem zakończyło się trwające kilka miesięcy postepowanie, w sprawie posłużenia się podrobionym dokumentem.

- W maju br., policjanci ogniwa patrolowego, na Alei Niepodległości w Mielcu, zatrzymali do kontroli mercedesa. Za jego kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec Mielca. W trakcie legitymowania, okazał funkcjonariuszom dokument, który miał go uprawniać do kierowania pojazdami. Było to prawo jazdy wydane w Republice Czeskiej. Mężczyzna oświadczył, że uprawnienia zdobył w Czechach, podchodząc do tamtejszego egzaminu państwowego - przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowy KPP Mielec.

Blankiet, którym posługiwał się mężczyzna, wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, co do jego autentyczności. Przy wykorzystaniu ogólnodostępnych metod, sprawdzili dokument - m.in. przy pomocy lampy UV, i to tylko utwierdziło ich w przekonaniu, że prawo jazdy może nie być autentyczne.

Dokument został zatrzymany i przesłany do laboratorium kryminalistycznego. Tam eksperci potwierdzili, że prawo jazdy, którym posługiwał się 30-latek jest podrobione, a posługiwanie się nim jest przestępstwem.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut z artykułu 270 kk, który mówi o tym, że „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

((

1 1

"blankiet" jest pustym formularzem do wypełnienia - czyli zatrzymano dokument wypisany na podrobionym blankiecie. 13:57, 22.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Psy Psy

2 0

Hahaha przecież to w kilka minut można ogarniać wystarczy zweryfikować uprawnienia w Czechach xD 15:34, 22.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

QtxQtx

0 2

Taki jesteś przemadrzaly? W kilka minut to ty się wysrac nie zdazysz 09:20, 23.10.2021


Nie u nasNie u nas

3 0

W Mielcu robi się biznes, musi zarobić policja, prokuratura, biegli, i sąd. A na koniec za wszystko zapłaci podatnik !!!. 17:22, 22.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

heyhey

0 0

Co chcesz sie mu dołozyc do tej fałszywki?A swoja drogą takich praw jazdy niekoniecznie czeskich jest w Polsce tysiące. 10:30, 23.10.2021


REKLAMA
0%