Zamknij
REKLAMA

Jak mielczanie głosują w MBO? Wciąż wygrywa papier

12:46, 18.10.2021 | K.S
Skomentuj Jak mielczanie głosują w MBO? Wciąż wygrywa papier.
REKLAMA

Zaledwie 470 głosów na 19 188 oddanych w Mieleckim Budżecie Obywatelskim na 2022 rok przesłanych zostało w formie elektronicznej. Miażdżąca większość to głosy oddane w formie papierowej.

W tegorocznym budżecie obywatelskim mielczanie głosowali na 12 projektów ogólnomiejskich i 22 projekty lokalne. Oddano w sumie 19 188 głosów, z czego 18 718 w formie papierowych kart do głosowania, 470 kart w formie elektronicznej - za pośrednictwem Profilu Zaufanego. Oddano aż 727 głosów nieważnych.

Zaskakiwać może niewielka liczba głosów oddanych elektronicznie. Ta forma jest znacznie bardziej wygodna - nie wymaga drukowania wniosków i zanoszenia ich do punktu. A jednak mielczanie wciąż wolą bezpośrednio wypełnić wniosek. Pewnym ograniczeniem dla głosowania elektronicznego może być konieczność wykorzystania Profilu Zaufanego. Prawdopodobnie wciąż niewiele osób go posiada.

- Chcieliśmy zachęcić naszych mieszkańców do tego, żeby oddawali głosy drogą elektroniczną. Na pewno każdy wzrost jest sukcesem. Uważamy to jako sukces i dalej będziemy wszystko robić i przekonywać naszych mieszkańców, żeby usiąść w domu przed komputerem, spokojnie się zastanowić, wypełnić formularz i przesłać go drogą elektroniczną - mówi Jacek Wiśniewski, prezydent Mielca.

- Zdecydowanie ta forma jest wygodniejsza i lepsza - patrząc z perspektywy pobierania kart, drukowania, przynoszenia do punktów odbioru. Będziemy propagować to i zachęcać, żeby korzystać z formularza elektronicznego - dodaje.

[ZT]65761[/ZT]

[ZT]65730[/ZT]

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAZegarki męskie_kreacje_świąteczne - wybierz na Ceneo
REKLAMA

komentarz (4)

StefanosStefanos

20 3

Gdyby karty do głosowania nie były rozdawane w szkołach, przedszkolach i żłobkach albo grupka zapaleńców nie zbierałaby głosów wśród mieszkańców albo jak na przykład na Borku nie staliby na deptaku i nie nakłaniali osób do głosowania to mało kto by w ogóle brał udział w tym całym MBO i prezydent nie miałby czym się chwalić! Proszę zrobić głosowanie wyłącznie w wyznaczonych punktach lub elektronicznie i wtedy się przekonamy ile osób weźmie udział w MBO. 14:02, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dokladnie 💩💩💩💩dokladnie 💩💩💩💩

9 0

W szkołach dzieci mają głosować na projekty swojej szkoły ! choreeee !!! 💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩 23:38, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnlineOnline

4 0

Weźcie pod uwagę, że przez dłuższy czas nie dało się oddać głosów elektronicznie, ja próbowałem przez kilka dni i nie dało się wejść do MBO, dopiero po 5 dniach się udało !!!! To niektórych mogło zniechęcić i głosu nie oddali. 08:33, 19.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POSZKODOWANI RODZICEPOSZKODOWANI RODZICE

2 0

Dziś 20-25 latej pije piwo z Biedry a rodzic ma mu płacić alimenty za to że jest i łaskawie zapisze się do szkoły. System horego prawa alimentacyjnego wykończy rodziny, wykończy demografie i wykończy PBB co odbije się na wszystkim i będzie ojciec z matką płacił alimenty a na koniec tyrał aż padnie a potomek wykopie go z grobu i wydłubie z czaszki złotego zęba, nie zakopie bo po co - może nic nie rozić =NALEŻY SIĘ wystarczy posymulować i sądy dadzą !!!!!! UTOPIA UTOPIA UTOPIA

Co z tych budżetów jak cały kraj się SYPIE
09:56, 19.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%