Zamknij
REKLAMA

Trwa szczepienie mieleckich policjantów

10:22, 14.04.2021 | K.S
Fot. KPP Mielec
REKLAMA

Kilkudziesięciu mieleckich policjantów przyjęło już szczepionkę na COVID-19. Zaszczepienie się policjantów, którzy codziennie służą na tzw. "pierwszej linii" jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa ich samych, jak również osób wobec których podejmują interwencje. - Funkcjonariusze swoją postawą starają się zachęcić do szczepień jak największą liczbę osób. Pamiętajmy, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu uda nam się szybciej wrócić do życia sprzed pandemii - przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowy KPP Mielec.

24 marca rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy wchodzi: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna, Izba Celno-Skarbowa, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei i Inspekcja Transportu Drogowego.

Kilka dni później szczepienia mundurowych ruszyły również w powiecie mieleckim. Systematycznie, w wyznaczonych terminach, na szczepienie zgłaszają się policjanci, którzy na co dzień interweniując podczas służby są szczególnie narażeni na transmisję wirusa SARS-CoV-2.

Zaszczepienie się da im poczucie zwiększonego bezpieczeństwa. Jest to ważne nie tylko dla samych funkcjonariuszy, ich rodzin i współpracowników, ale też osób, z którymi mają kontakt i wobec których podejmują czynności.

Fot. KPP Mielec

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%