Zamknij

Jest Program ochrony powietrza dla strefy podkarpackiej. Można zgłaszać uwagi

08:49, 09.07.2020 K.S Aktualizacja: 09:04, 09.07.2020
Skomentuj

Wkrótce Sejmik Województwa Podkarpackiego podejmie uchwałę w sprawie Programu ochrony powietrza dla strefy podkarpackiej. Tymczasem Urząd Miejski w Mielcu już dzisiaj zachęca do zapoznania się z obszernym dokumentem i zgłaszania ewentualnych uwag – te można składać do 24 lipca.

Wykorzystuj OZON w domu: usuwaj bakterie i wirusy z mieszkania i żywności. [reklama]

Program ochrony powietrza jest dokumentem, który wskazuje istotne powody - źródła wystąpienia przekroczeń norm jakości powietrza w odniesieniu do zanieczyszczeń w strefie podkarpackiej oraz określa skuteczne i możliwe do zrealizowania działania, których wdrożenie spowoduje poprawę jakości powietrza i dotrzymanie norm określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu.

Opracowany przez zarząd województwa projekt uchwały w sprawie programu ochrony powietrza powinien określać działania naprawcze, tak aby okresy, w których nie są dotrzymane poziomy dopuszczalne lub docelowe były jak najkrótsze.

- Program ochrony powietrza dla strefy podkarpackiej obejmie także miasto, a jego zapisy naprawcze, nie pozostaną bez wpływu na nas wszystkich. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców, społeczników, organizacje pozarządowe do zapoznania się z jego treścią oraz wniesienie uwag – zachęcają urzędnicy mieleckiego magistratu.

Na ewentualne uwagi i wnioski w Urzędzie Miasta będą oczekiwać do 24 lipca br. Następnie po zebraniu przedłożone zostaną Zarządowi Województwa Podkarpackiego w wydanej opinii do projektu tego Programu.

- Uwagi można składać pisemnie na poniższym formularzu lub w dowolnej pisemnej formie i dostarczyć na adres [email protected] (skan), przesłać pocztą lub dostarczyć do tut. Urzędu. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można kontaktować się pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego, telefonicznie: 17 787 4232, 17 787 4211 lub mailowo: [email protected] - przekazują urzędnicy.

Program ochrony powietrza dla strefy podkarpackiej znajdziesz TUTAJ.

Formularz zgłaszania uwag znajdziesz TUTAJ.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

boryna boryna

14 2

czyli obostrzenia dla zwykłego kowalskiego, a regionalny truciciel może spać spokojnie. 09:13, 09.07.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Do borynaDo boryna

0 3

A kto ci powiedział że jest jeszcze inny problem niż niska emisja? Pani weterynarz? Czyli wszech wiedząca specjalistka od wszystkiego? Czy może jesteś w posiadaniu jakiś tajnych nie opublikowanych badań? To może podziel się z nami wynikami tych badań? 13:52, 09.07.2020


voltvolt

4 0

Czego to ja się dowiaduję. U nas w regionie wysoka emisja nie istnieje. 14:07, 09.07.2020


Do voltDo volt

0 1

Istnieje, tak samo jak liniowa. A masz badania jaki ma wpływ na jakość powietrza emisja wysoka, liniowa i niska? Ile razy w roku przekroczenia jakości wynikają z niskiej, ile z liniowej a ile z wysokiej? Bo z wszystkich badań jakie są ogólnie dostępne jasno wynika że 100% przekroczeń jakości powietrza wynika z niskiej emisji i występuje w okresie grzewczym. I te badania były podstawa do opracowania tego programu. 18:04, 09.07.2020


dziobakdziobak

0 0

Urzędnik wie lepiej. A wiadomo jak biednemu śrubę dokręcą to tylko ponarzeka a bogdan lobbuje wiadomo jak. 08:47, 10.07.2020


reo
0%