Zamknij
REKLAMA

Mieleccy ratownicy doszkalali się z zakresu chorób zakaźnych

11:24, 03.07.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Ostatni czas pokazał, że temat chorób zakaźnych - m.in. w ratownictwie medycznym - jest bardzo dynamiczny. W szczególny sposób zagadnienie to dotyczy medyków, którzy stale są narażeni na ekspozycję na czynniki zakaźne. W mieleckim Pogotowiu Ratunkowym ratownicy spotkali się z lek. Piotrem Stępniem, specjalistą chorób zakaźnych, który przekazał im najnowszą wiedzę dotyczącą COVID-19, jak również innych chorób, z którymi się stykają na co dzień.

- Jak pokazało życie, wiedza ratowników jest bezcennym narzędziem ich pracy. Im lepiej znają specyfikę biologicznego „wroga", z którym się mierzą, tym większa szansą na wygraną i oczywiście tym większe bezpieczeństwo pacjentów oraz ich samych - powiedział Grzegorz Gałuszka, dyrektor mieleckiego pogotowia.

Lek. Piotr Stępień nie krył, że nie chce się ograniczyć do samej tematyki COVID-19. - Niestety spectrum chorób zakaźnych, na które narażeni są ratownicy, jest duże. Dziś zajmiemy się także tematyką grypy, ponieważ jesienią jest z nią ogromny problem, który może się jeszcze kumulować z COVID-em. Warto wśród pacjentów szerzyć ideę szczepień, bo dzięki temu nam wszystkim w zawodach medycznych jesienią będzie nieco łatwiej pracować. Wśród omawianych na szkoleniu zagadnień jest ponadto choćby WZW B i C oraz HIV, czyli te zakażenia krwiopochodne, na które narażeni są ratownicy w związku z wykonywaną pracą - powiedział lek. Piotr Stępień.


(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

XniemedXniemed

4 0

Brawo dla każdego na zdjęciu Ratownika. Zależy im, chce się i brawo, że mają możliwość. I cenne, że lekarz znalazł czas szkolił 20:49, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zdumiony?Zdumiony?

1 0

A czy ratownicy są już odporni na covid 19, że nie stosują dystansu? 22:08, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA