Zamknij
REKLAMA

Mieleckie pogotowie otrzymało nową karetkę [WIDEO]

16:30, 18.05.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Wszystkie karetki transportowe dla stacji pogotowia ratunkowego już są na Podkarpaciu. W sumie jest ich pięć. Najpierw były dwie, a teraz dotarły trzy kolejne - m.in. do Mielca.

Karetki zostały zakupione dzięki wsparciu unijnych funduszy. Będą służyć w walce z koronawirusem w stacjach pogotowia w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu.

- Cieszę się, że te zakupy przebiegają tak sprawnie, że mamy odpowiedni sprzęt dla pogotowia. Już niebawem będą kolejne karetki. Dzięki temu ratownicy mogą walczyć z pandemią mając wsparcie w postaci profesjonalnego zaplecza - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Umowa na zakup karetek została podpisana w kwietniu. Ambulanse, które trafiły na Podkarpacie to to samochody Fiat Doblo Multijet. Mają na wyposażeniu nosze transportowe i fotele kardiologiczne do realizacji zadań transportów sanitarnych, w tym wymazowych.

Ambulanse kosztowały ponad 150 tys. zł każdy i zostały zakupione ze środków skierowanych na walkę z koronawirusem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Województwo podkarpackie przeznaczyło na zakupy medyczne z RPO w sumie 50 mln zł.

Wcześniej zostało kupionych 7 samochodów dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, a pod koniec czerwca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych.

 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

GczGcz

13 8

No jak się to ma do słów Morawieckiego że Unia Europejska nie wspiera Polski w walce z koronowirusem? 17:27, 18.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WniosekWniosek

6 2

Coraz mniejsze te karetki, nie długo będą chorych na dachu wozić !!!
Służba zdrowia jest skrajnie nie dofinansowana a pieniądze przejadają szkoły których jest dwa razy tyle co potrzeba!!! 08:38, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PRAWDA o PISPRAWDA o PIS

5 3

Wniosek

Pis = skrajny KATOLICKI socjalizm

Morzę chcą dobrze ??? " po swojemu dobrze", a tu za dużo redystrybucji pieniądza, za dużo pieniędzy idzie na edukację i socjal (dają rybę ....)

A gdzie Państwo nowoczesne, oszczędne, gdzie PRACA jest zwolniona kwotą wolną od podatku minimum do wysokości minimalnej krajowej, gdzie prawdziwa klasa średnia która pracuje i się dorabia, jest kreatywna, i jest nie budowana sztucznie za publiczne pieniądze (odebrane tym co realnie pracują) i sztucznie oparta o sektor edukacji - GDZIE ???

Czeka nas EMIGRACJA 2.0 i kolejny wyjazd 2-3 milionów Polaków a w ich miejsce przyjadą Ukraińcy 08:51, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoboLobo

3 2

Jaka to karetka. Po co to zamieszanie. Jak z tego wysiądzie schorowana osoba. Plastikowy daszek kpina. Ale tak UE kazało. Bo pozwoliło wydać na to pieniądze. 10:58, 19.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

INFOrmacjaINFOrmacja

1 0

Poszło na szkoły, nie ma na karetki !!!
Muszą się ratować dotacjami na wirusa z U.Europejskiej 11:18, 20.05.2020


OlejOlej

2 1

UE niczego nie nakazało, decydował kto kupował. Nie nazywajcie tego karetką, to mały samochód transportowy. Karetka kosztuje od 500 000 PLN wzwyż. I nie "trafiły na podkarpacie" tylko do Województwa Podkarpackiego. W Polsce nie ma żadnego "podkarpacia", Mielec od zawsze leży w Małopolsce. 12:35, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MIKRO KARETKIMIKRO KARETKI

3 0

Jak by nie UNIA EUROPEJSKA to ten kraj wyglądał by dokładnie jak UKRAINA - TAK SAMO - KOPIA mówiąc prościej!!!!

W tym kraju jest taka NIEGOSPODARNOŚĆ i tak duże przejadanych sztucznie pieniędzy przez dosłownie milion sztucznych ETATÓW że to po prostu jest KATASTROFA - nigdy nie będziemy krajem niezależnym!!

11:55, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA