Zamknij

Termofor - jakie są jego rodzaje i dlaczego warto?

10:55, 01.02.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:56, 01.02.2019

Kiedy za oknem jest zimno, chcemy się jakoś rozgrzać, szukamy przyjemnego ciepła. Zagwarantować to może termofor. To najczęściej niewielki zbiornik, do którego wlewa się gorącą wodę, po czym przykłada się do różnych części ciała. Termofory możemy spotkać w wielu wersjach, a ponieważ mają liczne zastosowania, cieszą się popularnością.

Duża grupa osób nie wyobraża sobie, by w zimę nie korzystać z termoforu. Jednak poza tym, że daje uczucie ciepła, wpływa również na zdrowie. Termofor jest przedmiotem na tyle uniwersalnym, że mogą z niego korzystać dorośli i dzieci. W zależności od modelu temperatura może utrzymywać się przez kilka godzin.

Termofor a zdrowie

Pierwsze, co nasuwa się przy okazji korzystania z termoforu, to doskonały sposób na zmarznięte ciało po długim pobycie na dworze. Mimo to nie jest to jego jedyne zastosowanie. Termofor jest nieoceniony, jeśli pojawiają się bóle brzucha. Jego przyłożenie do bolącego miejsca przy skurczach mięśni brzucha, na przykład przy bólach menstruacyjnych, przynosi natychmiastową ulgę. Tak samo przy niestrawności, kłopotach z układem moczowym lub jelitami. Po termofor warto sięgnąć także przy innych bólach mięśniowych i bólu nerek. Przez siedzący styl życia, coraz więcej osób ma kłopoty z kręgosłupem i jego bólem. Dzięki termoforowi i okładach od odcinka szyjnego, po kość ogonową, szybko można odczuć ulgę. Ci, którzy mają kłopoty z krążeniem i zimnymi stopami, mogą dzięki termoforowi poprawić krążenie.

Rodzaje termoforów

Wśród najpopularniejszych termoforów są termofory żelowe, gumowe i elektryczne. Najczęściej stosuje się termofory gumowe, ale jeśli są nieszczelne, istnieje ryzyko poparzenia. Nieco droższe zawierają wkłady żelowe, które wcześniej trzeba podgrzać. Termofory elektryczne, nazywane inaczej poduszką elektryczną, często mają regulowany poziom ciepła, ale muszą być podłączane do prądu. W sprzedaży są też termofory suche. Zazwyczaj są to poduszeczki lub woreczki z takim wkładem jak pestki czereśni, wiśni lub winogron. Stosunkowo krótko trzymają ciepło, za to jednocześnie robią delikatny masaż. Często termofory suche stosuje się u niemowlaków przy kolce. Pomimo tego, że w sklepach spotykamy te trzy rodzaje, przybierają one różne postacie, przez co coraz dalej im wizualnie do tradycyjnych termoforów.

Termofor czy przytulanka?

Jeśli chcemy zaopatrzyć siebie lub bliskich w termofor, wcale nie musi wiązać się to z tym, że do ciała przykładamy bezpośrednio gumę. Coraz więcej jest modeli, które przypominają pluszowe zwierzątka. Są one pokryte przyjemnym w dotyku materiałem, mają buzie, ręce i nogi. Wszystko to sprawia, że chcemy się do nich przytulić i poczuć ciepło. Ze względu na ich wizerunek i miękkość, termofory tego typu są także uwielbiane przez dzieci. Taki termofor spodoba się każdemu! Dlatego też można go kupić pod kątem swoim i domowników, ale sprawdzi się również doskonale jako miły i praktyczny prezent. Zaletą tych termoforów jest to, że pluszowe pokrowce można zdjąć i wyprać.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%