Zamknij

Dekoracja akwarium

10:28, 02.01.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:28, 02.01.2019

Akwarium to niewątpliwie hobby, które wymaga od człowieka sporo zaangażowania i wiedzy. Bez odpowiednich wiadomości na ten temat, opieka nad rybami nie byłaby możliwa. Jedni przykładają się bardziej, inni trochę mniej. Należy jednak pamiętać, że w akwarium pływają żywe stworzenia. Opieka i dbałość o miejsce, w którym żyją, warunkują ich funkcjonowanie. Wiele osób zakłada akwarium, jako dekorację w domu. Nie ma w tym nic złego, jednak pod warunkiem, że ryby w nim żyjące, będą odpowiednio zadbane. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, o czym musisz pamiętać, jeśli akwarium w Twoim domu ma być częścią dekoracji.

Akwarium w nowoczesnym salonie

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się niebanalnymi dodatkami. Wyszukane pomysły to znak rozpoznawczy awangardowego domu. Na pewno takim elementem będzie zbiornik z rybami. Zazwyczaj jest on wolnostojący i dopełnia przestrzeń. Lecz nie w nowoczesnych pomieszczeniach. W tym przypadku akwarium pełni rolę ścianki i rozdziela powierzchnię pokoju. Czasem są to na tyle wysokie zbiorniki, robione na zamówienie, że rzeczywiście imitują pewnego rodzaju przegrodę. Niekiedy też umieszcza się je za oparciem kanapy. Wtedy taki zbiornik pełni rolę bufetu, który oddziela kuchnię bądź jadalnię, od części salonowej. I rzeczywiście, najczęściej akwarium zakłada się w salonie. Dlaczego? Bo tam może je podziwiać najwięcej osób. W pokoju dziennym spędza się najwięcej czasu, a jak wiadomo, akwarium wycisza i uspokaja. Ważne, aby cała kompozycja współgrała ze stylem pomieszczenia. Pielęgnacja takiego akwarium idzie w parze z efektem. Inwestycja jest spora, efekt powalający, więc każdy chce dbać o mieszkańców podwodnego świata i ich środowisko.

Lampy LED do akwarium

Wizualny efekt akwarium, w Twoim nowoczesnym wnętrzu, poprawią lampy LED. Oświetlenie akwarium jest niezbędne do przeprowadzenia procesu fotosyntezy roślin, a co za tym idzie, dostarczenia odpowiedniej ilości tlenu rybom. Tradycyjne świetlówki spełniają oczywiście te warunki, natomiast posiadają kilka ?efektów ubocznych?. Przede wszystkim nie są energooszczędne i zużywają mnóstwo prądu. Dodatkowo nagrzewają wodę, a to może poważnie zaburzać funkcjonowanie organizmów w akwarium. Lampy LED są energooszczędne, nie wpływają na temperaturę wody i działają o wiele dłużej. Moduły LED możesz dopasować do swojego akwarium, pod względem temperatury światła i kolorów. Każdy z nich ma wpływ na inny element akwarium, a moduły można łączyć. Tak oświetlone akwarium, z wyeksponowanymi roślinami i rybami, sprawi niesamowity efekt wizualny.

Lampy LED AQUAEL

Różnorodność lamp LED ma w swojej ofercie firma AQUAEL. Oprócz wyżej wspomnianych wariantów kolorystycznych, posiadają specjalną lampę MOONLIGHT LED. Ma ona postać kulistego modułu, przeznaczonego do nocnego oświetlenia akwarium. Niebieska, delikatna poświata sprawia wrażenie przenikania przez akwarium światła księżyca. Sprawia to niesamowity efekt. Dodatkowo, każda z lamp LED od AQUAEL, posiada system autoregeneracji. Ma on za zadanie włączać do działania diody zastępcze. Kiedy uszkodzi się jedna z podstawowych diod, włącza się ta dodatkowa, dzięki czemu lampa dalej świeci pełnią swoich możliwości.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%