Zamknij
REKLAMA

Trwa akcja ratowania FKS Stal Mielec #DlaSTALI

18:27, 15.11.2021 | .
REKLAMA

Piłkarska Stal Mielec ma dziurę budżetową sięgającą kilku milionów złotych. To przede wszystkim pozostałości po decyzjach zarządu Klubu z 2020 roku. Klubowi działacze starają się sytuację opanować, szukają wsparcia bądź inwestorów. 

Jeszcze przed wakacjami prezes FKS Stal Jacek Klimek rozpoczął rozmowy z prezydentem miasta Jackiem Wiśniewskim o wsparciu Klubu przez miejski samorząd, latem wystąpił też do samorządowców o pożyczkę w wysokości 5 milionów złotych. Finansowe problemy mogą doprowadzić do upadku Klubu. Trwają analizy i rozmowy. Dotychczas udało się uruchomić kilkaset tysięcy złotych z budżetu miasta - na dodatkową promocję Mielca. 

Kibice Stali nie chcą czekać dłużej na rozwój sytuacji, obawiają się najgorszego i postanowili działać. Z inicjatywy sympatyka Biało-Niebieskich Alana Rosenbeigera ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy. Prowadzona jest pod adresem zrzutka.pl/dlastali

Celem akcji kibicowskiej, która realizowana jest wyłącznie w Internecie, jest zgromadzenie 1 miliona złotych. Rekordowa wpłata to 8800 złotych, a tak hojny okazał się sympatyk Stali mieszkający w Stanach Zjednoczonych Grzegorz Machnik. Wziął udział w internetowej licytacji #DlaSTALI, która trwa na Facebooku. Wygrał aukcję koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego, którą przekazał Artur Kurasiewicz - prezes Stali Mielec Nowy Jork.

Licytować, ale też przekazać swoje przedmioty na aukcję, może każdy. Wystarczy dołączyć do grupy na Facebooku pod linkiem: facebook.com/groups/dlastali

Ponad 3 tysiące złotych na aukcji oferuje kibic Stali za możliwość spotkania z legendarnym prezesem FKS Stal Edwardem Kazimierskim. Dodatkiem do tej niezwykłej aukcji jest zestaw unikalnych pamiątek przygotowanych przez Kazimierskiego. Jak napisał licytujący, był na meczu Legia Warszawa - Stal Mielec, który mielczanie wygrali 3:1. Spełniło się jego marzenie. - Łzy popłynęły, tego się nie da kupić - skomentował. - Jeśli ktoś ma kasę, to nie żałować. Przecież te pieniądze nie idą w powietrze, a dobro zawsze wraca - dodał.

Licytacja z udziałem prezesa Kazimierskiego potrwa do 17 listopada, można ją śledzić i licytować TUTAJ.

Obecnie zrzutka.pl/dlastali to już blisko 1000 wpłat kibiców Stali. Udało się zgromadzić prawie 170 tysięcy złotych. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%