Zamknij
REKLAMA

Kierowcy muszą mieć się na baczności. To zacznie się już dziś!

10.43, 12.08.2022 PAP
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

W piątek rano na drogi w całej Polsce wyruszają policjanci wyposażeni m.in. w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości. Rozpoczyna się akcja "Prędkość" - poinformował nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Nadkomisarz w rozmowie z PAP podkreślił, że piątkowe działania "Prędkość" wynikają z kalendarza działań ROADPOL-u, czyli sieci europejskich sił policji drogowej.

- ROADPOL jest przede wszystkim zaangażowany w zmniejszenie liczby zgonów i poważnych obrażeń na europejskich drogach - zaznaczył policjant.

W Polsce funkcjonariusze podczas działań wykorzystają m.in. wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości.

- Na drogach pojawi się wiele patroli policyjnych grup Speed - powiedział.

Wskazał, że podczas akcji mundurowi skupią się głównie na tych kierowcach, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości. Policjanci sprawdzać będą również wymagane dokumenty i kontrolować stan trzeźwości kierowców.

- Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Jest ona jedną z głównych przyczyn poważnych zdarzeń drogowych - przekazał.

Nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP zaznaczył, że w 2022 roku przez pierwszych 7 miesięcy odnotowano 19060 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, za co grozi nie tylko wysoki mandat karny (za przekroczenie prędkości dozwolonej o więcej niż 70 km/h nawet 2500 zł), ale również zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Jednocześnie zauważył, że takich interwencji jest zdecydowanie mniej niż w analogicznym okresie 2021 roku, kiedy policjanci zatrzymali 37485 kierujących pojazdami za to wykroczenie (spadek liczby wykroczeń o ponad 49 proc.).

- Nie tylko w tym dniu prosimy o bezpieczną dostosowaną do panujących warunków drogowych zgodną z przepisami jazdę - dodał nadkomisarz.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

voltvolt

6 1

Śmieszą mnie takie akcje. Czyli dziś będą mandaty za prędkość. Będą siedzieć w krzakach więc inni popełniający wykroczenia mogą czuć się bezpieczni bo policji na ulicach miast nie będzie. Nie powinno być takich akcji, Policja powinna codziennie pracować tak samo, zajmując się wszystkim podległymi im sprawami z zaangażowaniem 100%. 11:21, 12.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hmmhmm

4 3

i tak znajdą się cwaniaki na drodze , 11:59, 12.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do hymnado hymna

3 1

cwaniaki to siedzą w knesejmie doją nas z każdej strony 19:25, 12.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeroHero

0 0

Ciekawe ilu posłów będzie zasłaniać się imunitetem 08:19, 14.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%