Zamknij
REKLAMA

Poniedziałek: niecałe 4 tys. nowych przypadków. Dane z Mielca

10:52, 22.02.2021 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

- Mamy 3 890 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło w sumie 17 osób z COVID-19. To standardowo niskie, poniedziałkowe dane. Wynika to z mniejszej liczby testów i analiz prowadzonych w niedziele.

Minionej doby na Podkarpaciu potwierdzono 363 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wykonano 1828 testów z czego 440 z wynikiem pozytywnym. Liczba osób na kwarantannie: 7570.

W powiecie mieleckim potwierdzono 26 nowych przypadków. Wykonano 129 testów z czego 48 z wynikiem pozytywnym. Liczba osób na kwarantannie: 387.

W Rzeszowie potwierdzono 46 nowych przypadków. Wykonano 187 testów z czego 50 z wynikiem pozytywnym. Liczba osób na kwarantannie: 1219.

W powiecie rzeszowskim potwierdzono 23 nowe przypadki. Wykonano 120 testów z czego 25 z wynikiem pozytywnym. Liczba osób na kwarantannie: 809.

Komunikat Ministerstwa Zdrowia:

Mamy 3 890 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (699), pomorskiego (545), podkarpackiego (363), śląskiego (306), dolnośląskiego (254), małopolskiego (234), kujawsko-pomorskiego (217), wielkopolskiego (217), lubuskiego (204), warmińsko-mazurskiego (158), łódzkiego (138), zachodniopomorskiego (111), lubelskiego (101), świętokrzyskiego (85), podlaskiego (79), opolskiego (52). 127 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 1 642 658/42 188  (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (18)

WojtekWojtek

15 9

Mamy podium,brąz już dawno tak zle nie było na Podkarpaciu. 11:28, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

toto

10 5

dopiero poczatek armagedonu 12:10, 22.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

karmakarma

7 8

Pie....du, pie...du, już tych armagedonów od wiosny ubiegłego roku tacy "wróżbici" jak ty przepowiadali kilka. I oprócz nieproporcjonalnie do innych krajów dużej liczby zgonów, wynikającej z zaniedbań w służbie zdrowia i braku dostępu do lekarzy oraz dopisywaniu zgonów covidowych komu popadnie (w sensie zmarłym nawet na raka czy zawał), żadnej tragedii nie było. 12:22, 22.02.2021


Skorpion. Skorpion.

17 7

Wiwat młodzież. W Mielcu 35%chodzi bez masek i ironicznie śmieją się z ludzi noszących maski. Nie wiem ale może już jesteśmy w Zielonej strefie. 12:19, 22.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

VdVd

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


BbBb

1 1

I bardzo dobrze a Ty głupcze choć w masce i się truj 08:09, 23.02.2021


ArlenArlen

5 6

Mam to w luchten!!! 12:42, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SfSf

11 10

Bedzie ponad 20 stopni ciepla zobaczymy zwolennicy maseczek jak,Wam,bedzie fajnie 13:14, 22.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ojej ojej!Ojej ojej!

8 1

No dramat! Maseczki, wifi nie dziala!!! Zapytaj prabacie jak jeszcze zyje, jak zyla w czasie wojny. No jak zyc w takich ciezkich warunkach w maseczkach? A procownicy sklepow , urzedow, ratownicy medyczni itp. pracujacy w maskach to minusowe temperatury w pracy maja??? 15:26, 22.02.2021


B GiB Gi

1 1

Ciekawe czy ten ginekolog z Wwa co się zaszczepił i umarł ma zasięg 5G pod ziemia? 07:19, 23.02.2021


korsokorso

6 1

Ktoś nie wprowadza do systemu zmarłych w powiecie mieleckim na covid od soboty 13:40, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaa Dlaczego aaa Dlaczego

6 2

Dlaczego przez rok robiliście z ludzi kretynów, mówiąc, że w przyłbicach i badziewnych maskach ze szmatki będą bezpieczni ?

Kiedy dymisje i dlaczego tak późno?

Sławomir Mentzen:


https://www.facebook.com/1002104843184052/posts/3765375060190336/

"Z przyłbicami to na Grunwald, a do ochrony przed chorobą to trzeba stosować maseczki" - zażartował minister Niedzielski. Polacy zrozumieli wyborny żart, śmiechom nie było końca, wszyscy śmiali się i dokazywali. I tylko jakiś pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci, mógł zapytać: to dlaczego przez rok robiliście z ludzi kretynów, mówiąc im, że w tych przyłbicach i badziewnych maskach ze szmatki będą bezpieczni? Czemu rozdaliście przyłbice członkom komisji wyborczych latem 2020? Po co ten cyrk z p. Agatą Dudą skręcającą na pierwszej linii frontu przyłbice? Czemu wręczający od roku mandaty policjanci, sami mają nadające się na Grunwald kominy, zamiast maseczek chirurgicznych? Czy wy jesteście poważni?

Na samym początku tej komedii pomyłek minister Szumowski, w nieczęstym dla tej ekipy przypływie szczerości, wyznał, że maseczki w ogóle nie chronią i nie wiadomo czemu ludzie je noszą. Oczywiste było dla każdego, kto bezkrytycznie nie przyjmuje przekazów dnia z telewizji, że jakieś szaliki na kiju, przyłbice, maseczki noszone na brodzie, pod nosem, przez wiele godzin bez zmiany, chronią co najwyżej przed mandatem.

Dlatego właśnie Szwedzi zniechęcali wręcz do noszenia maseczek tym, że dają one złudne poczucie bezpieczeństwa, zachęcają do bliższych kontaktów, a w konsekwencji mogą transmisję wirusa nawet zwiększyć.

]W tym samym czasie, nasze państwo budowane na solidnym fundamencie z kartonów po pizzy, zupełnie na poważnie wysyłało policjantów, by biegali za rowerzystami bez masek.

Kwestią czasu jest to, że dowiemy się, że noszenie maseczek, to tylko taki prank, robiony dla śmiechu. Minister Niedzielski wyjdzie na konferencji i powie, że z maseczkami to na bal maskowy, a przed chorobą to chronią maski nurkowe.

I będziecie pomykać po ulicach, oddychając przez rurkę. Przesada? To jest niestety nieunikniona konsekwencja utopijnej wizji wyeliminowania wirusa. Zachód uznał, że musi wszelkimi środkami pozbyć się wirusa. Wolność, własność, sprawiedliwość, nie mówiąc już o logice, muszą odejść w zapomnienie, ustąpić najwyższemu, najważniejszemu celowi: eliminacji wirusa.

To do złudzenia przypomina poprzedni wielki cel totalitarnych utopistów: budowę raju na ziemi, gdzie wszyscy będą mieli po równo i każdemu będzie się dawać według jego potrzeb. W XX wieku, aby budować komunizm, niszczono życie, gospodarkę i stary porządek świata. Każdy, najbardziej nawet niegodziwy środek uświęcał cel. Tylko ten piękny cel, z każdym dniem coraz bardziej się oddalał, zamiast powszechnego szczęścia i dobrobytu, była niewola, smutek, rozpacz i bieda. I nasi przodkowie żyli w tej niewoli przez dekady, do momentu, gdy cały blok zbankrutował i porzucił mrzonkę komunizmu.

Czy teraz będzie podobnie? Jeżeli dalej będziemy to tolerować, to tak. Człowiek potrafi się dostosować do najgorszych nawet warunków. Ciężko jest pomóc pacjentowi, który od roku dalej wierzy, że już za chwilę, już za momencik wirus zniknie, że to tylko jeszcze 14 dni. Musimy tylko się zamaskować we właściwy wreszcie sposób, zaprzepaścić edukację dzieci, pozamykać knajpy i hotele. Wprawdzie idzie trzecia fala, ale jesienią cudownie może nie być tej czwartej.

W międzyczasie zacznie się okazywać, że po mutacji brytyjskiej pojawi się fińska, potem włoska, a kiedyś i polska. Będziemy ciągle czekać na tym razem skuteczną szczepionkę, właściwą maskę i rurkę do niej z właściwym filtrem.

A stary świat przeminie i już nie wróci, przynajmniej dla nas.

======================

Sławek De

Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię.

Wcześniej doradcy i rząd twierdzili, że zasłonki z czegokolwiek i przyłbice CHRONIĄ. Teraz ten sam rząd i ci sami doradcy twierdzą że one NIE CHRONIĄ.

W związku z tym dwa pytania do rządu i tych doradców:

Kiedy się myliliście/kłamaliście?

W odniesieniu do pierwszego okłamywanie i celowe nękanie obywateli jest działaniem przeciwko narodowi, a mylenie się jest dowodem niekompetencji.

W związku z tym drugie pytanie:

Kiedy dymisje i dlaczego tak późno?

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30556&Itemid=100
18:13, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaa Tchórzostwo aaa Tchórzostwo

4 1

Tchórzostwo kosztuje najwięcej

Gochaha https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/tchorzostwo-kosztuje-najwiecej

Kiedyś w rozmowie ze znajomą stwierdziłam, że maseczki są symbolem zniewolenia, poddaństwa, posłuszeństwa. Zrobiła wielkie oczy. Nie wiedziała, o czym mówię. Maseczka była dla niej kawałkiem szmatki, niewygodnym, narzuconym, ale przecież tylko kawałkiem szmatki…

================

Nosząc te szmatki, wykonujemy polecenie zarządców naszego folwarku.

Niektórzy uważają, że w ten sposób chronią siebie przed czynnikami chorobotwórczymi. Ci pozostaną w maskach, nawet gdy rząd ogłosi narodowe odsłonięcie twarzy. Dlaczego przed rokiem 2020 ich nie nosili, skoro to taka świetna ochrona?

Wielu wmówiono, że słowa przez nich wypowiedziane mogą kogoś zranić, a ich oddech może zabić. Znam dziewczynę, która obwinia się o to, że przyczyniła się do śmierci ukochanej osoby, ponieważ się z nią spotykała. Psychoza odpowiedzialności za całą ludzkość (prócz siebie, prócz siebie) zbiera żniwo.

Ci, którzy noszą maseczki dla innych – to ciekawa grupa. Pytanie brzmi, czy będą je nosić, gdy rząd zniesie nakaz. Czy uznają wówczas, że rząd wie, co robi? Że wirus zniknął i mogą normalnie oddychać? Że jest bezpiecznie? A skoro nie zniknął, tylko zmniejszył zasięg rozprzestrzeniania, czy nie uznają, że nawet jedno życie uratowane dzięki maseczce jest warte poświęcenia?

Trzecia grupa to ci, którzy też noszą maseczki dla innych, bo choć nie wierzą, że one przed czymś chronią, to zdają sobie sprawę, że to innych uspokaja. To jest tak zwana empatia, czyli czucie za innych, które odgradza od czucia za siebie. Ta sama tendencja – brania odpowiedzialności za innych, za wszystkich (prócz siebie). To ludzie, którzy natychmiast po zmianie przepisów zdejmą maski, ponieważ nikt im już nie zarzuci braku współczucia. Ten kompromis nie spędza im snu z powiek, choć cuchnie zgnilizną, bo przecież gdyby więcej osób uśmiechało się (towar deficytowy) do siebie nawzajem gołymi twarzami, to ludzie właśnie mniej by się bali. Skoro górale zbierają drwa na opał, to będzie długa i mroźna zima – tak to działa. Chodzę bez maski, to wiem. Wiele osób na mój widok uspokaja się, uśmiecha i…zdejmuje swoją szmatkę. Im więcej zasłoniętych twarzy, tym więcej grozy wokół nas. Im więcej uśmiechu, tym mniej lęku.

Ostatnia grupa – ci, którzy boją się: kary finansowej, opinii otoczenia.

Tych jest najwięcej. To ci, którzy czekają, żeby to się wszystko skończyło. I noszą maski. I zamykają lokale. I siedzą w domach. I podporządkowują się zasadom podawanym przez media. I tłumaczą, że zakrywają twarze tylko tu, tylko tam, tylko w wyjątkowych sytuacjach. To ci oburzeni, że rząd wprowadza nowe obostrzenia, nowe absurdalne przepisy. To ci, którzy bez sprzeciwu oddali kawałek swojej wolności, a dziś dziwią się, że ktoś żąda wciąż więcej i więcej. Tak to działa. Tak to działa.

Tchórzostwo to najdroższy towar.

A oni czekają, żeby to się skończyło. W maskach na twarzy. I krzyczą, żeby im je zdjąć. A niektórzy protestują. A inni krzyczą, że ktoś tam chodzi bez i „jak tak można, jak wszyscy to wszyscy”… I chcą zakładać innym maski, kajdany…

A przecież każdy sam sobie maskę nakłada i tylko sam może ją zdjąć.

I dlatego to się nigdy nie skończy.

Miałam zasłoniętą twarz kilka razy: trzy, może cztery. Chciałam ją odsłonić, ale bałam się. Wtedy zrozumiałam, że jeśli od razu nie pokonam tego lęku, to później będzie dużo trudniej. Że nikt nie ma prawa powiedzieć: możesz ją zdjąć/założyć i nikt tego nie powie. Na początku przemykałam się bocznymi dróżkami, robiłam zakupy na kasach samoobsługowych, unikałam większych skupisk ludzkich.

Potem już miałam to w nosie: byłam bez maski w sklepach, urzędach, przychodni, nawet na policji. Któregoś dnia jakiś człowiek w Lidlu skoczył do mnie z gębą. Ale ta gęba nie miała siły przebicia, bo była zasłonięta. Spojrzałam na niego i wzruszyłam ramionami. Nic mnie to nie obchodziło. Nic mnie nie obchodziło, że on chciał chodzić w tej szmatce. To był moment, w którym przestałam się bać.
Źródło: WolneMedia.net

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30557&Itemid=100 18:14, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TtrTtr

5 6

Już się skończą szaliki i szulbica i zaczną ludzie w końcu nosić normalne maseczki no obowiązek chyba wszystkich obowiązuje a kwarantanne i testy wracających już dawno powinno być.... Naprawdę ludzie ogarnijcie się bo to wiecznie będzie trwać a ja już mam serdecznie dość tej całej pandemi i ludzi którzy się nie pilnuja 18:57, 22.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HhHh

3 0

Do pandemii dojdzie po tych waszych szczepionkach 08:16, 23.02.2021


MłodziakMłodziak

3 0

Pryszcze mi od tej maseczki wyskakują. 07:17, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Monika.Monika.

1 1

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89 07:46, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeroHero

1 0

Do wszystkich kpiących z obostrzeń(szczególnie młodszych);
Jest taka strona między innymi że średnią wieku osób zmarłych,zobaczcie jak w ciągu roku znacząco spadła.
Pomyślcie!!!!!!! 20:59, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%