Zamknij
REKLAMA

Rzecznik rządu: od przyszłego roku szkolnego wszystko powinno wrócić do normalności

10:05, 20.05.2020 | M.B
Skomentuj PAP
REKLAMA

- Od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności. Może jeszcze w tym roku szkolnym, aczkolwiek formuła dobrowolnego wysyłania dzieci do placówek opiekuńczych wydaje się formułą najbardziej optymalną – podkreślił w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller pytany był w radiowej Jedynce, czy powinno się posyłać dzieci do placówek oświatowych. Jak podkreślił, decyzja w tej sprawie należy do rodziców. Wyjaśnił, że możliwość pozostawienia dzieci pod opieką jest m.in. dlatego, że wiele osób chce wrócić do pracy.

Rzecznik rządu przyznał, że obecna sytuacja w szkołach, w tym nauczanie online, to wyzwanie, przed którym stoi wiele państw w Europie i na świecie.

- Wiemy doskonale, że to nie będzie w pełni realizowany program tak, jak byłoby to, gdyby szkoły funkcjonowały na pełnych obrotach - dodał.

- Natomiast to jest okres przejściowy i do końca roku szkolnego najprawdopodobniej w ten sposób to może wyglądać, a od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności. Może jeszcze w tym roku szkolnym, aczkolwiek ta formuła, która jest w tej chwili, czyli dobrowolnego wysyłania dzieci do szkół, placówek opiekuńczych, wydaje się formułą najbardziej optymalną - powiedział Müller.

Dopytywany, czy w sprawie otwarcia szkół zapadły już jakieś decyzje, rzecznik rządu zaprzeczył. Zwrócił też uwagę, że w szkołach niedługo będą się odbywały egzaminy, a w takich okresach zajęcia zawsze prowadzone były w inny sposób niż na co dzień.

Poza kilkoma wyjątkami do 7 czerwca zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone, kontynuowana ma być nauka zdalna. 8 czerwca zaczynają się matury, a 16 czerwca - egzamin ósmoklasisty.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ joz/

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

FikusFikus

3 0

Oceniam, że szkoła będzie otwarta na max 3 miesiące. 22:09, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YVYV

5 1

Jakiekolwiek posyłanie dzieci przed wakacjami to szaleństwo. 10:52, 21.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AaAa

1 2

Trzymajcie dzieci w domach, jak do tąd z kimś są pod opieką , są też normalne grypy, a wakacje już nie długo nie ma co ryzykować a taka grypa do potrafi wymęczyć dziecko,
tak jak w mieście i na wsi dzieci mają kontak z rówieśnikami czy w sklepie czy na rowerze a o grypę nie trudno 12:22, 21.05.2020


karmakarma

1 0

Tak, tak, trzymajcie i broń Boże nie wypuszcajcie na słońce i powietrze. Na jesień będziecie mocno zdziwieni czemu dziecko łapie każdą infekcję...a nie, sorry, wtedy będziecie je dalej trzymać w domu...ciekawe, jak długo. Zacznijcie myśleć, a nie siać panikę i powtarzać głupoty, które wam wciskają media i politycy! A zresztą - Wasze dzieci, Wasz problem, chcecie siedzieć w domu to siedźcie, ale nie wciskajcie ludziom ciemnoty, którą sami uprawiacie! 16:17, 22.05.2020


MammaMamma

2 0

Nie wróci do "normalności". Jesienno, zimowo wiosenny okres spowoduje nawrót wirusa. 08:36, 22.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

karmakarma

1 0

Oczywiście, i wtedy Szwedzi czy Białorusini będą się śmiać z reszty Europy, która znów będzie miała "sra....kę" przed wirusem, który jest taki sam, jak każdy inny do tej pory i jak na każdy inny trzeba się uodpornić (a nie zamykać na pół roku w domu!!). Wystarczy trochę poczytać i pooglądać, popatrzeć na statystyki i zacząć myśleć samodzielnie, a nie TVP-owsko-TVN-owsko. 16:20, 22.05.2020


REKLAMA