Zamknij
REKLAMA

Rzecznik rządu: od przyszłego roku szkolnego wszystko powinno wrócić do normalności

10:05, 20.05.2020 | M.B
Skomentuj
PAP
REKLAMA

- Od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności. Może jeszcze w tym roku szkolnym, aczkolwiek formuła dobrowolnego wysyłania dzieci do placówek opiekuńczych wydaje się formułą najbardziej optymalną – podkreślił w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller pytany był w radiowej Jedynce, czy powinno się posyłać dzieci do placówek oświatowych. Jak podkreślił, decyzja w tej sprawie należy do rodziców. Wyjaśnił, że możliwość pozostawienia dzieci pod opieką jest m.in. dlatego, że wiele osób chce wrócić do pracy.

Rzecznik rządu przyznał, że obecna sytuacja w szkołach, w tym nauczanie online, to wyzwanie, przed którym stoi wiele państw w Europie i na świecie.

- Wiemy doskonale, że to nie będzie w pełni realizowany program tak, jak byłoby to, gdyby szkoły funkcjonowały na pełnych obrotach - dodał.

- Natomiast to jest okres przejściowy i do końca roku szkolnego najprawdopodobniej w ten sposób to może wyglądać, a od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności. Może jeszcze w tym roku szkolnym, aczkolwiek ta formuła, która jest w tej chwili, czyli dobrowolnego wysyłania dzieci do szkół, placówek opiekuńczych, wydaje się formułą najbardziej optymalną - powiedział Müller.

Dopytywany, czy w sprawie otwarcia szkół zapadły już jakieś decyzje, rzecznik rządu zaprzeczył. Zwrócił też uwagę, że w szkołach niedługo będą się odbywały egzaminy, a w takich okresach zajęcia zawsze prowadzone były w inny sposób niż na co dzień.

Poza kilkoma wyjątkami do 7 czerwca zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone, kontynuowana ma być nauka zdalna. 8 czerwca zaczynają się matury, a 16 czerwca - egzamin ósmoklasisty.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ joz/

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

FikusFikus

3 0

Oceniam, że szkoła będzie otwarta na max 3 miesiące. 22:09, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YVYV

5 1

Jakiekolwiek posyłanie dzieci przed wakacjami to szaleństwo. 10:52, 21.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AaAa

1 2

Trzymajcie dzieci w domach, jak do tąd z kimś są pod opieką , są też normalne grypy, a wakacje już nie długo nie ma co ryzykować a taka grypa do potrafi wymęczyć dziecko,
tak jak w mieście i na wsi dzieci mają kontak z rówieśnikami czy w sklepie czy na rowerze a o grypę nie trudno 12:22, 21.05.2020


karmakarma

1 0

Tak, tak, trzymajcie i broń Boże nie wypuszcajcie na słońce i powietrze. Na jesień będziecie mocno zdziwieni czemu dziecko łapie każdą infekcję...a nie, sorry, wtedy będziecie je dalej trzymać w domu...ciekawe, jak długo. Zacznijcie myśleć, a nie siać panikę i powtarzać głupoty, które wam wciskają media i politycy! A zresztą - Wasze dzieci, Wasz problem, chcecie siedzieć w domu to siedźcie, ale nie wciskajcie ludziom ciemnoty, którą sami uprawiacie! 16:17, 22.05.2020


MammaMamma

2 0

Nie wróci do "normalności". Jesienno, zimowo wiosenny okres spowoduje nawrót wirusa. 08:36, 22.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

karmakarma

1 0

Oczywiście, i wtedy Szwedzi czy Białorusini będą się śmiać z reszty Europy, która znów będzie miała "sra....kę" przed wirusem, który jest taki sam, jak każdy inny do tej pory i jak na każdy inny trzeba się uodpornić (a nie zamykać na pół roku w domu!!). Wystarczy trochę poczytać i pooglądać, popatrzeć na statystyki i zacząć myśleć samodzielnie, a nie TVP-owsko-TVN-owsko. 16:20, 22.05.2020


REKLAMA