Zamknij
REKLAMA

NFZ uruchomiło dodatkowy numer dla dzwoniących z zagranicy

10:19, 28.03.2020 | M.B
Skomentuj
PAP
REKLAMA

Narodowy Fundusz Zdrowia otrzymywał sygnały o trudnościach z połączeniem się z bezpłatnym numerem infolinii NFZ 800 190 590 poza Polską. Od teraz osoby korzystające z usług zagranicznych operatorów mogą zadzwonić pod całodobowy numer: (+48) 22 125 66 00

NFZ podaje, że konsultanci infolinii odbierają dziennie kilka tysięcy połączeń od osób pragnących uzyskać informacje związane z koronawirusem.

Infolinia NFZ od niedawna jest częściowo obsługiwana przez voicebota - inteligentnego asystenta. Automat służy wsparciem, w sytuacji kumulacji połączeń przy udzielaniu najczęściej zadawanych, podstawowych pytań, przy których nie jest wymagana konsultacja ze specjalistą.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami można połączyć się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Do dyspozycji pacjentów jest również czat z konsultantem, obsługa w języku angielskim a także wideorozmowa z tłumaczem języka migowego. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

:{:{

2 0

Jak na razie to się nie można dodzwonić z Polski. Szybciej rzeczywiście może będzie wyjechać z kraju, zadzwonić i wrócić - 14 dni jakoś się przetrzyma... 18:56, 28.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA