Uzyskując 18 450 głosów mielczanin Fryderyk Kapinos został wybrany na posła Sejmu RP kadencji 2019-2023. Kim jest Kapinos? Jaka jest jego historia? Przybliżamy sylwetkę nowego posła z Mielca.
Fryderyk Kapinos urodził się 31 grudnia 1961 r. w Mielcu jako syn Bronisława i Anny z domu Bury. Jest absolwentem Technikum Gastronomicznego w Tarnowie. Maturę zdał w 1980 r. W roku 1986 ukończył studia na Wydziale Rolnym Akademii Rolniczej w Krakowie uzyskując tytuł magistra inżyniera technologii żywności.
W czasie studiów pełnił funkcję przewodniczącego samorządu studentów i członka Senatu AR w Krakowie. Wtedy też włączył się w działalność opozycyjną i kontynuował ją do końca lat 80. Po studiach odbył roczną służbę wojskową i otrzymał stopień sierżanta podchorążego rezerwy.
Pracę zawodową rozpoczął w PSS „Społem” w Mielcu w 1987 r. jako technolog. Od 1989 r. do 2004 r. pełnił funkcję kierownika obiektu PZZ AGRO-PIAST w Chorzelowie koło Mielca, a od 2005 r. do 2007 r. był dyrektorem d.s. marketingu PPM „Taurus” w Pilźnie. Do dziś jest członkiem Rady Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Warszawie. Przez pewien czas uczył przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu.
Od lat 90. angażował się w działalność charytatywną na rzecz polskich misjonarzy. Był współzałożycielem i wiceprezesem Funduszu Misyjnego w Wadowicach Górnych oraz współpracowałem z MIVA Polska - organizacją pomagającą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Działałem także w Ogólnopolskiej Fundacji „Krzyś – Trzeźwy, Życzliwy Kierowca”. W latach 90. był przewodniczącym Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu.
W 1998 r. został wybrany na radnego Rady Powiatowej w Mielcu na kadencję 1998-2002. Mandat radnego zdobył ponownie, startując z listy PiS, w wyborach do Rady Powiatu Mieleckiego w 2006 r. Był m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
W grudniu 2007 r. powierzono mu funkcję zastępcy Prezydenta Miasta Mielca i w związku z tym zrzekł się mandatu radnego. W 2010 r. powrócił do pracy w firmie „Taurus” w Pilźnie. W latach 2010-2014 był radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego, gdzie był przewodniczącym Komisji Gospodarki i Infrastruktury, członkiem Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia oraz Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej.
8 marca 2018 roku Prezes Rady Ministrów powierzył mu funkcję Pełniącego Obowiązki Prezydenta Miasta Mielca.
117 36
Wreszcie jest poseł z Mielca. Brawo Fryderyk Kapinos, Brawo Mielczanie!
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
3 11
chyba z Woli Mieleckiej ?
3 7
przykre to niestety, poseł partyjniak,
ale może jak poseł to się nie wróci i będzie trochę łatwiej żyć,
moje zdanie jest takie: zły poseł to gorzej jakby go nie było, przecież decyduje za Ciebie i już nie możesz zrobić nic, dosłownie nic
69 17
Mimo ze nie jest to moja bajka (PiS) to bardzo serdecznie gratuluję panu Kapinosowi dobrego wyniku Pani Krystynie również gratuluję. Jedyne co mnie w tym wszystkim cieszy to to ze mamy 2 posłów z Mielca.
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
1 6
czyli vivat Durno-Stan, vivat Ciemno-grodzie, bo jak można gratulować wyboru gdy ten wybór zapadł przed wyborami,
vivat program wyborczy, bo kto liczy głosy i w to wierzy w XXI wieku dobie cyfryzacji, polityka to sztuka kompromisu, ale skoro wszyscy do jednej miski to po co zdzierać chlewki do urn
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
44 10
Gratulacje za sukces osobisty, ale PiS to nie moja bajka.
1 4
Kapinos znowu płaci mediom i dziękuje drukiem za głosy, ale boi się dziękczynnego komentarza od wyborców, blok,
Podziękuj chłopie za sukces/karierę kumotrom w stolicy, bo naprawdę nikt nie wierzy, że emeryci mają aż tak wielką moc sprawczą
17 22
Miastu Gratuluję, Pisowi regionalnemu już nie. Tracicie partyjny filar, ale będzie burdel i walka o władzę.
96 20
W pełni zasłużony mandat . Pan Kapinos tyral jak nikt inny w tym okregu od świtu do nocy. I przede wszystkim jest to człowiek merytoryczny i na poziomie. Kto nie zna niech zamilczy.
0 2
dobre. PIS to nie partia tylko sposób myślenia.Chory sposób myślenia.
54 10
Gratulacje!
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
17 1
Na oddziale zamkniętym !!!
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
1 1
A ja uważam że to nie był on. Epitety identyczne jak u pewnego osobnika który co kilka dni udaje mnie i obraża ludzi.
1 0
Poprostu mam schizofrenię
1 1
Raczej manię niższości, fobię nakazującą ci udawanie innych w celu dowartościowania własnego EGO ale mam dla ciebie złą wiadomość. Osoby obrażające innych w momentach kiedy brak im argumentów do dalszej rozmowy mają niską samoocenę i iloraz inteligencji. Udowodnione badaniami naukowców także przemyśl czy warto osobiście się tak poniżać.
64 13
Brawoooo, gratulacje dla pana Fryderyka. Uczciwy i solidny gość. Takich więcej. Jest nadzieja, że dobry kierunek sie utrzyma
55 8
Brawo! dobra robota Panie Fryderyku, zasłużony mandat za całą kampanie! apeluje o pomoc zebyśmy mogli zyc w normalnym niezanieczyszczonym srodowisku!
5 8
czekaj, już ci pomoże.
42 7
Gratulacje dla nowego pana posła.
51 6
Proszę nie zapominać tam w Stolicy że my tutaj każdego dnia dalej wdychamy zdrowotną mgiełkę - trzymam kciuki!
7 12
On juz ma to w ....
1 3
przecież Kapinos również jest sponsorem klimaciku formaldehydowego,
oj, czyżbyś już zapomniał, niezły z ciebie lizi-dupca wyłazi
30 11
gratulacje panie Kapinos ale teraz do pracy i nie można zapomnieć że ten mandat zaufania wymaga ciężkiej pracy dla Mielca i regionu wtedy wszyscy zapomną o niezbyt dobrej decyzji budowy hali sportowej w tym kształcie i za tak ogromne pieniądze
24 6
Brawo Mielec -brawo okręg 23.Inteligentna mobilizacja przyniosła efekty.Mamy dwojga posłów z Mielca. Teraz należy zadbać o wyborców z naszego regionu.Podkarpacie na to zasługuje,bo zamieszkują tu ludzie szlachetni i prawi.
1 2
... bo do tańca trzeba dwojga, ale czy na pewno tańcowały dwa Mic-hały jeden duży drugi mały jest dobrym układem ?
1 1
mobilizacja to była, ale nie inteligentna, tylko populistyczna, ale cóż... tacy politycy, to tak mobilizowali
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
3 2
się zaczyna znowu
20 44
Brawo Pani Skowrońska. Moje Gratulacje ! Trzymam za Panią kciuki i życzę wszystkiego najlepszego.
13 8
głosowali głównie emeryci i im się należy pomoc!! Teraz jak młodzi wolą konstytucję z PO-KO to niech ją dadzą dzieciakom do michy a my emeryci szczególnie pracujący powyżej 40 lat czekamy na to co się nam należy.Bo w następnych wyborach nie będzie litości !!
7 7
Biedaku, żal mi ciebie. Módl się o zdrowie bo o rozum to już dla ciebie za późno.
5 3
Ty w koncu jesteś Stachu, okonek czy emerytka. W każdym temacie wrzucisz to samo pod innym Nickiem
2 0
ja jestem Stachu emeryt przepisałem to bo się zgadzam co nizej było napisane przepracowałem 45 lat i mam 2400 a ty ?
6 19
wiadomo z TVN 24 że głosowali głównie emeryci i im się teraz należy pomoc!! Natomiast jak młodzi wolą konstytucję z PO-KO to niech ją dadzą dzieciakom do michy a my emeryci szczególnie pracujący powyżej 40 lat czekamy na to co się nam należy.Bo w następnych wyborach nie będzie litości !!
4 6
Wg TVP PIS na pisiorów głosowali głównie osoby z wykształceniem podstawowym i zawodowym - im wyższe wykształcenie tym było gorzej - wnioski nasuwają się same - jak mawiał klasyk 'ciemny lud wszystko kupi".
2 3
znam wiele osób z zakupionym/załatwionym wyższym wykształceniem do polityki, wykształceniem biurwy z kolan partyjnych i biznesmenów na lewych kwitach z epizodem wykładowcy na uczelni, no czasem dłużej, bo w temacie zarządzania stąd-dotąd (po tatusiu bandycie),
znam osoby, którzy nie mogą pozyskać wykształcenia, bo czerwona esbecka łapa/demon mocno trzyma w ryzach i nie głosują, bo jaki sens wobec powyższego,
elektorat po to ma być durny, żeby nim rządzić, wystarczy socjał i sex
29 10
Gratulujacje dla Pana Kapinosa on napewno zadba o podkarpackie bo Skowrońska to szkoda gadać... Niech się cieszy ze się jej liznelo wejść
24 18
Panie Pośle Fryderyku. Pana pośpieszne decyzje o budowie hali sportowej za ogromne pieniądze zadłużyły miasto na długie lata a w tej chwili brakuje pieniędzy nawet na remonty dróg osiedlowych. Miasto szukając środków podnosi podatki co skutkuje tym , że małe firmy bankrutują a zwykli mieszkańcy mają droższe koszty utrzymania.
Proszę szukać pieniędzy w Warszawie na tak duże projekty a nie obciążać pośrednio kosztami swoich wyborców dla których ważniejsza jest bezpieczna i oświetlona droga, chodnik do domu, niższy podatek, czynsz czy nowa ścieżka rowerowa niż kosztowna hala bez perspektyw na rozbudowę w przyszłości postawiona w centrum osiedla mieszkaniowego.
5 6
ale za to dostaniesz dachy nad boiskami i basen z obrazkami w bikinii,
ps. fajny film wczoraj widziałem...
momenty były ? - noo....
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
2 1
przybyłeś z innej planety czy jak ? - rządzili i rządzą ukraińskie asy czerwienne od rewolucji rosyjskiej/niemiecki grunt i szkoła,
cała partyjna sitwa bez podziałów jedzie w jednej bryczce, bo to partia naczelna, nie ma tu farbowanych lisów tylko sami swoi
0 1
Ja tam z księżyca nie spadłem, ale chciałbym wiedzieć czy nowy poseł z Mielca był sekretarzem POP PZPR.
11 22
Brawo p.Skowrońska proszę wziąść Ferdka K.pod opiekę w Warszawie bo on młody,nie doświadczony ,w przeszłości zajmował się tylko golonkami a tu trzeba umieć jeść ośmiorniczki,potrafi to gospodarz z W. Mieleckiej?
1 3
ośmiorniczka to pikuś dla Fryca Kapinosa, dobrze wie czym to zjadać,
"nasza sprawa" nazywa się inaczej i wywodzi ze związków zawodowych
16 19
Brawo Pan Kapinos i cały PIS?
7 11
Kapinos szczerze pierwsze słyszę ? Kto to jest i skąd i gdzie mieszka
2 4
taka osada Podles(z)Jany w kępie za rzeką, potoczna stara nazwa z XIX w
7 5
to sie jescze okaze czy to dobrze ze ludzie wybrali Kapinosa??? zobaczymy ile zdziala dla Mielca i powiatu bylo juz kilku dzialaczy z Mielca w rzeszowie czy w-wie ale nic dla regionu nie zrobili np.pan senior deptula schowani za podwojna garda starali sie tylko przeczekac i nie wychylac sie??jednym slowem kicha
4 6
tyle zdziała co Tomuś Poręba, zlikwiduje kolej, a potem ją reaktywuje, żeby robota była, na zasadzie jak się wyrżnie to się posadzi i niech się kręci, bicie piany na gorąco,
- grunt, że boiska zadaszy i centrum biznesu przy cmentarzu zrobi, jakby co to będzie blisko, to jest plus z pewnością
6 7
jaki jest PiS każdy widzi, gdyby nie przekupstwo naszymi pieniędzy w życiu by nie wygrali. Przekręciarze, kłamcy, aferzyści, o podwójnej albo i potrójnej moralności. aleeee. on jest spoko gość, uczciwy i skromny. nie wiem sąd się tam wziął, ale może poskromi zło, a doda cos dobrego od siebie.
7 3
Szkoda że nie jest Pan naszym prezydentem. Wtedy pieniądze z Wiejskiej płyneły by do mielca szerokim strumieniem z racji władzy. Ale gratuluje silnego mandatu poselskiego. Może nastepnym razem ludzie zrozumieją że komuna to już przeszłość.
1 3
Jakim prawem pieniądze płyną tylko do swoich? Takiego szmaciarz to nie czytalem.
7 5
Brawo Panu Posłowi na całą kadencję 2019~2023!!!!! z gminy Czermin.
Wstyd się przyznać bo przewodzący tej gminie w samorządowych wyborach 2018 dążył do przegranej PiSu wywieszając hasła przy kandydatach PiSu : ,, Tej partii już dziękujemy” , a dzisiaj frekwencja była najniższa w powiecie . Mamy jednak nadzieję, że puści Pan Poseł w niepamięć. i niebedzie się rewanżował wójtowi.
5 3
Wyborcy czekają na inauguracyjne spotkanie z posłem, np. w sali nr. 1 SCK Mielec, aby Pan Poseł zechciał przedstawić program pracy dla powiatu mieleckiego, może wyborcy zabrali by głos co jest dla nas ważne, może ożywił by drętwą organizację PiS w Mielcu
6 6
nie mam do gościa przekonania, jakoś tak patrzac na niego
2 3
Niech mi który wyborca Kryski oswieci cóż ona dla Mielca przez te wszystkie lata zrobiła?
1 1
Oświeci? wystarczy trochę rozumieć jak funkcjonuje rząd i jakie mają rolę pełnią posłowie. Pani Krystyna była przewodniczącą komisji finansów,od komisji zależało subwencjonowanie potrzeb państwa i samorządów, Mimo kryzysu na świecie i naturalnie w Polsce wybudowano ponad tysiąc kilometrów autostrad ponad tysiąc dróg krajowych kilka tysięcy km dróg tz. schetynówek ,walów przeciw powodziowych,mostów wiaduktów,obwodnic,dziesiątki stadionów narodowych,orlików,gazoport itd.Dlatego na Podkarpaciu przy zamykaniu inwestygacji do dziś jest gościem honorowym. Mam pytanie? ile wybudowano km autostrad ,za rządów PIS?,
1 1
Oświeci? wystarczy trochę rozumieć jak funkcjonuje rząd i jakie mają rolę pełnią posłowie. Pani Krystyna była przewodniczącą komisji finansów,od komisji zależało subwencjonowanie potrzeb państwa i samorządów, Mimo kryzysu na świecie i naturalnie w Polsce wybudowano ponad tysiąc kilometrów autostrad ponad tysiąc dróg krajowych kilka tysięcy km dróg tz. schetynówek ,walów przeciw powodziowych,mostów wiaduktów,obwodnic,dziesiątki stadionów narodowych,orlików,gazoport itd.Dlatego na Podkarpaciu przy zamykaniu inwestygacji do dziś jest gościem honorowym. Mam pytanie? ile wybudowano km autostrad ,za rządów PIS?,