Zamknij
REKLAMA

Nawałnice nad Podkarpaciem. Lokalne powodzie i setki interwencji służb

10:25, 19.07.2021 | P.C
Skomentuj Fot. KP PSP w Leżajsku
REKLAMA

Aż 282 razy wyjeżdżali w niedzielę 18 lipca podkarpaccy strażacy do usuwania skutków burz, które lokalnie przechodziły nad naszym regionem.

- Nasze działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z piwnic, udrożnianiu przepustów drogowych i usuwaniu połamanych konarów i drzew leżących na jezdniach, ulicach i chodnikach. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach rzeszowskim, leżajskim, mieleckim i przeworskim - informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Nawałnice powodowały lokalne błyskawiczne powodzie. Podobnie jak przed rokiem, do takich zjawisk - na szczęście w mniejszej skali - doszło w okolicy Rzeszowa, znów ucierpiał Chmielnik.

- Na szczęście nikt nie został ranny - podkreślają strażacy.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla południowo wschodniej części Polski wydał w poniedziałek IMGW. Alert obowiązuje przez cały dzień.

Ostrzeżenie dotyczy całego województwa podkarpackiego, kilku powiatów województwa małopolskiego, w tym m.in. tatrzańskiego, gorlickiego i nowotarskiego oraz kilku powiatów województwa lubelskiego m.in. hrubieszowskiego, biłgorajskiego i zamojskiego.

Jak wynika z komunikatu IMGW, na obszarze objętym alertem prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami może padać grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz oceniono na 80 proc.

Alert obowiązuje przez cały poniedziałek, do godz. 22.


 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

kanasikanasi

4 1

Toż to co za rewelacja ? Trochę wody a krzyku ? A tu paru strażaków ? Więcej straży i policji przyjeżdża jak się komuś na drodze np. koło u roweru *%#)!& ! I wtedy nikt nie płacze że za pieniądze podatników jedzie dwie straże pożarne , policja i karetka ? ! A kto za to płaci ? Państwo czyli kto ? TY i ja !!
Coś się musi zmienić tak nie może być !! Na nic nie ma pieniędzy a taki wyjazd rekonesans bez najmniejszej potrzeby kosztuje dziesiątki tysięcy PLN !!! 11:20, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%