Zamknij
REKLAMA

Raport o regionach UE. Marszałek Ortyl na debacie z udziałem Ursuli von der Leyen

10:03, 13.10.2020 | K.S / za UMWP
Skomentuj
REKLAMA

Po raz pierwszy Europejski Komitet Regionów opracował „Unijny barometr regionalny i lokalny”. To raport, który pokazuje w jakim stanie są regiony, miasta i gminy UE. Podczas sesji w której omawiane były jego założenia uczestniczyła przewodnicząca Komisji Europejskiej - Ursula von der Leyen. W debacie głos zabrał marszałek Władysław Ortyl.

Analiza skupia się także na skutkach pandemii COVID-19. Raport „Unijny barometr regionalny i lokalny” został opracowany przez EKR po raz pierwszy, ale ma być przygotowywany każdego roku, aby dać dokładny obraz, w jakiej kondycji są regiony UE.

Sprawozdanie zawiera dane i analizy z wielu różnych źródeł, w tym nowych i unikalnych spostrzeżeń z prac Komitetu Regionów oraz z jego współpracy z innymi podmiotami.

Pierwsza edycja barometru koncentruje się na skutkach pandemii COVID-19 i pokazuje działania lokalnych oraz regionalnych władz z poszczególnych krajów UE, które znalazły się na pierwszej linii frontu, a także to, jak ich decyzje wpływają na ożywienie gospodarcze. 

Dokument ma bardzo wiele danych sondażowych, które zostały wykonane zaledwie miesiąc przed jego publikacją. Wynika z nich między innymi, że aż 58% Europejczyków uważa, że większy wpływ władz lokalnych i regionalnych będzie oddziaływać pozytywnie na zdolność UE do rozwiązywania problemów.

Dane liczbowe, mapy, analizy, przykłady rozwiązań - tym naszpikowany jest dokument przygotowany przez EKR.

W debacie o raporcie głos zabrał marszałek Władysław Ortyl, który podkreślał, jako szef grupy politycznej Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w EKR, że Unia Europejska musi skoncentrować się teraz na dwóch priorytetach: bezpieczeństwie i gospodarce. W kontekście bezpieczeństwa marszałek mówił o badaniach oraz o polityce migracyjnej, a odnosząc się do gospodarki poruszył m.in. kwestie dotyczące energetyki.

Poniżej materiał wideo z wypowiedzią marszałka Władysława Ortyla:

Europejski Komitet Regionów jest organem doradczym UE złożonym z wybranych na szczeblu lokalnym i regionalnym przedstawicieli ze wszystkich państw członkowskich. Za pośrednictwem Komitetu Regionów mają oni możliwość wymiany opinii na temat aktów prawnych UE, które mają bezpośredni wpływ na regiony i miasta.

(K.S / za UMWP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Mieszczka Mieszczka

2 1

I po co on tam pojechał? Nie dość że Unia jest gorsza od ZSRR tak mówi Kaczyński, to jeszcze chcą na nasze serca wyrwać wraz z miłością do ojczyzny i zrobić z nas LGBT owców. Sromota😈 22:20, 14.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

To proste!To proste!

0 0

Biznes! My im daliśmy 40 milionowy rynek konsumentów dla praktycznie wszystkich towarow. NIE ZA DARMO!!!!! To miał być i był układ biznesowy. Żadne tam ideologiczne polityczne układanki, tylko deal, czysta kasa. Dobrze pamiętam głosowaniem pamiętam za czym Polacy głosowali i co mieli za to dostać w zamian. Nikt na m niczego za darmo nie dał i nie daje. Portal POLITICO bynajmniej nie pisiorski, wyliczył przęplywy od czasu wejścia Polski do UE. Wypływ kapitału z Polski JEST DWUKROTNIE WYŻSZY od środków pozyskanych z budżetu UE. 17:41, 15.10.2020


REKLAMA