Zamknij
REKLAMA

Kolizja z sarną. Zwierzę nie przeżyło

09:20, 29.05.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Kolizja z dzikim zwierzęciem może się zdarzyć każdemu. Warto zatem pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. W środę 29-letni kierowca volkswagena najechał na sarnę, która wbiegła zza bariery ochronnej. Zwierzę nie przeżyło zdarzenia. Kierowca w zdarzeniu nie został ranny. Pamiętajmy na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy.

W środę przed godz. 23, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiej zwierzyny. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 77 w Gorzycach w powiecie tarnobrzeskim. Jak ustalili funkcjonariusze, 29-letni mężczyzna kierujący volkswagenem jadąc w kierunku centrum miasta, zderzył się z sarną, która wybiegła nagle na jezdnię zza bariery ochronnej. Kierowca pojazdu nie doznał żadnych obrażeń, martwe zwierzę usunięto z pasa jezdni.

Co robić jeśli do takiego zdarzenia dojdzie? Należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy. Jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy.

Każdorazowo, o miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby, korzystając z numerów alarmowych – nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych; policjanci sporządzą dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi i powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia z drogi.

Nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać – może mieć wściekliznę lub nagle zaatakować.

Pamiętajmy, że na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy. Prędkość dostosowujemy nie tylko do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

Znak drogowy A-18b, nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Kierowca w każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania.
 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SzkodaSzkoda

0 0

Szkoda 09:18, 30.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA