Zamknij
REKLAMA

Odwołanie dyrektor, most, wiadukt i linia kolejowa - rozmawiamy z Władysławem Ortylem

06:43, 25.05.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

- Jestem zdumiony, że w tym trudnym czasie dla wszystkich zarząd powiatu w ogóle zajął się tą sprawą - mówi o odwołaniu Elżbiety Wyparło marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. W wywiadzie poruszamy też kwestie ważnych dla Mielca inwestycji: otwartego właśnie mostu na Wisłoce, przyszłego wiaduktu nad ul. Sienkiewicza, remontu linii kolejowej oraz obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

- Panie marszałku, jak pracuje zarząd województwa w czasie pandemii?

- Mamy bardzo specyficzny, trudny okres, w którym minister zdrowia zaleca pozostanie w domu i izolację. Samorząd musi jednak funkcjonować więc musieliśmy się dostosować do nowej rzeczywistości. Posiedzenia zarządu odbywają się zdalnie. Większa część pracowników również pracuje z domów. Zajmujemy się sprawami związanymi z pandemią, ale nie tylko. Planujemy kolejne inwestycje, zabezpieczamy środki, analizujemy budżet, szukamy oszczędności, w tej sytuacji sprawy gospodarcze są na pierwszym miejscu, idą trudne czasy także dla samorządów. Choć np. dla zarządu powiatu w Mielcu również bardzo ważne są sprawy personalne.

- Co Pan ma na myśli?

- Odwołanie pani Elżbiety Wyparło z funkcji dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu. Jestem zdumiony, że w tym trudnym czasie dla wszystkich zarząd w ogóle zajął się tą sprawą. Proszę też zwrócić uwagę na determinację z jaką procedowano tę kwestię, bo przecież nie była to pierwsza próba odwołania pani Elżbiety Wyparło z tej funkcji, a z biegiem czasu pojawiały coraz to nowe zarzuty wobec niej. Znam doskonale panią Elżbietę Wyparło. Współpracowaliśmy przy wielu projektach, jest to bardzo kompetentna osoba, przy tym bardzo miła i sympatyczna.  Widać było aktywność całego ośrodka w zdobywaniu funduszy, realizacji nowych działań, dobrą atmosferę wśród kadry, a także świetne opinie rodziców.

- Przedstawiciele zarządu powiatu mają swoje argumenty…

- W zdecydowanej większości nie są to argumenty merytoryczne. A czy ktoś bierze pod uwagę inne argumenty np. fakt, że społeczność szkolna stoi murem za panią dyrektor, podobnie jak rodzice? Specjalny list wystosowano do pani wojewody. Chcę zwrócić uwagę, że przeciwko odwołaniu pani dyrektor była kurator Małgorzata Rauch. W obronie pani Wyparło stanęła pani Maria Orłowska. To osoba jak najbardziej uprawniona. Zna ośrodek jak własną kieszeń, pracuje tam kilkadziesiąt lat z czego przez długi czas była dyrektorem. W skomplikowanej sytuacji personalnej potrafiła też zrobić honorowo krok do tyłu. Stąd też jej stanowisko jest dla mnie bardzo wiarygodne.

Myślę, że „dużą wadą” pani Wyparło jest fakt, że została powołana przez poprzedni zarząd powiatu ze Zbigniewem Tymułą na czele. Przypomnę też, że w tamtym zarządzie zasiadał także pan Andrzej Bryła, więc można zauważyć ciekawą zmianę poglądów, która zresztą nie jest pierwszą, gdyż pan Bryła był także w jeszcze poprzednim zarządzie. Wygląda to tak, że zarządy się zmieniają, poglądy pana Bryły się zmieniają, tylko funkcja pana Bryły jest ta sama. 

- To mocne słowa w kierunku członka zarządu.

- Ewolucja poglądów pana Bryły jest znana, ale tak dalece idącej, to jeszcze nie widziałem. Na potwierdzenie tych słów mogę przypomnieć wypowiedź pana Bryły, który ostro skrytykował mnie za decyzję w sprawie mostu, kiedy zdecydowaliśmy, że nie umieścimy go w kontrakcie terytorialnym tylko będzie realizowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Historia pokazała kto miał rację. Mostem już jeździmy.  A czy pan Bryła pamięta jakie głosił wtedy nieuprawnione tezy?

Jednak żeby most spełniał swoje zadania, potrzebne jest dalsze myślenie, planowanie, szukanie finansowania, potrzebne są komplementarne inwestycje w tym wiadukt nad linią kolejową. Można tu zapytać zarząd powiatu czy z taką samą determinacją jak odwoływano panią Wyparło pracuje nad realizacją wiaduktu nad torami przy ulicy Sienkiewicza?

- Skąd to zaniepokojenie?

- W lecie powinien zostać złożony wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie. Bardzo dobrze współpracujemy z ministerstwem, które jest zainteresowane współpracą przy tym projekcie. Osobiście na ten temat rozmawiałem z ministrem Rafałem Weberem. Warunek jest oczywisty, wniosek musi być złożony przez starostwo, musi być dobrze przygotowany. Mam nadzieję, że prace nad tymi dokumentami postępują, bo dostajemy tylko enigmatyczne informacje. Podczas konferencji prasowej starosta zapewniał, że z dokumentacją zdążą. Liczę, że tak będzie, bo jest to warunkiem stworzenia montażu finansowego. Do takiego działania, takich montaży finansowych najlepszy był prezydent Janusz Chodorowski.  Przy szukaniu finansowania obwodnicy Mielca rozumieliśmy się bez słów, a tu trzeba mówić, pisać i dalej słabo.

Tematem interesuje się też PKP PLK, bo chce zacząć remont torów w stronę Chorzelowa, spółka musi wziąć pod uwagę budowę wiaduktu. Przypomnę, że dzięki zabiegom europosła Tomasza Poręby PKP PLK zadeklarowała współpracę, także finansową, w budowie tego wiaduktu. Dlatego tym bardziej projekt wiaduktu powinien być przygotowywany ze szczególną starannością. Stąd też nasz niepokój. Ten skomplikowany, ale możliwy montaż finansowy jest w zasięgu, tylko wymaga aktywności odpowiedzialnych za budowę tego wiaduktu. Także mielczanie, którzy mieszkają w tamtych okolicach chcą wiedzieć, jak dojadą do swoich domów po zamknięciu przejazdów kolejowych dla pojazdów. Pytają mnie, posła Kapinosa, posła Porębę…  Niestety to nie nasze zadanie, nie nasza rola, aby przygotować takie rozwiązania, ale pytać będziemy, bo mamy do tego mandat. 

- Skoro przeszliśmy do pociągów. Jak przebiega remont linii kolejowej?

- Bardzo dobrze i sprawnie. Niedawno odbyliśmy wideokonferencję z władzami PKP PLK, którzy potwierdzili, że ułożono już tory na odcinku 30 km. Rozpoczęły się właśnie zaawansowane prace na stacji w Mielcu. Jest szansa, że do końca roku to torowisko będzie gotowe. Do tego dwa przejścia podziemne w Mielcu w okolicach dzisiejszego dworca i obecnego przejścia przez tory obok tzw. ślimaka przy ul. Drzewieckiego. Przypomnę, że inwestorem remontu jest PKP PLK, ale główne dofinansowanie pochodzi z samorządu województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt całego remontu to 250 mln złotych. Warto będzie na zakończenie tej inwestycji przypomnieć, jaka była jej historia, kto chciał zlikwidować  tory, kto torpedował działania moje i europosła Poręby. Może mało kto o tym dziś pamięta.  

- Panie marszałku wróćmy jednak do pandemii, która zdeterminowała nasze codzienne życie. Województwo Podkarpackie uruchomiło swoją tarczę pomocy w tym trudnym okresie.

- Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z Komisją Europejską oraz z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Z naszego RPO przeznaczyliśmy 330 mln złotych na ten cel. To 50 mln na pomoc medyczną, 220 mln na wsparcie dla przedsiębiorczości i 60 mln na utrzymanie miejsc pracy. Znaleźliśmy jeszcze 20 mln w starej perspektywie finansowej, które również przeznaczymy dla przedsiębiorców.

Wspomagają nas też firmy z regionu za co bardzo gorąco dziękuję. Myślimy też o tym co będzie po pandemii dlatego przygotowaliśmy specjalny program badawczy, który będziemy realizować poprzez Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 i Uniwersytet Rzeszowski. Będą to badania osób, które przeszły Covid19, aby zdobyć możliwie jak najwięcej wiedzy jaki wpływ na ludzki organizm miał koronawirus. W ramach projektu będzie możliwa także rehabilitacja osób po przejściu tej choroby w naszych uzdrowiskach.

- Czy z tej tarczy skorzysta powiat mielecki?

- Oczywiście. Jest to pomoc dedykowana dla całego województwa. W mieleckim szpitalu jest oddział zakaźny, a zatem jest to placówka, która także pracuje na pierwszej linii ognia z pandemią. Kupiliśmy karetki i ambulanse transportowe, które rozdzieliliśmy na wszystkie szpitale zakaźne, część jest już kupionych i jedno z aut już trafiło do Mielca. Wkrótce będą przekazane kolejne.

Kupiliśmy także 7 samochodów transportowych dla sanepidów. Jeden z nich już trafił do powiatu mieleckiego. Rozdzielamy jednorazowy sprzęt medyczny. Firma Olimp-Labs przekazała dla samorządu województwa podkarpackiego respirator, o którym osobiście zdecydowałem, że trafi do mieleckiego szpitala.  Do Mielca skierowaliśmy także system urządzeń do dezynfekcji powierzchni, pomieszczeń, karetek,  do szpitala o wartości  niespełna 600 tysięcy złotych. Stąd też nie do końca rozumiem komunikat prasowy starosty, gdzie przeczytałem, że jedynym politykiem, który zainteresował się powiatem w tym okresie jest pani poseł Skowrońska. Dziś jestem na urlopie, więc mogłem trochę poczytać i przy okazji zaniepokoić się niektórymi wypowiedziami, a miał być spokojny dzień. Podtekst tych problemów jest niestety polityczny, co w aktualnej sytuacji nie powinno mieć miejsca.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (68)

EmilloEmillo

88 13

Pani Wyparło była i jest komuś baaardzo niewygodna ..w kuluarach każdy wie komu. Za każdym razem ujawniała błędy, brak wiedzy, brak znajomości prawa z kilku osób pewnie zrobiła medialnie błazna ujawniając pewne fakty i brak kompetencji. To było do przewidzenia bo takich ludzi się usuwa. Szkoda bo placówka naprawdę była świetnie zarządzana. Bardzo ambitna i efektywna dyrektor. Ortyl powiedział prawdę....i wie jak to wyglądało... 07:38, 25.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Emillodo Emillo

30 4

potwierdzam..........smutne ale prawdziwe 08:58, 25.05.2020


DeepDeep

90 20

Brawo Panie marszałku. Wicestarosta do odwołania!!! 07:48, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmilloEmillo

72 12

To odwołanie było czysto polityczne...tyle w temacie. Każdy zorientowany to wiedział. Nic tylko czekać na wyroki i oświadczenia osób odpowiedzialnych za takie decyzje bardzo prawdopodobnie niezgodnie z prawem. Liczę na ujawnienie wszystkich materiałów, kosztów dla miasta i wyroków sądów. Sprawa obecnie jest już bardzo medialna. 07:52, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

deepdeep

46 8

o jest fragment publikacji na hej mielec z 20 marca "Jak przyznali przedstawiciele Zarządu Powiatu, Podkarpacki Kurator Oświaty nie przesłał jeszcze opinii w tej sprawie (stan na 19 marca – red.). Jeśli ta ponownie będzie negatywna, sprawa odwołania dyrektor Elżbiety Wyparło ponownie nie dojdzie do skutku. Gdyby jednak opinia kuratora okazała się pozytywna, najpewniej należy się spodziewać jej odwołania w szybkim tempie." Tyle znaczą ich słowa. 08:10, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MielecpanyMielecpany

23 16

Stal Mielec -Lech Poznań środa 👍 08:27, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BebeBebe

57 12

Prawda jak oliwa zawsze na wierzch wypływa. Teraz starosta i zarząd duszą się żabą, którą muszą przełknąć. Jeśli stać ich będzie na przeprosiny odzyskają szacunek wielu osób, bo tylko uczciwych, porządnych ludzi stać na takie gesty. Każdy może się pomylić ulegając sugestiom kogoś, kogo obdarzył zbyt wielkim zaufaniem, na które ta osoba nie zasługuje 09:13, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Goździk27121993Goździk27121993

53 10

Kto chciał zlikwidować tory kolejowe. To proste. Tory kolejowe były na liście do likwidacji od grudnia 2012 roku do kwietnia 2013 roku. Wtedy prezydentem RP był Bronisław Komorowski, premierem Donald Tusk, ministrem infrastruktury Elżbieta Bieńkowska, państwem rządziła koalicja PO-PSL, a województwem koalicja PO-PSL-SLD, a marszałkiem województwa był Mirosław Karapyta z PSL-u.

http://web.archive.org/web/20150312071654/http://www.hej.mielec.pl/miasto2/aktualnosci/art2807,kolejarze-chca-zamknac-linie-kolejowa-biegnaca-przez-mielec-ruszaja-protesty.html
Data publikacji artykułu: 2012-12-15
http://web.archive.org/web/20150705204437/http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/11391/ZNPK-zna-linie-ktore-PLK-chca-zamknac.html Data publikacji artykułu: 2012-12-07 09:14, 25.05.2020

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

Goździk27121993Goździk27121993

18 1

Ministrem infrastruktury był Sławomir Nowak, a nie Bieńkowska wtedy. Mój błąd. Ale reszta się zgadza. 09:17, 25.05.2020


kokoskokos

5 12

A teraz prezydentem jest Duda to wszystko kwitnie nawet kwiaty :D. 11:01, 25.05.2020


ptrwptrw

5 10

w tamtych czasach nie było az tak duzo unijnych pieniedzy na remonty linii kolejowych regionalnego znaczenia, nawet gdyby ktos chciał to nic by nie zrobił. jak tak lubisz myszkowac w internecie to może znajdź nam informacje co zrobił dla kolei rzad PIS w latach 2006 -7 15:30, 25.05.2020


Przecież Przecież

6 5

Remont linii kolejowej do Mielca to lobbowanie tylko i wyłącznie jednej firmy: Kronobyl.
Nikt inny za tym nie był. Mają nowy piec na spalanie odpadów i potrzebują dostaw z całej Europy takich których nikt nie skontroluje na drodze jak np. ITD. Przeciez praktycznie nikt nie bedzie jezdzil tymi pociagami bo po 1 wiekszosc ma auta 2. Busy z debicy wystarcza. 3. Pewnie tak ustawia ponownie rozklad jazdy zeby nikomu na strefie nie pokrywalo sie ze zmianami.
Tylko i wyłącznie krono na tym skorzysta+ elektrociepłownia.
Oj Wy ciemni ludzie... 17:33, 25.05.2020


JenisiejJenisiej

2 1

Do Przecież.
A może ja nie mam ochoty jeździć do Dębicy samochodem. Płacę podatki i mam prawo jeździć pociągiem. Np. do Gdańska nie muszę tłuc się samochodem tylko wsiadam w pociąg w Mielcu i przesiadam się na Pendolino. Pojadę do Dębicy autem żeby dojechać na pociąg do Gdańska i co zostawię samochód w Dębicy na parkingu na 2 tygodnie? 12:20, 26.05.2020


sprawiedliwysprawiedliwy

68 18

Brawo Panie Marszałku, niekompetentne decyzje starostwa.Konieczne sa kontrole,aby starostwo w Mielcu zajmowało sie dobrem Mielca , a nie gnębiło porzadnych ludzi i działało wbrew prawu 09:27, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Hej MielecDo Hej Mielec

26 18

Gdzie pytania o :

-remont torów na odcinku Padew-Mielec
-remont bocznicy na strefę
-modernizacje drogi 984 od końca obwodnicy w Piątkowcu do granicy województwa
-remont starego mostu w Woli Mieleckiej
-przyszłą budowę kolejnego mostu w Rzochowie jako przedłużenie obwodnicy.

Te wszystkie inwestycje są piekielnie ważne dla rozwoju powiatu, a ostatnio nic się o tym nie mówi. Dziękujemy za most, ale to kropla w morzu potrzeb Panie Marszałku. 10:01, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Panie MarszałkuPanie Marszałku

19 19

Kiedy oświetlenie i ścieżka rowerowa przy obecnej trasie? Da się to dołączyć do drugiego etapu czyli budowy obwodnicy? 10:02, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

marwomarwo

56 14

Wychodzi,rządzenie powiatem ludzi,niekompetentnych.Pisałem,kiedyś na forum,że niepotrzebnie Pan Tymuła,po zostaniu Starostą,wyciągnął rękę,do Bryły i Bieńka.To był kardynalny błąd,ponieważ dzisiaj może obydwaj,nie byli w samorządzie.Bryła,do tego jeszcze jest w Radzie Nadz. MZBM,ciekawe czy ma certyfikat RN. 10:04, 25.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KuratorKurator

9 15

Gdyby certyfikatu nie miał to by tam nie był. A Ty masz certyfikat od Jarka na wspieranie swoich? ;)
A Pan Tymuła to tylko w Waszych oczach taki nieskazitelny... Teraz łatwo pisać, co złego to nie my, to wszystko oni, haha, typowe. Wiesz tylko tyle ile chcą żebyś wiedział. Troluj dalej, z czegoś żyć trzeba! 21:21, 25.05.2020


dfdfdfdfdfddfdfdfdfdfd

50 21

mądrego to i dobrze poczytać / posłuchać, Panie Marszałku dziekuję za rozjaśnienie waznych dla mielczan spraw 10:22, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kiedy tory do PadwiiKiedy tory do Padwii

8 16

??? 10:26, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Most RzochowMost Rzochow

18 10

Czy w perspektywie do 2030 myślicie o budowie mostu w Rzochowie? 10:27, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenadaZenada

60 7

W starostwie nie ma ani jednej osoby zatrudnionej bez układów!!!! 11:32, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eldoradoeldorado

44 31

Panie Marszałku prosze o działanie aby PiS mielecki wrócił do władzy w Starostwie, czas jak Pan był Marszałkiem a Pan Tymuła Starostą był dla naszego powiatu dobry, moze uda sie do tego wrócić, bo po tym co wyprawia obecna władza tylko mozna doceniac czas rzadów Pana Tymuły 12:23, 25.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

O Boze....O Boze....

15 21

Tylko nie to! My juz wybralismy, a was boli, bardzo boli..i probujecie za wszelka cene wrocic, zapomnijcie... 16:50, 25.05.2020


voltvolt

5 1

A o demokracji i wolnych wyborach słyszał? Działać to się działało za komuny. 14:25, 26.05.2020


:/:/

33 28

Władziu a jak tam się mają sprawy z Krono? 2015r i twoje zezwolenie - pamiętamy!!! 12:37, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahahahaha

13 26

30 km torow wyremontowano?gdzie bo na pewno nie na tej linii tutaj nawet 15 km nie zrobili przez 1,5 roku. 12:50, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ten panTen pan

20 32

Taki z niego sobie gadula....plecie ecie plecie. Slowami.mulysli.ze zaczaruje rzeczywistosc.... 13:46, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiwaWiwa

39 14

Brawo panie marszalku za rzetelną ocenę pracy Pani Wyparło! 13:54, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

NinaNina

42 14

Nareszcie ktoś w prost mówi o tym co się dzieje w starostwie. Mam nadzieję że wojewoda uchyli tą wątpliwa uchwałę 13:56, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodziceRodzice

37 6

Czekamy teraz z niecierpliwością na decyzję wojewody. Uruchomiliśmy też kuratorium. Działamy cały czas. 14:26, 25.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Szanowni RodziceSzanowni Rodzice

9 20

Niech Wam ktoś kompetentny wreszcie wyjaśni, że Wasza para idzie w gwizdek. Przy korzystnej decyzji wojewody , przychylnym wyroku sadu, nie wróci. 16:39, 25.05.2020


NICKNICK

27 3

Wróci nie wróci, istotne żeby wyjaśniła kwestie za które ją odwołali. Ujawniła dokumenty, nagrania itd. i podała kwoty odprawy, odszkodowań i wyroki oraz osoby odpowiedzialne 😉 17:07, 25.05.2020


nauczyciel 3nauczyciel 3

6 21

Zespoł Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu pierwszy raz słyszę . 15:22, 25.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

trzeba wiedziećtrzeba wiedzieć

19 0

Tak, Powiatowy. Ale o co chodzi? 16:56, 25.05.2020


:):)

0 0

Ty tam dobrze słyszałaś :D 14:23, 27.05.2020


RodziceRodzice

5 14

STAL MIELEC - LECH POZNAŃ środa 27.05.2020 15:30, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

P.S.P.S.

10 21

Odnośnie poruszonej przez P. Marszałka inwestycji „drugi most”, Dyrektora PZDW w Rzeszowie na tym forum w dniu wczorajszym (szybko „przykrytym), powiedział m.in., że na ukończeniu jest projekt na drugi etap – Rzędzianowice – Piątkowiec i pracuje się nad koncepcją trzeciego odcinka – od wiaduktu do obwodnicy wschodniej. Po wykonaniu wiaduktu i wszystkich odcinków cała trasa będzie wpięta do obwodnicy wschodniej i będzie NOWYM CIĄGIEM DROGI WOJEWDZKIEJ 984. Czyli za przygotowanie i realizację całej tej „obwodnicy” winien odpowiadać URZĄD MARSZAŁKOWSKI. Najpierw powinien opracować koncepcję na cały odcinek i sukcesywnie projektować poszczególne etapy.
Tymczasem P. Ortyl z uporem ….. winę za opóźnienia tego zadania stara się przenieść na Powiat. A opóźnienie jest bardzo duże, bo minimum 5-cio letnie. Realizację tego zadania należało rozpocząć po zakończeniu obwodnicy wschodniej.
15:46, 25.05.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

d. golad. gola

6 2

Ok 15 lat temu gosc pisal w lozy politycznej ze Mielec potrzebuje 2 mostow na poludnie i na polnoc - do dzis politycy ale nie tylko wysmiewaja sie z chlopa. Wg pomyslu w/w glowny ruch w Rzochowie po nowej drodze az za Radomysl W a most polnocny do obslugi ruchu lokalnego tj dla osobowek dostawczakow karetek. TIRy mialyby osblugiwac most w Kliszowie i Rzochowie..... 16:35, 25.05.2020


GdzieGdzie

1 0

Ta wypowiedź? 16:36, 25.05.2020


P.S.P.S.

1 0

Jeżeli chodzi o wypowiedź Dyrektora PZDW w Rzeszowie (w moim komentarzu wyżej błąd - powinno być "Dyrektor) to zawarta jest na tym portalu w artykule pn. "Most już otwarty. Co dalej z drogą do Piątkowca" - trochę głębiej w dziale "Polecamy". 00:43, 26.05.2020


P.S.P.S.

4 19

STAL MIELEC - LECH POZNAŃ środa 27.05.2020 16:01, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

p marszalkup marszalku

16 32

Gdy p Bryla byl z PISem to byl super od kiedy nie jest z PISem to juz nie jest super..... Budujecie droge z Rzedzianowic do Piatkowca - po co skoro przy normalnym ruchu samochody staly w Chorzelowie od 500 m do 1500m by wjechac do Mielca??? Teraz zawalicie autami Chorzelow az po Malinie i lotnisko pod Husqvarne!!! Czy nikt nie mysli rozsadnie????? 16:30, 25.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

andrzejandrzej

29 3

przykleja się do każdego kto jest przy stołku. Zawsze był super....mierny / ocena jako samorządowca mówi za siebie - proszę sprawdzic zaufanie na poziomie 10%. To moje zdanie i jak widać wielu osób. 16:59, 25.05.2020


ad andrzejad andrzej

3 6

Przeciez to PIS wzial Nasz Mielec do koalicji w 2014 ..... zarowno w miescie jak i w powiecie. Malo tego zabiegali o kontynuacje tej koalicji w 2018 r.... 20:02, 25.05.2020


sprawiedliwysprawiedliwy

4 13

STAL MIELEC - LECH POZNAŃ środa 27.05.2020 18:30, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Woli Woli

34 8

Marszałku szapoba!! Mądre i prawdziwe słowa 18:42, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmilloEmillo

5 14

STAL MIELEC - LECH POZNAŃ środa 27.05.2020 19:05, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

ZawiszaZawisza

6 23

A co z lobbowaniem Jasionki jest tak do desek po podstawówce wieczorowej i za najniższa a Jasionka po6 kk, kiedy remont L25 bo przecież urzędasy z urzędu Marszałkowskiego tak zrobi w 21 wieku że nie ma elektryki powiem tak co skasują k, ur, wamac z takim remontem mil psu w dupe, teraz nowy most czemu mąż z zawodu jest dyrektorem prz4sunol z wojska Polskiego na kosmonautów to miało usprawnić a takiego tu strefa już się nie powiększy ani o jedną firmę idą na wojslaw Gdzie te działki i czyje byly a tak chorzelowa korek no litości panowie z pisu odejście od tej roboty bo żal patrzeć na marnowanie mil zlotych jakie szkoły wy pokojczyli a wiem wspb 20:18, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

14 28

P.Ortyl proszę sobie nie pohlebiac co pan nie narobił w Mielcu.
Po pierwsze zrobienie drogi z mostem to zasługa funduszy UE gdzie dofinansowanie było na poziomie 85% więc dołożenie 15% to żadna laska od marszalka.....
Po drugie nowa droga z mostem miałaby sens gdyby była zrealizowana cała inwestycja od Piatkowca do strefy z wiaduktem.
Co z tego że przejedziesz Wisłokę jak później stoisz w korku na ul.Kosmonautow...porazka.
Stoi Chorzelow stoi miasto bo rondo się blokuje na Sienkiewicza.
Jak łatwo przychodzi Panu krytykować starostwo za opóźnienia przy dokumentacji wiaduktu..a nie było czasami tak że Pan sam ich wsadził na te minę ??????????
Nie oczernia się innych bo czasy się zmienia i Pana ocenia.... 20:30, 25.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NauczycielNauczyciel

6 9

Haha, dobre. Spokojnie, przecież na heju to jeden przez drugiego z jedynej słusznej opcji będą sobie pieśnie pochwalne pisać. Tutaj przynajmniej mają swobodę wypowiedzi, nikt nic nie wytnie i nie wyrwie z kontekstu. Hej jest na poziomie TVP i radiowej Trójki :P 21:25, 25.05.2020


Volt Volt

13 19

Hmmm trzynastkę dostaliśmy od Dudy, podwyżkę śmieci od Wiśnirskiego a co dostaliśmy od Ortyla? 🤣🤣🤣 22:05, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do W. Ortyla:Do W. Ortyla:

5 5

Po pierwsze elektryfikacja - dlaczego HEJ Mielec nie zada o to pytania? 23:39, 25.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

VoltVolt

2 3

Bo takie pytania zadają zwolennicy opozycji i ludzie bezstronni. Zwolennicy PIS takie pytania zadadzą marszałkowi po następnych wyborach ale pod warunkiem że marszałek nie będzie z Pisu. 14:32, 26.05.2020


Do W. Ortyla:Do W. Ortyla:

1 0

Akurat nigdy nie zdradziłem ideałów wolnej Polski i daleko mi do donosicieli i tych którzy zamiast coraz zasobniejszej i bogatej Polski wolą wywoływać chaos. Daleko mi też do pseudoprawicy "kikomieleckiej" śmiechu wartej typu W. Bieniek. I daleko mi też do dziwacznych narodowców. Nikt tak dużo nie zrobił dla kolei w Mielcu jak PiS 20:38, 26.05.2020


RealistaRealista

29 7

Może jakieś referendum za odwołaniem z funkcji wicestarosty p. Bryły? Kto jest za? 07:14, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

voltvolt

17 2

Obyście się wszyscy udusili tą dumą polityczną. Szczęśliwy ten co ma w du . . . waszą poprawność polityczną. Jak się już udusicie to może nastanie normalność i mądrzy ludzie na stanowiskach nie będą zastępowani politycznymi idio tami. Życzę siły do walki dla Pani Dyrektor oraz wszystkim wydymanym przez PIS jak i przez ich przeciwników. PS Ciekawe kto ma kogoś przygotowanego w szafie i jaką ten ktoś przysługę wykonał że obiecane ma to szkolne stanowisko. 14:41, 26.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

voltvolt

9 3

To samo tyczy się dyrektora szpitala. Jesteście pewni że zrezygnował bo mu nie szło? Że kiedy go przyjmowali nie wiedział kiedy ma zrezygnować? Że nie wiedzą kto jest następcą? To wszystko to nasza narodowa poprawność polityka. Tak sobie teoretyzuję ale to nie znaczy że takie moje zmyślanie nie trafia w samo sedno Syfu jaki się odbywa po obu stronach politycznej barykady. Mam nadzieję że ktoś w końcu będzie miał tyle siły żeby popłynąć tą rzeką pod prąd. 14:45, 26.05.2020


Do voltDo volt

2 5

Teoretyzujesz i to bardzo. Pewnie jeszcze na czyjąś prośbę, powodzenia!!

A Twój PiS to suma ale na cały kraj. Tu też dymali ale miejsca dla nich nie starczyło... 17:26, 26.05.2020


Poziom Poziom

5 16

Czytam i nie chce mi się wierzyć, że to słowa Pana Marszałka. Wydaje mi się że on ma wyższy poziom. 17:06, 26.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AndrzejAndrzej

12 3

wiem, że to smutne ale marszałek powiedział dokładnie to co przeczytałeś, a skoro już dobrze Ci idzie czytanie to odpowiedź na pytania. Chyba że już się spakowales 17:17, 26.05.2020


BezstronnyBezstronny

9 13

Ten artykuł jest przykładem totalnego chaosu prawnego i totalnych podziałów w naszym kraju. Społeczeństwo podzielono na SORTY - sędziów podzielono na NASZYCH i WASZYCH - telewizję, prasę, radio podzielono na NASZE i WASZE. Mamy partię „przewodnią” i SUWERENA czyli Polaków głosujących na tą partię – po drugiej stronie mamy OPOZYCJĘ czyli pozostałych Polaków, drugi sort , nie głosujących na partię „przewodnią”, kiedyś mieliśmy rząd i opozycję parlamentarną.
Wreszcie mamy SAMORZĄDY WASZE (te źle rządzące) i NASZE (te dobrze rządzące). No bo czy jest to normalne żeby Marszałek samorządu wojewódzkiego ingerował w pracę samorządu powiatowego – żeby dyktował kogo ma zatrudniać a kogo nie, jakie inwestycje ma realizować i kiedy – jakim prawem. Nie sanuje się już konstytucji, ustaw, regulaminów i DOBRYCH OBYCZAJÓW. Mataczeniem i półprawdami robi się ludziom wodę z mózgów. Tymczasem każdy samorząd ma swoich wyborców (SUWERENA) i moim zdaniem, krytyka i mieszanie się Marszałka do nie swoich spraw może obrażać tych ludzi.
17:57, 26.05.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Do bezstronny!Do bezstronny!

5 3

A może ty, niby bezstronny!!!!! nie przeczytałeś tego i poprzednich art. Nie wiesz co to jest dyrektor wyłoniony w drodze konkursu i zwolniony dyscyplinarnie bezprawnie. Zatrudnianie dyrektora!!! Doczytaj bezstronnie w prawie oświatowym!!!!! To są półprawdy!!!??? Dobre obyczaje!! Ha,ha...
Co masz na myśli pisząc o konstytucji???? Człowieku wyborcy widzą dobrze co się tam dzieje i bezstronnie! Brawo Marszałku!! 08:15, 27.05.2020


BezstronnyBezstronny

3 5

Człowieku „bezimienny” (Nick „Do bezstronny”), odnośnie Pani Dyrektor: to prawda moja tym razem jest „lepsza” nie znam tej Pani, nie znam okoliczności Jej przyjęcia i zwolnienia, nigdy nie wypowiadałem się na Jej temat i wcale mnie ta sprawa nie interesuje. Nie znam także osobiście ludzi zarządzających Powiatem i Radą.
Wiem, że od rozstrzygnięcia tego sporu jest szereg instytucji – ale nie, jak sadzę, Marszałek U.W. a przynajmniej nie w taki sposób, chociaż Ty także już wiesz, że zwolnienie BYŁO BEZPRAWNE, mogę o tym nie wiedzieć.
Odnośnie KONKURSÓW, to czy prawdą jest, że ten Rząd je zlikwidował? Jeżeli tak, to czy nie po to żeby bez problemów wymieniać pracowników na „swoich”.
Mój komentarz dotyczy wszystkich wątków poruszonych w artykule, szczególnie dotyczących inwestycji.
Odnośnie konstytucji, to ze względu na wagę problemu – przemilczę, bo wiem, że jest duża część Polaków, których ten temat nie interesuje i szkoda z nimi na ten temat rozmawiać.
W jednym masz rację, „wyborcy wiedzą……. „ i dobrze by było nie robić im wody z mózgu.
Brawo ja!
11:26, 27.05.2020


do Bezstronnydo Bezstronny

3 1

zlikwidowano konkursy na dyrektorów?ten rząd? chłopie nie masz pojęcia a piszesz...najpierw się doinformuj, pomyśl, doczytaj, i pisz to może coś mądrego napiszesz...moooże.
Smutne że osoby tak mało inteligentne bo niedoczytane, niemające pojęcia nawet o podstawach i sposobie wyłaniania osób na poszczególne stanowiska wypowiadają się w temacie pisząc bajki.....JESTEM BEZSTRONNY - NIE WIEM ALE SIĘ WYPOWIEM. 11:59, 28.05.2020


BezstronnyBezstronny

2 7

STAL MIELEC - LECH POZNAŃ środa 27.05.2020 19:00, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

voltvolt

4 6

STAL MIELEC - LECH POZNAŃ środa 27.05.2020 19:01, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

RealistaRealista

1 1

Gdzie jest lokalizacja tego ośrodka - Zespoł Placówek Szkolno-Wychowawczych . 15:45, 02.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA