Zamknij
REKLAMA

Dereń: sadzonki o urokliwych kwiatach - gdzie kupić, jak uprawiać?

20:44, 17.06.2021 | Materiał partnera

Derenie jako sadzonki są dość popularne w Polsce, aktualnie przeżywają drugą młodość i są rozchwytywane przez amatorów ogrodnictwa oraz architektów krajobrazu. Ich wielkim atutem są urokliwe kwiaty, prawdziwa ozdoba polskich ogrodów. Sadzonki derenia można dziś zamówić nawet online! Dlatego przybliżymy wam kilka pięknych odmian tej wspaniałej rośliny i pomożemy w zakupach – zapraszamy do lektury!

Dereń – sadzonki odmiany Cornus Canadensis (kanadyjskiej)

Sadzonki derenia kanadyjskiego są doskonale znane i bardzo cenione – ich znakiem rozpoznawczym są gęsto porastające roślinę, drobne białe kwiatki, tworzące swoisty naturalny dywan, w okresie owocowania przystrojony tu i ówdzie czerwonymi jagódkami. Jeśli jego uroda przypadła wam do gustu dereń kanadyjski (sadzonki) raczej nie sprawi dużego problemu w uprawie. Warto zadbać o próchniczne i lekko kwaśne podłoże, gdzie derenie pięknie i równo rozrastają się. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że derenie sadzonki rosną niezwykle okazale i rozłożyście, dlatego to propozycja do ogrodów i ogródków działkowych ze sporym zapasem wolnej przestrzeni.

Kiedy kwitnie dereń? Sadzonki warto sadzić wiosną lub późnym latem, dorosłe okazy dają kwiaty w czerwcu, a owoce w okolicach października. Czy dereń kanadyjski jest jadalny? Niestety nie, więc jeśli mamy w domu małe dzieci warto uważać, by nie dotykały sadzonki derenia. Cena? Sklep z sadzonkami OgrodowyMlyn.pl oferuje je już za około 25 zł.

Dereń – sadzonki Kousa - Cornus Kousa Copacabana

Derenie Kousa to sadzonki, które raczej przypominają małe drzewko, mimo że to to rozłożysty krzew. Mogą sięgać wysokością nawet 2,5 m, przez co stanowią prawdziwie okazałą ozdobę ogrodów i parków. Sadzonki derenia w odmianie Kousa Copacabana wyróżniają się ze względu na pastelowe, brązowe liście, które cudownie kontrastują z kwiatostanem. Kwitnienie dereni przypada na czerwiec, wtedy można zaobserwować pełnię ich urody i wdzięku.

Fot. Sadzonki derenia (OgrodowyMlyn.pl)

Jak uprawiać derenie Kousa? Wybierzmy miejsca półcieniste lub lekko słoneczne. Takie stanowisko najlepiej połączyć z podłożem próchnicznym i delikatnie kwaśnym w odczynie. Dobrze też przemyślmy, gdzie sadzić derenie. Sadzonki początkowo są drobne, ale z czasem mogą osiągnąć rozpiętość nawet do 3 m. To pokaźnych rozmiarów roślina. Ile kosztuje dereń (sadzonki)? Cena za sztukę w odmianie Kousa to średnio około 45 zł w pojemniku typu C3. Więcej informacji znajdziecie na OgrodowyMlyn.pl.

Dereń – sadzonki Kousa Milky Way – Cornus Kousa Chinensis Schmetterling

To gigant w swojej kategorii, jeśli uprawiamy go odpowiednio długo, po 10 latach może mieć rozpiętość 5 m, co imponuje jak na krzew liściasty. Skąd nazwa nawiązująca do drogi mlecznej? Wystarczy zaobserwować kwitnące sadzonki derenia Kousa tej odmiany w maju, kiedy w ogrodzie powstaje zapierający dech, nieomal puchaty od kwiatów dywan w kolorze mlecznej bieli. Zjawiskowe. Jesienią dereń sadzonki Kousa Milky Way zmienia kolor liści na fioletowo-brązowy, co stanowi kolejną ozdobę otoczenia naszego domu. Zdecydowanie polecamy posiadaczom ogrodów ze sporym potencjałem przestrzennym!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%