Zamknij
REKLAMA

Cechy nowoczesnych aparatów słuchowych

20:00, 29.04.2021 | Materiał partnera

Nowoczesny aparat słuchowy to innowacyjne urządzenie, które cechuje się zaawansowaną technologią. Ma na celu nie tylko poprawę słyszenia, lecz także zadbanie o komfort życia użytkownika. Jakie dodatkowe funkcje są spotykane w tych urządzeniach? Czym odznaczają się nowoczesne aparaty słuchowe?

Dodatkowe funkcje w aparacie słuchowym

Geers cyfrowy aparat słuchowy to sprzęt, który zapewnia doskonałe dopasowanie do użytkownika i usprawnia korzystanie z niego. Niezwykle ważne jest tutaj adaptacyjna kierunkowość, która wpływa na zachowanie naturalnych zdolności słuchu. Jest to związane z selektywnością, dzięki czemu aparat bardzo dobrze lokalizuje źródła dźwięku i pozwala zachować najwyższy komfort słyszenia. Coraz częściej spotykane są programy specjalistyczne do słuchania muzyki, które znacząco wpływają na naturalny sposób odbioru muzyki. Ponadto, na uznanie zasługują też programy dla osób, które często podróżują samolotami. 

Pełna synchronizacja

Okazuje się, że nowoczesne przedmioty tego typu pozwalają na całkowitą synchronizację obu aparatów słuchowych. To z kolei oznacza komfort w codziennym użytkowaniu. Systemy takie mają wiele zalet:

  • klasyfikacja środowiska akustycznego,
  • łatwe ustawienie głośności,
  • włączanie i wyłączanie programów w obydwu częściach aparatu. 

W tym przypadku raz na zawsze zapomnimy o szumach, jakie występowały w analogowych aparatach słuchowych. Zminimalizowanie akustycznych sprężeń osiągnięto dzięki funkcjonalnym systemom (System Redukcji Hałasów Transjentowych, Inteligentny VC, Adaptacyjna Redukcja Hałasu Plus, czy Adaptacyjna Redukcja Sprzężeń Plus. 

Łączność bezprzewodowa

Co ciekawe, innowacyjne aparaty słuchowe są często wyposażone w technologię bluetooth. Dzięki temu użytkownik może połączyć się bezprzewodowo ze smartfonem, laptopem, czy odtwarzaczem MP3. Bluetooth ma za zadanie zapewniać zmianę ustawień aparatu słuchowego za pomocą aplikacji w telefonie lub z użyciem pilota. To spory atut, który gwarantuje jeszcze większą wygodę i dyskrecję. Warto podkreślić, że taka technologia daje też możliwość zastosowania aparatu jako zestawu głośnomówiącego do telefonów komórkowych. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%