Zamknij
REKLAMA

Czy domową drukarką atramentową da się wydrukować zdjęcia dobrej jakości?

18:06, 04.03.2021 | Materiał partnera
Źródło zdjęcia: Khomulo Anna / Shutterstock.com

Drukarki laserowe są nowocześniejsze niż drukarki atramentowe, jednak wciąż rzadko się widuje drukarki laserowe drukujące w kolorze. Zazwyczaj kolorowy druk w warunkach domowych wykonuje się korzystając z drukarki atramentowej. Tym samym powstaje tytułowe pytanie – czy domową drukarką atramentową da się wydrukować zdjęcia dobrej jakości?

Drukowanie zdjęć w zadowalającej jakości w domowych warunkach jest możliwe

Drukarka atramentowa ku miłemu zaskoczeniu może być alternatywą dla wywołania zdjęć u fotografa. Wystarczy posiadać odpowiedni papier fotograficzny oraz drukarkę, która oferuje druk wysokiej jakości. Niezbędne będą też kolorowe tusze, które zapewniają fotograficzną jakość (np. HP DeskJet 5200 tusz). 

Oczywiście kluczem jest zakup urządzenia przystosowanego do druku zdjęć w zadowalającej jakości. Nie każda drukarka sobie z takim zadaniem poradzi w satysfakcjonujący sposób. Dlatego jeśli planujesz zakup drukarki atramentowej do druku zdjęć to jak najbardziej nie ma sensu skreślać takiego pomysłu, jednak trzeba mieć na uwadze, że potrzebne będzie zrobienie dobrej analizy, na które urządzenie się zdecydować. Warto poczytać opinie i recenzje w Internecie. 

Czy drukowanie zdjęć to dobry pomysł? 

Dobrze, wiemy że posiadając odpowiednie urządzenie da się wydrukować zdjęcia w zaciszu domowym tak aby ich jakość była satysfakcjonująca. Czy jednak takie działanie rzeczywiście ma sens i może się opłacać? Licząc koszty należy wziąć pod uwagę koszt zakupu papieru fotograficznego. Tutaj do wyboru mamy co najmniej papier błyszczący lub matowy, ponadto każdy rodzaj papieru występuje w różnych grubościach. Jednak głównym składnikiem wpływającym na koszt jest oczywiście kolorowy tusz. Niektóre drukarki będą generowały koszt znacznie wyższy niż średnia cena usługi u fotografa z kolei inne modele mogą być sposobem na stosunkowo tanie wydrukowanie zdjęć. Najprościej rzecz ujmując, gdy wybieramy drukarkę oraz tusze (np. Canon Pixma TS6350 tusze) warto sprawdzić na wydruk ilu fotek starczy jeden tusz. W związku z czym wybierając kolorową drukarkę do wydruku zdjęć warto wziąć pod uwagę nie tylko jakość druku, lecz także jej wydajność oraz kosztochłonność.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%