Zamknij
REKLAMA

Jak radzić sobie z łysieniem androgenowym?

08:23, 04.03.2021 | Materiał partnera
Źródło zdjęcia: LightField Studios / Shutterstock.com

Łysienie androgenowe to powszechny problem. Głównie dotyczy mężczyzn. Szacuje się, że nadmierne wypadanie włosów spowodowane przez łysienie androgenowe może dotyczyć nawet 40% mężczyzn pomiędzy 18 a 40 rokiem życia. Na rynku jest trochę różnego rodzaju specyfików, które pomagają pobudzić porost włosów. W niniejszym artykule opisujemy dwa z nich – minoxidil oraz Saw Palmetto.

Łysienie androgenowe – co warto o nim wiedzieć? 

Apropo łysienia androgenowego warto przede wszystkim wiedzieć, że jest to dosyć powszechny problem. Poza tym, warto wiedzieć, że utrata włosów w tym przypadku ma podłoże genetyczne (dziedziczne). Szacuje się, że nawet 90% przypadków łysienia androgenowego ma związek ze sprawami genetycznymi. Zatem zaledwie pozostałe 10% to różnego rodzaju choroby (np. tarczycy, nerek), problemy skórne oraz sprawy związane z brakiem minerałów i witamin. Bez znaczenia nie pozostaje także wiek, gdyż jak powszechnie wiadomo wraz z wiekiem nasza podatność na wypadanie włosów wyraźnie rośnie. 

Czy łysienie androgenowe da się leczyć? 

Leczenie łysienia androgenowego nie jest wyjątkowo proste jednak jest co najmniej kilka rozwiązań na poradzenie sobie z tym problemem. Podstawą jest odpowiednia profilaktyka. Mówiąc o profilaktyce można mieć na myśli zachowanie higieny w okolicy skóry głowy, odpowiednie odżywianie bogate w witaminy, oraz unikanie kosmetyków obciążających włosy. 

Ponadto, warto wiedzieć, że na rynku istnieją medykamenty, które wspierają szybszy porost włosów. Przykładem jest Saw Palmetto oraz minoxidil. 

Saw Palmetto jest to specyfik, który pomaga zmniejszyć lub zatrzymać wypadanie włosów, poprzez utrzymanie w równowadze poziom testosteronu. Natomiast minoxidil powoduje że mieszki włosowe przedwcześnie przechodzą cykl wzrostu i ponownie zaczynają rosnąć. Podczas stosowania minoxidilu może się wydawać, że traci się więcej włosów niż zwykle, ale w ogólnym rozrachunku jest to dosyć skuteczny sposób na wzmożenie porostu włosów. 

Stosowanie minoxidilu oraz ekstraktu z Saw Palmetto najlepiej dokładnie przekonsultować z lekarzem oraz farmaceutą.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%