Zamknij
REKLAMA

Gdzie leży Szczyrk? Co warto tu zobaczyć?

10:33, 19.11.2020 | Materiał partnera

Szczyrk jest uroczym miasteczkiem, położonym w dolinie rzeki Żylicy. To jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości turystycznych w Beskidzie Śląskim, obok Wisły i Ustronia. Portal Noclegowo.pl sprawdził, jakie atrakcje przyciągają podróżnych do rejonu, znajdującego się u podnóża masywu Skrzyczne.

Szczyrk - atrakcje

Województwo śląskie to obszar Polski obfitujący w atrakcyjne miejsca, które warto odwiedzić. Poza dużymi miastami, takimi jak Katowice, Częstochowa czy Bielsko-Biała, na południu regionu znaleźć można wiele klimatycznych, górskich miasteczek, odpowiednich zarówno na letni, jak i zimowy wyjazd. Jednym z nich jest właśnie Szczyrk, gdzie najbardziej odnajdą się miłośnicy aktywnego wypoczynku. Liczne ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne, a także stoki narciarskie to prawdziwa radość dla tych, którzy marzą o dynamicznym urlopie. Dodatkowo, na terenie Szczyrku znajdują się galerie sztuki, wyjątkowa architektura sakralna oraz kolej linowa na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, skąd turyści podziwiają całą jego panoramę.

Gdzie na narty w Szczyrku?

Szczyrk jest jednym z najciekawszych ośrodków narciarskich w naszym kraju. Łączna długość mieszczących się na jego obszarze tras zjazdowych to prawie 40 km. Ze względu na ich naprawdę zróżnicowany poziom trudności, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Początkujący mogą udać się na Kaimówkę, gdzie na stokach nie jest zbyt tłoczno. Funkcjonuje tu także szkółka narciarska (nie tylko dla dzieci) oraz wypożyczalnia potrzebnego do rozpoczęcia przygody z szusowaniem sprzętu. Bardziej doświadczeni skorzystają z oferty Beskid Sport Arena. Dostępne są tu zarówno trasy dla średnio, jak i mocno zaawansowanych narciarzy. Nachylenie zjazdu oznaczonego kolorem czarnym sięga nawet 45%. Dodatkowo, na terenie kompleksu skorzystacie z oferty gastronomicznej stacji, serwisu i wypożyczalni sprzętu oraz przestronnego, bezpłatnego parkingu.

Trasy piesze i rowerowe w Szczyrku

Poza typowo zimowymi atrakcjami, w Szczyrku i okolicach są też takie, z których korzystać można przez cały rok. Duża ilość łatwiejszych niż tatrzańskie, ale również przepełnionych pięknymi widokami szlaków turystycznych w Beskidzie Śląskim ma wielu zwolenników. Na najkrótszych z nich poradzą sobie nawet najmłodsi fani górskich wypraw. Propozycji jest mnóstwo: od tras, które można pokonać w zaledwie pół godziny (Malinów - Przełęcz Salmopolska, Przełęcz Karkoszczonka - Brenna Bukowa), aż po te, gdzie przejście trwa do czterech godzin (Schronisko PTTK Skrzyczne - Barania Góra, Przełęcz Salmopolska - Klimczok). Latem frajdą dla aktywnych będą również ścieżki rowerowe. Nieodłączną częścią niektórych przejazdów jest zwiedzanie znajdujących się wzdłuż drogi miejskich zabytków. Jedną z najciekawszych tras jest pieszo-rowerowa ścieżka nad Żylicą.

W Szczyrku warto również odwiedzić: wystawę sztuki współczesnej w Bator Art Galery, 200-letnie Sanktuarium św. Jakuba, słynącą z rękodzieła Galerię pod Aniołkiem oraz termy rzymskie (przy ul. Poziomkowej).

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%