Zamknij

Polpril - opis i właściwości leku

10:28, 09.09.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:29, 09.09.2020

Polpril jest lekiem przepisywanym na receptę, którego działanie wykorzystywane jest w przypadku występowania nadciśnienia tętniczego. Przyjmować go można w postaci tabletek lub też kapsułek. Jakie dokładnie posiada działanie oraz kiedy konkretnie powinno się z niego korzystać?

Skład i działanie

Najważniejszym składnikiem każdego leku jest oczywiście jego substancja czynna. W przypadku tego środka jest nią Ramipryl. Jej działanie polega na zmniejszaniu aktywności enzymu, który odpowiada za powstawanie angiotensyny, a to z kolei prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi. Dodatkowo Ramipryl działa ochronnie na naczynia krwionośne, a także ma pozytywny wpływ na przeciwdziałanie miażdżycy.
Polpril stosowany jest zachowawczo w sytuacji wystąpienia choroby układu sercowo-naczyniowego. Dzięki jego zażywaniu znaczącą zmniejsza się ryzyko śmierci z powodu niewydolności układ krążeniowego. Polpril często jest używany także w przypadku chorób nerek oraz po przebytym zawale serca.

Skutki uboczne

Zażywając jakikolwiek lek, liczyć się trzeba z tym, że towarzyszyć mu mogą liczne skutki uboczne. Jak to więc wygląda w przypadku tego konkretnego środka?

Główne niepożądane działania mogą wystąpić, jeśli pacjent jest uczulony na jedną z substancji zawartych w składzie. W takim wypadku pojawić się może zwężenie tętnic nerkowych lub niedociśnienie tętnicze. Dodatkowo dość często występują ogólne skutki uboczne w postaci zawrotów głowy, znużenia, zmęczenia i ospałości. Warto o tym pamiętać, ponieważ Polpril z tego powodu może upośledzać zdolność do koncentracji oraz sprawność psychoruchową. Warto sygnalizować występowanie takich objawów, szczególnie na początku leczenia, ponieważ pomoże to dobrać odpowiednią dawkę leku. Mimo jednak wszystko, z powodu zbyt dużego ryzyka, po kilku godzinach od zażycia nie poleca się prowadzenia samochodu.

Dawkowanie

Polpril stosuje się doustnie poprzez łykanie tabletek lub też pigułek. Dawka leku dobierana jest oczywiście przez lekarza, lecz to, co może zrobić pacjent w przypadku przyjmowania, to pamiętać, aby było to możliwie o jednej, stałej godzinie. Nie powinno się leku gryźć ani w żaden inny sposób kruszyć. Przy połykaniu najlepiej jest popić go wodą.

Czy warto stosować?

Podobnie jak w przypadku wielu innych leków, również Polpril wzbudza niemałe kontrowersje i wątpliwości, czy warto go przyjmować. Jak się jednak okazuje, efekty jego stosowania są naprawdę bardzo dobre, co skłania do opinii, że jest to szczególnie mocno polecany środek obniżający ciśnienie.

Źródło: Polpril - Medyk.Online

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%