Zamknij
REKLAMA

Żaluzje drewniane na wymiar i ich zalety w nowoczesnych wnętrzach

16:56, 24.06.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Wśród ponadczasowych elementów wystroju wnętrz polskich domów i mieszkań, bez wahania czołowe miejsce zajmą drewniane żaluzje. Te dość proste, ale ciekawe aranżacyjnie produkty, przeżywają właśnie drugą młodość, zwłaszcza wspomniane żaluzje drewniane na wymiar. O tym, jakie zalety funkcjonalne i dekoracyjne niosą ze sobą takie zasłony, opowiedział nam ekspert z serwisu master.kalisz.pl.

Żaluzje drewniane 50 mm – solidne, ozdobne zasłony do nowoczesnych wnętrz?

Tak właśnie dobierane są zazwyczaj żaluzje drewniane 50 mm. To za sprawą szerokiej lamelki, która nadaje ciekawego, oryginalnego geometrycznie zarysu oknom. Duże, masywne żaluzje, pozwalają ładnie wkomponować się w stylistykę wnętrza, gdzie panuje harmonia i symetria. Żaluzje drewniane 50 mm najczęściej wybierane są do okien kuchennych i w jadalni, gdzie ich naturalny, drewniany kolor może elegancko współgrać z blatami, stołami i krzesłami.

Z praktycznego punktu widzenia, żaluzje drewniane 50 mm różnią się od swoich klasycznych odpowiedników. Z oczywistych względów są bardziej masywne i cięższe, dlatego wiesza się je z reguły na ścianie lub suficie. Przez to sama wnęka okienna staje się optycznie większa, gdy mamy złożone żaluzje drewniane 50 mm, a to optycznie powiększa pomieszczenie i je rozjaśnia. Klienci chwalą sobie te zasłony, gdyż po zwinięciu nie utrudniają one otwierania się i zamykania zarówno okien, jak i drzwi balkonowych.

Żaluzje drewniane 25 mm – praktyczne zasłony z nutą elegancji?

Właśnie w tym celu producent rolet firma Master z Kalisza przygotowała linię, która przewiduje żaluzje drewniane 25 mm w różnych wariantach montażu. Klienci są zupełnie zniechęceni rozwiązaniami z tworzywa sztucznego lub aluminium, które są mało trwałe i zupełnie nie pasują do wnętrz, stylizowanych ze smakiem i klasą. Do tego dochodzi kwestia czysto praktyczna – żaluzje drewniane 25 mm nie absorbują i wtórnie nie emitują ciepła do pomieszczenia, czyli po prostu się nie nagrzewają.

Czy są eleganckie? Wiele zależy od samej stylizacji pomieszczenia, ale to prawda, że drewniana lamelka ma w sobie coś z klasyki i jest bardziej wyszukana niż aluminium. Naturalna barwa drewna, czy to w przypadku, gdy realizujemy żaluzje drewniane na wymiar, czy też mówimy o pozostałych elementach pomieszczenia, jak parkiety czy meble, zawsze jest czynnikiem, który zmienia pokój w miejsce przytulne i swojskie, bliskie człowiekowi.

Żaluzje drewniane 25 mm dają też dużo więcej możliwości montażowych. Można mocować je w sposób inwazyjny, to listy przyszybowej, ramy okiennej lub też bezinwazyjnie, za pomocą taśm. To rozwiązania bardzo przyjazne domownikom, szeroko dostępne, niedrogie i znacznie poprawiające estetykę w mieszkaniu. Żaluzje drewniane 25 mm i 50 mm stają się w ostatnich latach bardzo na czasie.

Żaluzje drewniane na wymiar

To temat rzeka, warto jednak wspomnieć, że nie każdy posiada w domu okna i drzwi, które jesteśmy w stanie zasłonić katalogowymi produktami. W master.kalisz.pl nie zostawiamy jednak takich klientów z pustymi rękami. Przygotowana jest kompleksowa i ciekawa oferta, która uwzględnia żaluzje drewniane na wymiar podany przez klienta. Zapotrzebowanie na te usługi jest zaskakująco duże, dlatego realizację na wymiar dopracowaliśmy już do tego poziomu, że produkcja i dostawa żaluzji drewnianych została skrócona do minimum. Gdzie kupić żaluzje drewniane? Sklep internetowy to oczywisty wybór – w master.kalisz.pl można znaleźć pełne portfolio i kontakt do naszych specjalistów.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA