Zamknij
REKLAMA

Dlaczego tak trudno dokonać wyboru?

12:03, 10.01.2020 | Materiał partnera

Wybór odpowiedniego stelaża do łóżka to nie lada wyzwanie. Jest on bardzo trudny, a zarazem niesamowicie istotny. Dlaczego?

Na rynku dostępne są bowiem setki, jeżeli nie tysiące przeróżnych modeli stelaży do łóżek. Metalowe, drewniane, kute, rzeźbione, a nawet wykonane z drewnianych palet - od wszystkich tych możliwości można naprawdę dostać zawrotów głowy. A jak wiadomo - im więcej wariantów, spośród których można wybierać, tym gorszą decyzję zazwyczaj się podejmuje.

Po drugie - jest to decyzja niesamowicie istotna, co dodatkowo komplikuje proces dokonywania wyboru. Dlaczego dobór stelaża do łóżka jest tak ważny? Ponieważ między innymi od tego właśnie zależeć będzie komfort użytkowania całego łóżka. Jest mnóstwo parametrów, które będą mieć wpływ na wygodę - wysokość stelaża, szerokość, materiał, z którego został on wykonany. Wszystko należy wziąć pod uwagę, by móc się potem cieszyć wygodnym łóżkiem, do którego naprawdę chce się wracać!

Względy estetyczne

Estetyka jest kolejnym istotnym elementem, który należy wziąć pod uwagę, wybierając stelaż do łóżka. Jest to bowiem duży mebel zajmujący dość dużo przestrzeni, dlatego też powinien on cieszyć oko, a nie sprawiać, że właściciel będzie się krzywił z niesmakiem za każdym razem, gdy tylko rzuci na niego okiem. Dobrze by również było, by harmonijnie współgrał on z całą resztą wystroju danego pomieszczenia.

O gustach się nie dyskutuje. Jest to prastara prawda przekazywana z pokolenia na pokolenie i nie ma się co oszukiwać - nadal jest niesamowicie prawdziwa i aktualna. Każdej osobie podoba się zupełnie co innego, nie ma się więc co dziwić, że dokładnie tak samo wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o stelaże do łóżek. Model takiego mebla każdy powinien wybierać samodzielnie, kierując się swoim własnym gustem. Generalnie rozsądniejsze jest kierowanie się własnymi upodobaniami niż modą - ta bowiem lubi się zmieniać, bardzo często o wiele szybciej, niż można by się tego spodziewać.

Nie oznacza to rzecz jasna, że nie wolno kupić stelaża do łóżka, który jest zgodny z obowiązującymi trendami. Wręcz przeciwnie. Ważne jest jednak to, by nie kierować się modą wtedy, gdy jest ona całkowicie sprzeczna z naszym gustem. Wtedy bowiem (przynajmniej przez kilka lat) będziemy zmuszeni patrzeć na mebel, który nie dość, że wyszedł już z mody, to jeszcze zupełnie się nam nie podoba.

Najważniejsze kryteria doboru stelaża

Istnieje kilka elementów o których warto pamiętać, gdy szuka się najodpowiedniejszego stelażu do łóżka. Pierwszym z nich jest rzecz jasna wygoda. Na początek należy zastanowić się nad tym, jakiego mebla się właściwie poszukuje i jaki powinien być, by można było go nazwać komfortowym. Warto zadać sobie więc kilka pytań - czy będę go używać samodzielnie, czy dzielić je z drugą osobą? Czy ma pełnić jedynie funkcję łóżka, czy także sofy, na której mogą usiąść znajomi? Jak dużo miejsca może ono zająć?

Jeśli zaś chodzi o wygląd stelaża, dobrze jest pamiętać o dwóch prostych zasadach. Pierwsza mówi o tym, że łóżko powinno pod względem wizualnym trafiać w gust posiadacza, zaś druga - że dobrze byłoby, gdyby współgrało ono harmonijnie z całą resztą pomieszczenia. Dlatego też należy wybierać stelaż pasujący stylem do pozostałych mebli.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone