Zamknij
REKLAMA

Jaki pakiet medyczny wybrać

19:41, 28.11.2019 | Materiał partnera

Zdrowie jest ważne dla każdego z nas. Na jego stan możemy wpłynąć zażywając każdego dnia odpowiednią dawkę ruchu. Nawet kilkunastominutowy spacer w ciągu dnia może znacznie podnieść komfort naszego życia. Pomocna okaże się również dieta. Ważne aby jeść jak najmniej produktów przetworzonych. Przychodzą jednak takie momenty, kiedy nasz stan zdrowia musimy skonsultować z lekarzem. Jak uzyskać pomoc szybko i nie zbankrutować?

Prywatne ubezpieczenie medyczne

Warto zadbać o to, żeby w razie nagłej potrzeby nasz dostęp do usług medycznych nie był utrudniony. Dodatkowe zamartwianie się o nasz stan zdrowia, kiedy na przykład czekamy kilka miesięcy w kolejce do lekarza raczej nam nie pomoże. Zakup prywatnego ubezpieczenia medycznego może nam ten dostęp znacznie ułatwić. Kolejki do lekarzy specjalistów są znacznie krótsze. Z lekarzem pierwszego kontaktu czy endokrynologiem możemy się skonsultować także online. Mamy możliwość przedłużenia recepty jednym kliknięciem myszki. W prywatnej instytucji medycznej jesteśmy klientami, obsługa jest na wysokim poziomie. 

Pakiet odpowiedni do naszych potrzeb

Przed podpisaniem umowy warto jednak przemyśleć wybór odpowiedniego pakietu. Przeczytajmy dobrze cennik, znajdują się w nim ważne informacje. Jeśli ubezpieczenie oferuje nam zakład pracy, zapytajmy o możliwość jego rozszerzenia. Podstawowy pakiet sprawdzi się dla osób, które nie korzystają z usług medycznych dość często. Chcą mieć jednak ten komfort w razie nagłej potrzeby. Zazwyczaj obejmuje on lekarza pierwszego kontaktu i kilku wybranych lekarzy specjalistów. Niekiedy za wizyty lub niektóre badania trzeba dopłacać. 

Pakiet rozszerzony może być nieco droższy, jednak tutaj nie powinniśmy już dopłacać do wizyt czy zleconych nam badań. Cały zakres ubezpieczenia powinniśmy dostać do wglądu przed podpisaniem umowy. Pakiet kompleksowy to taki, w którym mamy dostęp do największej ilości usług i wszystkich możliwych specjalistów.

Jaki pakiet będzie dla nas odpowiedni?

Na pakiety rozszerzone czy kompleksowe powinny zdecydować się osoby, które często korzystają z usług medycznych lub chcą się dokładnie przebadać. Jeśli chorujemy na jakąś chorobę przewlekła może ona wymagać wykonywania określonych badań. Należy to robić systematycznie np. co trzy miesiące. Warto wtedy sprawdzić, który pakiet je oferuje i czy nie trzeba będzie za nie dopłacać. Podobnie sytuacja wygląda jeśli nasz stan zdrowia wymaga kontroli np. poprzez regularne wykonywanie usg czy rezonansów magnetycznych. Niektóre pakiety mogą posiadać limity pozwalające wykonać tylko określoną liczbę danego badania w ciągu roku.

Pakiety kompleksowe kosztują najwięcej jednak w przypadku poważniejszego zachorowania możemy wiele zaoszczędzić. Bez problemu w krótkim czasie wykonamy wszystkie niezbędne badania. Zazwyczaj odbędzie się to bez konieczności dopłaty. Jeśli mamy taką możliwość, watro zapewnić sobie ten komfort. Kiedy nie chcemy od razu decydować się na tak duże zobowiązanie, możemy wykupić pakiet podstawowy i sprawdzić czy prywatna opieka medyczna będzie dla nas odpowiednia. 

Więcej informacji możemy znaleźć na https://mediccentre.pl/

REKLAMA
(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone