Zamknij
REKLAMA

Serialowe horrory - 5 najstraszniejszych propozycji

15:00, 13.08.2019 | Materiał partnera

Serialowe horrory mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Wyróżniają się na tle innych propozycji nie tylko samą fabułą, która często sprawia, że zaśnięcie w nocy staje się niemożliwe, ale również wartką akcją, nagłymi zwrotami, co składa się na prawdziwie intrygujące produkcje. Które z seriali są uznawane za najstraszniejsze?

Z Archiwum X

Serialowi agenci FBI, Fox Mulder i Dana Scully, zajmują się sprawami najdziwniejszymi, najbardziej zagadkowymi. Wspólnie próbują rozwikłać zagadki, które wydają się zupełnie niezrozumiałe dla racjonalnego rozumowania przeciętnych ludzi. Stanowią jednak dość niedobrany duet, co dodatkowo zagęszcza atmosferę między dwójką. Większość spraw badanych przez specjalną komórkę FBI zaświadcza o incydentach z UFO, występowaniu paranormalnych sił i zdolności. Serial łączący w sobie elementy horroru, science fiction i thrillera zyskał status kultowego, dlatego każdy miłośnik gatunku powinien go zobaczyć!

The Walking Dead

The Walking Dead to serial, który szybko stał się niemal kultowy i zapoczątkował szaleństwo produkcji z motywem zombie. Akcja serialu skupia się wokół grupy ludzi walczących o przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Ocalali szukają schronienia i uciekają przed hordami wygłodniałych żywych trupów. Problemem okazują się nie tylko bestie, ale również realia życia w skrajnie trudnej sytuacji, rozpad struktur społecznych i kontakty międzyludzkimi. Więcej informacji o serialu, a także wiele innych rankingów znajdziesz na https://serialowy.pl.

American horror story

Sama nazwa serialu wskazuje, że w trakcie jego seansu osoby zbyt wrażliwe nie będą usatysfakcjonowane. Okazuje się jednak, że twórca serii Ryan Murphy zgrabnie łączy elementy horrory z dobrym humorem tworząc niebanalne historie, koło których trudno jest przejść obojętnie. Każdy sezon American Horror Story opowiada zupełnie inną historię, jednak poszczególne wątki niekiedy łączą się w całość, dlatego warto obejrzeć serial od samego początku.

Strefa Mroku

Serial ten został stworzony pod koniec lat 50. i szybko wpisał się do kanonu amerykańskiej popkultury. Nawiązania do niego odnajdujemy w licznych filmach, piosenkach i komiksach. Autorami scenariuszy do rozmaitych epizodów Strefy Mroku byli między innymi Ray Bradbury, Charles Beaumont czy George R.R. Martin. Adaptowano także utwory Stephena Kinga, Arthura C. Clarke i Lewisa Padgetta. Produkcja Roda Sterlinga to pozycja obowiązkowa w repertuarze wszystkich miłośników retro grozy.

Dom Grozy

Serial na tle pozostałych wyróżnia się wyjątkowym, gotyckim stylem i nawiązaniami do tradycyjnych literackich tworów. Akcja toczy się w XIX-wiecznym Londynie, gdzie spotykają się Dracula, monstrum Frankensteina i Dorian Gray. Razem z nimi do fabuły wkraczają również czarownice, wilkołak, spirytystka i szalony doktor. Bohaterowie łączą siły, by walczyć z siłami zła i odnaleźć zaginioną córkę sir Malcolma Murray’a. Twórcy serialu zaserwowali widzom wyjątkowo intrygujący serial, od którego trudno się oderwać.

Popularność seriali z dreszczykiem jasno wskazuje, że widzowie chętnie sięgają po takie produkcji i pragną oglądać ich jeszcze więcej. W serialowych horrorach znajdziemy zarówno zombie, wilkołaki, duchy, jak i szaleńców, którzy postradali zmysły. Szeroki wybór gwarantuje, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

 

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone