Zamknij
REKLAMA

Na czym polega inwestowanie alternatywne?

18:43, 24.04.2019 | Materiał partnera

Giełda, nieruchomości czy fundusze inwestycyjne – to jedne z najpopularniejszych metod inwestycji pieniędzy. Jednak oprócz nich do dyspozycji jest jeszcze szeroka gama innych sposobów na pomnażanie posiadanych pieniędzy.

Oprócz tradycyjnych metod inwestycyjnych inwestorzy posiadają aktualnie do wyboru także te, które można nazwać alternatywnymi. Czym dokładnie są inwestycje alternatywne? W jaki sposób można z nich skorzystać?

Inwestycje alternatywne – co to jest?

Pod pojęciem inwestycji alternatywnych znajduje się szeroka gama różnych metod inwestycyjnych, które nie bazują na papierach wartościowych notowanych na giełdach, dlatego pozostają od nich niezależne.

Na wartość aktywów w inwestycjach alternatywnych mają zatem wpływ inne czynniki niż te, które decydują o światowej koniunkturze. To powoduje, że inwestycje alternatywne kuszą wielu inwestorów, którym zależy na atrakcyjnych zarobkach. Dodatkowo, cechują się generalnie niskim poziomem ryzyka.

Przykłady inwestycji alternatywnych:

  • nieruchomości – grunty, mieszkania na wynajem
  • metale szlachetne – złoto i inne
  • fundusze hedgingowe
  • dzieła sztuki
  • zabytkowe samochody
  • przedmioty kolekcjonerskie – komiksy, pamiątki po znanych osobach
  • markowe trunki – wina, whisky

Inwestycje alternatywne – jak zacząć?

Inwestycje alternatywne przeznaczone są praktycznie dla każdego – wiele powyższych metod inwestycyjnych nie wymaga od inwestora posiadania wysokiej sumy. Przykładowo, z niewielką kwotą można zacząć skupować złoto, dzieła sztuki obiecujących artystów i przedmioty kolekcjonerskie, które z czasem mogą zyskać na wartości.

Osoby zainteresowane inwestycjami alternatywnymi mogą rozpocząć inwestowanie we własnym zakresie, ale również mogą skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie. Wsparcie ekspertów posiadających szeroką wiedzę i doświadczenie w ramach inwestycji tego typu pozwala inwestorom na podejmowanie najkorzystniejszych dla nich decyzji.

Więcej informacji o inwestowaniu alternatywnym można znaleźć pod adresem: https://viennalife.pl/strefa-klienta/baza-wiedzy/inwestycje-alternatywne

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone