Zamknij
REKLAMA

Jak sprawdzić, czy posiadamy zdolność kredytową?

13:51, 06.02.2019 | Materiał partnera

Jeśli chcesz wiedzieć jak obliczyć zdolność kredytową - ten artykuł jest dla Ciebie! Zagadnienie poruszane w tym temacie w żaden sposób nie jest przypadkowe, bowiem jak się okazuje - nawet więcej niż połowa potencjalnych kredytobiorców naprawdę nie ma pojęcia jak się do tego zabrać.

Całe szczęście - dzisiejsze zasoby sieci internetowej to prosty i rzetelny sposób na poszerzenie swojej wiedzy, szczególnie jeśli korzysta się ze sprawdzonych źródeł jak https://www.banksecrets.eu/lv

Zdolność kredytowa - czym jest?

Aby móc odpowiedzieć na pytanie jak obliczyć zdolność kredytową trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się nad samym pojęciem zdolności kredytowej. Mówiąc najprościej - weryfikuje to czy i na jaki kredyt możesz liczyć. Zdolność kredytowa to nic innego, jak sprawdzenie przez pożyczkodawcę tego jak bardzo zdolny (bądź nie) jesteś do tego, by spłacić kredyt. Aby się tego dowiedzieć wykonują dwie czynności.

  • dokonują analizy dostarczonych przez Ciebie dokumentów

  • sprawdzą Twój profil w bazach takich jak KRD (Krajowy Rejestr Długów) bądź BIK (Biuro Informacji Kredytowej)

Dokładnie w ten sam sposób Ty możesz sprawdzić swoją zdolność kredytową - zgłaszając się po raport do jednej z tych baz oraz analizując te same dokumenty, które dostarczasz kredytodawcom w procesie aplikacyjnym.

Ale uwaga - teraz, gdy już wiesz jak obliczyć zdolność kredytową, warto jest też wiedzieć kiedy nie warto tracić na to czasu i lepiej poświęcić swój czas i energię od razu na poprawę historii kredytowych. Jedną z klasycznych sytuacji jest ta, gdy masz zaległości w spłacie zobowiązań. Niektóre banki przymykają oko na małe zaległości, ale po co ryzykować - lepiej doprowadzić swoją historię do porządku przed aplikacją. Jeśli nie masz pewności jak to wygląda w Twoim przypadku - wtedy faktycznie warto sprawdzić.

Na koniec warto dodać, iż w dzisiejszych czasach najlepiej obliczyć zdolność kredytową korzystając z gotowych narzędzi online - gdzie wystarczy wprowadzić odpowiednie dane i odpowiedź sama się tworzy na ich podstawie.

Więcej:

https://www.telewizjaolsztyn.pl/wiadomosci/s/3709,czy-mozna-uzyskac-pozyczke-be-zdolnosci-kredytowej

https://www.tvsudecka.pl/wiadomosci/s/3660,czym-rozni-sie-karta-debetowa-i-platnicza

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone