Patriotyzm unosił się w powietrzu razem z biało-czerwonymi balonami, a mielecki Rynek zamienił się w żywą lekcję historii. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 poruszyli serca mieszkańców wyjątkowym widowiskiem pełnym wzruszeń, symboli narodowych i artystycznych emocji.
We wtorek 29 kwietnia w murach Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu odbyła się wyjątkowa akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość połączyła historię, muzykę i sztukę w niezwykle poruszającą całość, angażując uczniów, nauczycieli i lokalną społeczność.
[FOTORELACJANOWA]12641[/FOTORELACJANOWA]
Obchody rozpoczęły się częścią historyczną, w której udział wzięli uczniowie klas 4. W ich wykonaniu mieszkańcy mogli usłyszeć ważne fakty i wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji, co pozwoliło na przypomnienie znaczenia tego dokumentu dla historii Polski. Część historyczna była szczególnie istotna - uczniowie w świetny sposób przedstawili wydarzenia z 1791 roku, co stanowiło doskonałą lekcję historii dla wielu zebranych. Angażując się w taką formę nauki, młodzi ludzie nie tylko przyswajają wiedzę, ale również uczą się współpracy, odpowiedzialności i wystąpień publicznych.
Pod kierunkiem mgr Mariusza Wiecha - nauczyciela muzyki - odbyła się część muzyczna. Uczniowie zaprezentowali utwory patriotyczne, które poruszyły serca zgromadzonych i wprowadziły podniosły nastrój.
Nie zabrakło także akcentów artystycznych - pokaz taneczny z szarfami w wykonaniu utalentowanych uczennic szkoły zachwycił publiczność. Choreografia została przygotowana pod czujnym okiem mgr Agnieszki Krężel i dodała uroczystości wizualnego blasku.
Finałem obchodów było symboliczne wypuszczenie w powietrze biodegradowalnych balonów w barwach narodowej flagi przez panią dyrektor Darię Warzechę oraz panią wicedyrektor Ewę Małek. Ten gest był pięknym akcentem podkreślającym ducha jedności i patriotyzmu.
Na to wyjątkowe święto szkolną dekorację wykonała mgr Sylwia Wiech. Pachnące bzy i żywa postać Tadeusza Kościuszki - w którą wcielił się Grzegorz Kozioł - zrobiły ogromne wrażenie na mieszkańcach Starego Miasta.
Takie spotkania sprzyjają budowaniu więzi społecznych oraz wzmacniają poczucie tożsamości lokalnej. Uczą szacunku do historii, tradycji i wrażliwości na wartości, które są fundamentem naszego społeczeństwa. Mielec, poprzez takie inicjatywy, staje się miejscem, gdzie pamięć o przeszłości łączy się z nadzieją na przyszłość.