Zamknij
REKLAMA

Trwa akcja wsparcia małego Filipa z gminy Przecław! [FOTO]

15.30, 16.11.2022 PC Aktualizacja: 15.32, 16.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Filipek Bieś z gminy Przecław urodził się z wadą rączek. Jego rodzice rozpoczęli walkę o jego przyszłe życie. Już wiadomo, że potrzebna będzie kosztowna operacja. Filipka tłumnie wsparli mieszkańcy gminy Przecław.

Dziecko ma obecnie 17 miesięcy. - Nie możemy pozwolić, aby nasz syn musiał w przyszłości cierpieć. Dlatego musimy działać już teraz. Byliśmy na konsultacji u Dr. Paleya, gdy Filipek miał dwa miesiące. Lekarz zaproponował operację, która może pomóc w jego usprawnieniu. Dał nam nadzieję! Została wyznaczona kolejna wizyta, która odbyła się we wrześniu. Pan Doktor zdecydował, że podejmie się w pełni leczenia Filipka - przekazują rodzice.

- Niestety wtedy zobaczyliśmy też koszt wszystkich skomplikowanych zabiegów. Jest nam bardzo przykro, bo pomimo wielu starań zdecydowanie przerasta to nasze możliwości finansowe. Nie mamy szans sami zdobyć tak ogromnej kwoty! Dlatego błagamy o pomoc. To jedyna szansa na lepszy start naszego dziecka - dodają.

Do pomocy ruszyli sąsiedzi i mieszkańcy okolicy. Tłumy zgromadził festyn charytatywny zorganizowany w niedzielę w Przecławiu pod hasłem „Razem dla Filipka”. Na wszystkich przybyłych czekało moc atrakcji, np. mecz piłkarski Team Przecław - Stal II Mielec, pokaz Football Freestyle Dawida Krzyżowskiego, przeciąganie liny, dmuchańce, pokazy OSP Przecław, zabawa fantowa, przejazdy bryczką, pokaz broni i pojazdów militarnych oraz wiele innych. 

Do udziału włączyli się również m.in. Nadleśnictwo Tuszyma, Zmotoryzowana GRH im. gen. Maczka, Jednostka Strzelecka im. gen. Sikorskiego. Stoiska z pysznym  jedzeniem przygotowanym przez przedstawicieli stowarzyszeń z terenu Gminy Przecław cieszyły się wielkim powodzeniem. 

Licytacje koszulek i gadżetów sportowych także przyciągnęły licznych chętnych. Koszulka z autografami piłkarzy ekstraklasowej PGE FKS Stal Mielec została sprzedana za ponad 500 złotych. 

[FOTORELACJA]9689[/FOTORELACJA]

- Dziękujemy Państwu za okazaną pomoc, za życzliwe podejście i otwarte serce. Ale to jeszcze nie koniec, wciąż trwają zbiórki podczas innych wydarzeń towarzyszących. Jeśli ktoś ma chęć i możliwość, zachęcamy do przyłączenia się i wsparcia małego Filipka. Zaplanowane wydarzenia i zbiórki do puszek trwać będą do 16 grudnia – przekazują organizatorzy akcji „Razem dla Filipka”.

Dotychczas udało się zebrać już 55 tysięcy złotych. Koncert Orkiestry Dętej z Dobrynina zorganizowany 12 listopada przyniósł 2 565 złotych,  zbiórka do puszek w dniu 13 listopada zapewniła 47  640 złotych i 27 groszy, w tym m.in.:  stoisko i loteria przygotowane przez mieszkańców rodzinnej wsi Filipka, czyli Łączek Brzeskich – 13 tysięcy 73  złote i 30 groszy, licytacje koszulek i gadżetów sportowych - 8 050 złotych.

Trwa internetowa kwesta w serwisie siepomaga.pl.

ZOBACZ GRUPĘ FACEBOOK Z AKCJAMI NA RZECZ FILIPKA - KLIKNIJ I PRZEJDŹ
 

(PC)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

qqqqqq

3 0

dlaczego mam dziwne wrażenie że w Przecławiu dzieje się więcej jak w Mielcu. 10:01, 17.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XyzXyz

3 0

To nie jest wrażenie... Tak się po prostu jest ;) Kolejna bardzo fajna impreza, połączona z pożytecznym działaniem. 11:53, 17.11.2022


J.K.J.K.

3 1

Tu się nie ma czemu dziwić Przecław ma PANIĄ BURMISTRZ, która jest z swoimi mieszkańcami na dobre i na złe. Co jest w stanie załatwić to załatwia co jest w stanie pomóc to pomaga. PANI BURMISTRZ nie jeździ do Warszawy do Gdańska do Sopotu czy Rzeszowa i nie zakłada jakiś tam stowarzyszeń z prezydentami tych miast. PANI BURMISTRZ na tej imprezie normalnie kwestowała i jakoś JEJ korona z głowy nie spadła. 22:06, 17.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Coś czujący Coś czujący

0 1

Skoro nie spadła, to koronę jednak nosi.
Tak czułem. 09:15, 18.11.2022


J.K.J.K.

1 1

Do: Coś czujący
Piszesz - kopiuję: -- Tak czułem. --
Zgłoś się do dobrego lekarza, który może poprawi Twoje CZUCIE - póki nie jest jeszcze za późno, ale obawiam się, że są to objawy nieuleczalne. Przy takim CZUCIU i w całym można znaleźć przysłowiową dziurę. Tak na marginesie mogę Ci powiedzieć, że nawet gdyby nosiła koronę to wie kiedy trzeba ją ściągnąć robiąc coś dobrego, na pewno nie ściągnie korony aby takim ludziom jak Ty, którzy uważają, że są pępkiem ŚWIATA wyczyścić buty. Wątpię czy zrozumiałeś sens mojego tłumaczenia bo tacy ludzie jak Ty widzą tylko czubek własnego buta.
10:53, 18.11.2022


REKLAMA
0%