Zamknij
REKLAMA

Charytatywny Bieg Niepodległościowy Małego Księcia w Zespole Szkół Budowlanych

07:30, 15.10.2018 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

8 października 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się I Niepodległościowy Charytatywny Bieg Małego Księcia na 1918 metrów, z którego całkowity dochód został przeznaczony na podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Zawody odbyły się na bieżni mieleckiego Stadionu Miejskiego. W biegu wzięło udział 27 uczestników. Natomiast na trybunach zasiedli kibice z poszczególnych klas ZSB.  

W charytatywnym przedsięwzięciu wzięli udział honorowi goście: Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, założyciel lubelskiego hospicjum ojciec Filip – Leszek Buczyński, a także dyrektor ZSB Stanisław Starzyk. Konferansjerem, który wprowadził zawodników i zaproszonych gości w prawdziwie patriotyczny nastrój był nauczyciel wychowania fizycznego Jakub Kula.

Charytatywny bieg rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie głos zabrał pan starosta Zbigniew Tymuła, który w swoim przemówieniu podkreślił jak ogromną wartością jest pomaganie drugiemu człowiekowi i w tak piękny sposób uczczenie 100 –tnej rocznicy Niepodległości.

Kilka słów wdzięczności powiedział wzruszony ojciec Filip, który opowiedział uczestnikom o małych podopiecznych hospicjum.

Ojciec Filip dał sygnał do rozpoczęcia biegu. Kwalifikacja biegowa została przeprowadzona w kategorii mężczyzn i kobiet. Pierwsze miejsce zajął Paweł Dulik , na drugim uplasował się Marcin Dulik, natomiast trzecie zajął Adam Czuchra. W kategorii kobiet najlepszy wynik uzyskała Maria Załucka, drugie miejsce zajęła nauczycielka Jadwiga Stala –Dudek, natomiast trzeci wynik uzyskała Dominika Turczyn.

Zwycięscy otrzymali puchary i pamiątkowe medale, a ojciec Filip wręczył koszulki z logo hospicjum.  Puchar „Wielkiego Serca” otrzymał uczeń z klasy III A zasadniczej szkoły zawodowej za złożenie największego datku dla małych podopiecznych hospicjum.

Organizatorami wydarzenia charytatywnego byli nauczyciele ZSB: Iwona Kopera, Bogumiła Starzyk, Jakub Kula i Tomasz Tułacz, Jadwiga Stala – Dudek.

Zespół Szkół Budowlanych od wielu lat zbiera nakrętki na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, a w kwietniu b2018 roku najbardziej zaangażowani w działalność charytatywną uczniowie mogli odwiedzić hospicjum w Lublinie.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA