Zamknij
REKLAMA

Cały Powiat czytał z dziećmi po raz dziesiąty

12:15, 05.12.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

W piątek 30 listopada w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczychw Mielcu odbyło się finałowe spotkanie akcji "Cały Powiat czyta z Dziećmi – Na Olimpie". Jej organizatorem było Stowarzyszenie DLA WAS, które kolejny raz otrzymało dotację Powiatu Mieleckiego na wsparcie realizacji zadania. PZPSW tradycyjnie był współorganizatorem i współgospodarzem akcji. 

W spotkaniu odbywającym się w scenerii starożytnej Grecji licznie wzięły udział dzieci z placówek edukacyjnych z terenu powiatu wraz z nauczycielami, rodzicami, opiekunami. W charakterze lektorów wystąpił Starosta Powiatu Mieleckiego pan Stanisław Lonczak oraz pedagodzy ze szkół, które od lat licznie biorą udział w konkursie plastycznym i spotkaniach towarzyszących akcji. 

Goście z zainteresowaniem wysłuchali mitów greckich opowiadających historie Syzyfa, Tezeusza i Ariadny, Prometeusza, Króla Midasa, pięknej Heleny i konia trojańskiego oraz Demeter i Kory. 

Po lekturze mieli okazję obejrzeć przedstawienie o Demeter i Korze, przygotowane przez uczniów SOSW, które zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami. W dalszej części spotkania podsumowano powiatowy konkurs plastyczny Na Olimpie, który towarzyszył akcji. 

Spośród 205 prac z 17 placówek wyróżnionych zostało 50 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. Spotkanie podsumował pan starosta, gratulując organizatorom akcji promującej czytelnictwo i rozwijającej talenty najmłodszych. 

Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy pokonkursowej i na słodki poczęstunek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone