Zamknij

Franczyza – oferty dla początkujących przedsiębiorców

13:58, 10.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:58, 10.08.2022

Osoby wchodzące w świat biznesu mogą czuć się nieco zagubione, spotykając się z nowymi pojęciami, takimi jak na przykład franczyza. Jak otworzyć własną działalność gospodarczą i zdobyć doświadczenie w prowadzeniu swojego przedsiębiorstwa?

Franczyza – na czym to w ogóle polega?

Nieco obco brzmiące słowo „franczyza” oryginalnie wywodzi się od francuskiego „franchise”. Tajemnicze sformułowanie ma wiele znaczeń w języku francuskim i angielskim, jednak w języku polskim funkcjonuje jako określenie na specyficzny model biznesowy. Franczyza to system oparty na ścisłej współpracy dwóch odrębnych podmiotów gospodarczych: franczyzobiorcy i franczyzodawcy. Ten pierwszy to po prostu właściciel lokalnego sklepu prowadzonego w ramach znanej sieci, a drugi – to właśnie sieć, która dzięki franczyzobiorcom może powiększać swój kapitał, docierając do nowych miejsc i klientów.

Współpraca franczyzowa jest bardzo korzystna z perspektywy początkującego przedsiębiorcy, zwłaszcza gdy nie dysponuje on dużym kapitałem. Sieć franczyzowa zwykle pokrywa część kosztów, które są związane z otwarciem nowego punktu usługowego lub handlowego. Dzięki temu na utworzenie własnej działalności gospodarczej mogą sobie pozwolić nawet osoby dysponujące mniejszym kapitałem na start.

Jakie korzyści daje franczyza?

Franczyzodawca udostępnia swoje własne technologie, infrastrukturę oraz znaki towarowe. Sieciom działającym w tym modelu zależy na tym, by franczyzobiorcy jak najlepiej korzystali z oferowanych korzyści i promowali jej dobry wizerunek. Z tego względu przedsiębiorcy mogą liczyć na udział w szkoleniach poruszających tematy związane z prowadzeniem biznesu. To znaczna przewaga w porównaniu do właścicieli punktów usługowych i handlowych, które nie współpracują z żadnym większym graczem – takie osoby nie mają dostępu do szkoleń lub wykonują je prywatnie, co generuje kolejne koszty.

Dodatkowo franczyza to dobry sposób na oszczędność środków zarówno na samym starcie, jak i już w trakcie prowadzenia działalności. Dzięki wiedzy opartej na doświadczeniu znanej marki możemy prowadzić biznes w rozważny sposób, minimalizując niepotrzebne wydatki.

Franczyza – oferty dla początkujących przedsiębiorców

Zanim zaczniemy starać się o dołączenie do sieci franczyzowej, warto dowiedzieć się o dostępnych opcjach i wybrać najkorzystniejszą propozycję. Przede wszystkim należy określić rodzaj i profil działalności, którą chcemy się zająć. Następnie powinniśmy zorientować się, czy i w jaki sposób sieć szuka nowych franczyzobiorców i nawiązać kontakt z siecią z zamiarem założenia nowego punktu  należącego do franczyzy. Ofertę zaprezentowaną przez franczyzodawcę należy dokładnie przejrzeć, a następnie przejść do podpisania umowy franczyzowej.

Dla osób, które chcą spróbować swoich sił w prowadzeniu sklepu, ciekawą opcją może być popularna Żabka – to największa w Polsce franczyza. Oferty dla nowych przedsiębiorców przygotowane przez sieć są wyjątkowo atrakcyjne – charakteryzuje ją niski wkład własny wynoszący ok. 5 tys.zł, przejrzysty system rozliczeń z siecią, w ramach którego franczyzobiorcy mogą liczyć na atrakcyjny przychód miesięczny, specjalne ubezpieczenie “Polisa na biznes” na wypadek niepowodzenia działalności, a także szerokie wsparcie technologiczne, serwisowe czy reklamowe.

Do obowiązków franczyzobiorcy należy m.in./Wśród wymogów dla franczyzobiorców są m.in.:

  • Utrzymywać/ utrzymanie wysokiej jakości obsługi sklepu i klientów , z jakiej znane są sieci sklepów Żabka
  • otwierać/anie sklep w każdy dzień w roku z wyjątkiem Niedzieli Wielkanocnej oraz 25 grudnia
  • mieć sklep otwarty przez minimum 8 godzin dziennie w niedziele/ placówka powinna być otwarta przez ...

Pomijając samą ofertę franczyzową sieci, franczyza to naprawdę dobry wybór dla nowych przedsiębiorców. Sklepy spożywcze zawsze są potrzebne, a dołączenie do sieci jest znacznie prostsze niż budowanie własnej placówki od podstaw.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%