Zamknij

Profile do poliwęglanu - jakie najlepiej wybrać?

12:23, 26.11.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:24, 26.11.2021

W jaki sposób zapewnić trwałe łączenie płyt poliwęglanowych? Odpowiedź jest bardzo prosta – stosując specjalne profile do poliwęglanu! Jakie najlepiej wybrać profile łączące do pokryć dachowych? Odpowiadamy w niniejszym artykule – zapraszamy!

  1. Czym są profile łączące do pokryć dachowych?
  2. Jakie profile do poliwęglanu wybrać?
  3. Gdzie stosować wykończenia poliwęglanu komorowego?
  4. Rodzaje profili do płyt poliwęglanowych

Tworzysz właśnie konstrukcję z płyt poliwęglanowych i musisz połączyć ze sobą dwie części? Najlepszym rozwiązaniem, które zagwarantuje trwałe połączenie płyt, jest profil łączący do pokryć dachowych. Jakie profile do poliwęglanu można aktualnie znaleźć na rynku? Czym w ogóle są produkty tego rodzaju? Szczegóły znajdziesz w niniejszym tekście. Zapraszamy do lektury!

Czym są profile łączące do pokryć dachowych?

Profile łączące to elementy, które najczęściej produkuje się z poliwęglanu. Części te wykorzystuje się do łączenia płyt poliwęglanowych, którymi tworzysz konstrukcję dachową. Profile do poliwęglanu zapewniają nie tylko stabilność, ale i wytrzymałość całemu zadaszeniu. Elementy te produkuje się z takich materiałów, by ostatecznie wyróżniały się doskonałą odpornością na promieniowanie UV oraz wilgoć. Te elastyczne i lekkie profile gwarantują bardzo prosty montaż. Świetnie sprawdzą się między innymi przy budowie wiatrołapu, werandy, pergoli czy zadaszenia nad wejściowymi drzwiami.

Jeśli szukasz wytrzymałych profili łączących do pokryć dachowych, sprawdź ofertę na stronie https://www.castorama.pl/produkty/budowa/dach-i-rynny/pokrycia-dachowe/akcesoria-do-pokryc-dachowych/profile-laczace.html, gdzie znajdziesz zarówno rozwiązania łączące, jak i zamykające. Wybierając profile, zwróć uwagę także na inne akcesoria, które mogą okazać się niezbędne. Mamy na myśli taśmy paroprzepuszczalne czy paroizolacyjne. Te drugie pozwalają na bezproblemowe odparowywanie pary skroplonej w dolnej części naszej konstrukcji. Taśma paroizolacyjna natomiast zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem wody w miejscu, w którym zaczyna się odcinek spadowy.

Pamiętaj, że do wykonania stabilnej konstrukcji oprócz płyt i profili, będziesz potrzebował również silikonu do uszczelniania połączeń, zaślepek oraz wkrętów. O ile wkręty i zaślepki są obowiązkowe, o tyle silikon jest rozwiązaniem opcjonalnym. Jeśli szukasz tego rodzaju produktów, sprawdź ofertę na https://www.castorama.pl, gdzie znajdziesz wszystko, czego Ci brakuje do stworzenia zadaszenia.

Jakie profile do poliwęglanu wybrać?

Jak już wspominaliśmy, profile do poliwęglanu gwarantują skuteczne łączenie komorowe struktury. Ponadto zapewniają świetną izolację cieplną i przede wszystkim wysoką mechaniczną wytrzymałość pokryciu dachowemu. Dzięki profilom łączącym nasz dach będzie nie tylko stabilny, ale i przede wszystkim szczelny. Odpowiednie dobrane produkty tego rodzaju zapobiegają także ewentualnym przeciekom, do których mogłoby dojść tam, gdzie mamy łączenie lub zakończenie płyt.

Tworząc pokrycie dachowe, pamiętaj, by między płytami zostawić mały odstęp. Poliwęglan należy do grupy materiałów, które „pracują”. Oznacza to, że poliwęglan może samoczynnie rozszerzać się lub kurczyć – w zależności od temperatury środowiska.
Jakie profile łączące do płyt poliwęglanowych wybrać? Wszystko zależy od tego, jaką rolę będą pełniły w danej konstrukcji. Na rynku dostępne są modele łączące oraz zamykające. Między sobą komponenty różnią się także kształtem. Listwy o przekroju oznaczonym symbolem „H” sprawdzą się głównie przy łączeniu dwuwarstwowych oraz wielowarstwowych płyt. Kształt ten umożliwia proste wsunięcie i gwarantuje bardzo szczelne łączenie. Listwy o przekroju „U” natomiast najczęściej wykorzystuje się jako zakończenie pokrycia dachowego.

Gdzie stosować wykończenia poliwęglanu komorowego?

Transparentne profile do poliwęglanu natomiast świetnie sprawdzą się tam, gdzie wykonuje się dach z płyt przezroczystych. Zainteresowani często sięgają po rozwiązanie tego rodzaju przy tworzeniu szklarni, świetlików, wiatrołapów czy werand. Profile do łączenia płyt różnią się między sobą także kolorem. Na rynku znajdziesz zarówno przezroczyste elementy, jak i w kolorze brązowym czy opalowym. Kolorowe rozwiązania świetnie sprawdzą się przy płytach, które mają podobną barwę.

Rodzaje profili do montażu płyt poliwęglanowych

Na rynku znajdziesz przede wszystkim profile łączące do poliwęglanu w wariancie łączącym oraz zamykającym. Obszar zastosowania dostępnych rozwiązań obejmuje między innymi zadaszenia, szklarnie, wiaty, werandy, pergole, ścianki działowe, wiatrołapy, daszki nad wejściem oraz przystanki. Warto decydować się na profile do płyt poliwęglanowe przezroczyste, które produkuje się z trwałych materiałów. Dzięki temu wyróżniają się między innymi estetycznym wyglądem oraz wytrzymałością. Kupując profile poliwęglanowe lub profil aluminiowy warto postawić na jakość.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%