Zamknij
REKLAMA

Kiedy warto skorzystać z usług prywatnego detektywa?

15:10, 06.10.2021 | Materiał partnera

Wynajęcie prywatnego detektywa jest skutecznym sposobem na uporanie się z problemami natury osobistej lub zawodowej. Wsparcie zawodowca może też nas przed nimi uchronić. Podpowiadamy, w jakich konkretnie sytuacjach można skorzystać z takiej usługi.

Prywatni detektywi w Polsce – czym najczęściej się zajmują?

W spisie przedsiębiorców wykonujących działalność polegającą na świadczeniu usług detektywistycznych znajduje się blisko 2 tys. podmiotów (stan na październik 2021 r.). Sprawy którymi zajmują się najczęściej można umownie podzielić na dwie kategorie: rodzinne i gospodarcze. Jedne i drugie mogą się kojarzyć z trudnymi sytuacjami życiowymi i kłopotami. Często tak właśnie jest, ale nie jest to regułą. Wielu klientów trafiających do agencji detektywistycznych działa prewencyjnie. Wynajmują prywatnego detektywa właśnie po to, by uniknąć nieprzyjemności i móc odpowiedzialnie podjąć decyzje dotyczące na przykład działalności biznesowej.

Oczywiście duża część spraw trafiających do biur dotyczy też sytuacji, których nie sposób przewidzieć. Niestety – rzadko są to miłe niespodzianki. Osoby, których one dotyczą często są pod wpływem silnych emocji. Wtedy właśnie profesjonalna pomoc może okazać się najlepszym wyjściem.

Usługi detektywistyczne dla osób prywatnych

Biuro detektywistyczne wielu osobom kojarzy się miejscem, do którego trafiają głównie małżonkowie podejrzewający o zdradę swojego partnera. Rzeczywiście, tego typu zlecenia stanowią dosyć duży odsetek spraw, którymi zajmują się detektywi Wrocław.

Osoby zgłaszające się do biur mają często wiele obaw z tym związanych. Warto jednak wiedzieć, że prywatnych detektywów obowiązują ściśle określone zasady postępowania. Należy do nich np. obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej. Jeszcze inna zasada dotyczy danych osobowych pozyskanych w trakcie sprawy – po jej zakończeniu powinny one trafić do klienta.

Warto też pamiętać, że detektywi muszą dołożyć wszelkiej staranności, by przekazywane przez nich informacje były prawdziwe. Ponadto wiedzą one, że jeśli ich klient przygotowuje się np. do sprawy rozwodowej, materiały gromadzone w toku śledztwa powinny być pozyskiwanie w taki sposób, by w razie czego mogły służyć jako dowód przed sądem.

Biuro detektywistyczne to właściwy adres, jeśli chcemy ustalić czy potwierdzić czyjeś miejsce pobytu. Często do detektywów zgłaszają się osoby poszukujące osób zaginionych. Zdarza się, że są to sprawy nagłe (dobra agencja jest w stanie podjąć działania w sposób natychmiastowy), ale są też takie, które trwają już dłuższy czas. W jednym i drugim przypadku bliscy detektywi mogą współpracować np. z policją.

Usługi detektywistyczne dla firm

Sprawy gospodarcze to również bardzo ważny segment działalności biur. Wielu przedsiębiorców korzysta z usług detektywistycznych przed podjęciem ważnej decyzji biznesowej. Nic w tym dziwnego, ponieważ tego typu działanie można potraktować jako rodzaj inwestycji mającej wpływ na bezpieczeństwo firmy. Do agencji detektywistycznej warto się zgłosić np. w celu sprawdzenia wiarygodności osoby lub firmy, z którą chce się wejść w spółkę. Inną okolicznością może być chęć „prześwietlenia” (np. pod kątem wypłacalności) firmy, dla której planujemy wykonać duże, wymagające sporych nakładów zlecenie.

Wiedza zebrana przez agencję detektywistyczną może nam też pomóc w konkurowaniu z innymi firmami. Można z niej korzystać bez obaw – warto bowiem pamiętać, że detektywi muszą działać w granicach prawa.

W usług prywatnych detektywów warto też skorzystać w czasie procedur mających na celu odzyskiwanie należności. Niestety, osoby prowadzące działalność gospodarczą wiedzą, że częstą praktyką dłużników jest ukrywanie dochodów.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%