Zamknij
REKLAMA

Te domy seniora zapewniają prawdziwie przyjemną jesień życia. A rodzinie? Komfort psychiczny

09:36, 02.06.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Oblicze domów spokojnej starości zmienia się. Dowodem na owe zmiany są domy seniora o podwyższonym standardzie, które w niczym nie ustępują nowoczesnym obiektom hotelowym, a nawet w wybranych kwestiach je prześcigają. Jesień życia spędzona w takich warunkach może być naprawdę przyjemna i wygodna. Rodzinom z kolei takie rozwiązania zapewniają realny komfort psychiczny. 

Wygoda i relaks w jesieni życia

Wystarczy wybrać się na Podkarpacie. To tam właśnie znaleźliśmy dom seniora, który zachwycił nas architekturą, aranżacjami, przestronnością i infrastrukturą, która zapewnia pensjonariuszom nie tylko swobodę i komfort, ale i możliwość wypoczywania w aktywny sposób. Na donumcorde.pl przekonaliśmy się, że strefa SPA w domu spokojnej starości to już nie fanaberie, a standard, którym interesuje się coraz więcej rodzin chcących, aby ich bliscy seniorzy mogli przeżywać jesień swojego życia w pięknym, wygodnym otoczeniu.

Co dokładnie oznacza wysoki standard tego typu obiektów? Poza wspomnianym dostępem do basenu, łaźni rzymskiej, czy jacuzzi, otoczeniem w formie przestronnego ogrodu, czy też możliwością korzystania z biblioteki i sali komputerowej, są to m.in. wygodne pokoje i apartamenty, które zapewniają seniorom prywatność, poczucie bezpieczeństwa i przytulność. Wyposażenie apartamentów ma na celu zadbanie nie tylko o potrzeby seniorów (telewizory, klimatyzacja, łóżko sterowane elektrycznie), ale i o ich komfort psychiczny, swobodę, jakiej doświadczali we własnych domach i mieszkaniach. Poszczególne rozwiązania pozwalają zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo (miękkie wykładziny dla zminimalizowania skutków ewentualnego upadku), a przy tym tworzą piękne, przyjazne otoczenie (jasne barwy, widok z okna na zielony las, prywatne tarasy / balkony).

Całodobowa opieka medyczna na najwyższym poziomie

Choć Rzeszów oferuje cały wachlarz rozwiązań w zakresie opieki medycznej dla seniorów, nie trzeba się wybierać do miasta, aby skorzystać z opieki specjalistycznej w tym zakresie. Pensjonariusze mogą skorzystać z pomocy lekarza POZ oraz opieki psychologa, neurologopedy, czy dietetyka. Konsultacja z lekarzem specjalistą także nie stanowi w tym przypadku problemu, zatem wszystko co potrzebne dla zdrowia fizycznego i psychicznego seniorzy maja na miejscu.

Uzupełnieniem oferty domów seniora o podwyższonym standardzie są zabiegi fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, masaże, czy też terapia zajęciowa. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby pensjonariusze mogli korzystać ze spacerów, czy innych form aktywności fizycznej, np. jazdy na rowerze, bądź nordic walking.

Menu dla seniora pod czujnym okiem dietetyka

Wiemy, jak istotną rolę odgrywa dla zdrowia i sprawności osób starszych właściwie zbilansowana, odżywcza dieta. Z drugiej strony seniorzy często miewają problemy z apetytem, stąd występuje w tej grupie osób ryzyko niedożywienia. Opracowane przez dietetyka menu może rozwiązać ten problem, a posiłki przygotowywane z wysokiej jakości produktów będą wartościowsze i bogatsze w składniki odżywcze. Takie praktyki stosuje się obecnie właśnie w domach seniora o podwyższonym standardzie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%