Zamknij
REKLAMA

Dobry i tani dron do 300 zł - jak go znaleźć?

14:07, 25.09.2020 | materiały partnera

Latanie dronami z roku na rok zyskuje na popularności. Przyciąga nie tylko osoby zainteresowane lotnictwem, filmami czy fotografią, ale także chociażby miłośników innych zdalnie sterowanych sprzętów takich jak helikoptery czy auta. Co więcej, droniarstwo to hobby, które wbrew obiegowej opinii wcale nie musi być drogie – już za około 300 złotych jesteśmy w stanie kupić dobry sprzęt na początek, dzięki któremu nauczymy się podstawowych zasad obsługi dronów. Jak należy szukać drona na start, żeby nie zrazić się do tego hobby?

Dron – co to jest?

To urządzenie niewielkich rozmiarów, które jest w stanie wznosić się w powietrze, latać i lądować, zwykle zdalnie sterowane. Historycznie drony były wykorzystywane przez armie do zdalnego rozpoznawania terenu lub rozbrajania ładunków wybuchowych. Podobnie jak w przypadku wielu innych technologii (chociażby GPS), drony ostatecznie zaczęły być wykorzystywane także w zupełnie pokojowych cywilnych celach.

Głównie wykorzystywane są obecnie w celach rozrywkowych przez amatorów tego hobby, jednak coraz częściej drony znajdują profesjonalne zastosowania m.in. w fotografii – wiele z nas miało już okazję oglądać zdjęcie lub film nakręcony „z lotu ptaka” właśnie za pomocą drona. Internetowy gigant Amazon wykorzystuje też drony do dostarczania klientom zamówień.

Dron do 300 zł – czy warto kupić taniego drona?

Jeżeli interesuje nas rozpoczęcie przygody z dronami, z pewnością nie chcielibyśmy wydawać od razu majątku na sprzęt, aby w sytuacji, gdy np. jednak nie złapiemy bakcyla lub nie będziemy mieć czasu, nie mieć poczucia, że zmarnowaliśmy sporo pieniędzy. Wiele z nas ma jednak też uprzedzenia co do taniego sprzętu – być może słyszeliśmy historie znajomych, którzy kupili taniego drona na wyprzedaży w dyskoncie, a ten okazał się zupełnym bublem. Czy można znaleźć złoty środek?

Na start rekomendujemy sprzęt do 300 zł. Ta kwota pozwoli nam na zakup drona, który wciąż będzie lekki i łatwy w sterowaniu, co jest bardzo ważne dla osób początkujących, ale będzie to już solidny sprzęt, który nie powinien odmówić nam współpracy po kilku minutach zabawy.

Musimy jednak wziąć też pod uwagę to, że zaczynając przygodę z dronami z pewnością będziemy popełniać pewne błędy, które mogą skończyć się kolizją lub upadkiem drona z wysokości, co może skutkować jego zniszczeniem. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziemy w razie czego gotowi bez większego żalu pogodzić się ze stratą pieniędzy w ten sposób.

Na co możemy liczyć, kupując drona do 300 zł?

Na potrzeby tego artykułu przejrzeliśmy ofertę jednego z popularnych polskich sklepów internetowych z dronami. Na https://kapitandron.pl znajdziemy specjalną kategorię cenową „Drony do 300 zł”, a w niej ofertę dostępnych urządzeń.

Wszystkie drony mają podobne możliwości, jeżeli chodzi o czas lotu i czas ładowania – kupując drona za mniej niż 300 zł, możemy spodziewać się 10-13 minut lotu na jednej baterii i ok. 60-90 minut potrzebnych na jej ponowne naładowanie.  Bardziej znaczące różnice widać natomiast w zasięgu lotu drona – model Syma X5HW FPV oferuje nam jedynie 50 m zasięgu, podczas gdy inne modele pozwalają już na oddalenie się urządzenia o 100 metrów, a w sprzyjających warunkach nawet i 300 m (Visuo XS809-H-W-G).

Warto też przemyśleć, w jaki sposób chcielibyśmy używać tego drona. Jeżeli interesuje nas fotografia, dobrze byłoby poszukać sprzętu, który ma dość dobre parametry aparatu i kamery. W tej kategorii cenowej wybija się znowu Visuo, który oferuje kamerę HD 720p z możliwością transmisji obrazu na żywo – dla porównania inne drony do 300 zł mogą poszczycić się kamerami 0,3 czy 2 MP.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA