Zamknij

Worki budowlane - prosty krok do uporządkowanego remontu

12:00, 23.09.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:00, 23.09.2020

Prace remontowe to coś, z czym na pewnym etapie boryka się niemal każdy. Nawet z pozoru proste przedsięwzięcie odświeżenia domu potrafi wytworzyć nieprzewidziane ilości odpadów, z którymi trzeba sobie jakoś radzić. Łatwo ugrzęznąć pod piętrzącą się górą gruzu, dlatego warto zawczasu zorganizować sobie sposób na przechowywanie i utylizację wytwarzanych śmieci. Nie jest też wcale tak oczywiste co zrobić z całym tym bałaganem, kiedy już skończymy remont. Za magazynowanie dużych ilości odpadów grożą przecież poważne kary pieniężne, nie mówiąc już o tym, jak niewygodne jest to rozwiązanie.

Jak więc najlepiej przechowywać generowane podczas prac remontowych odpady? Worki na gruz w Warszawie i okolicach są łatwo dostępnym, i tanim rozwiązaniem naszego potencjalnego problemu. Oczywiście decydując się na taki sposób, należy zorientować się w dostępnej ofercie ponieważ różne worki nadają się do różnych rzeczy.

Niezależnie jednak od tego, na jakie się zdecydujemy, warto pamiętać o ciężarze przechowywanych w nich odpadów. Im drobniejsze, tym więcej będzie ważył worek przy tym samym poziomie napełnienia. W zależności od gabarytów naszego gruzu worek należy napełniać od poziomu około 1/2 do 2/3.

Rodzaje worków na gruz

Różnią się one na wiele różnych sposobów jednak wyboru dokonujemy głównie w zakresie materiału z jakiego wykonane będą worki. Istnieją dwa podstawowe rodzaje:

Brezentowe, czyli wykonane z polipropylenu PP. Takie worki charakteryzują się dużą wytrzymałością i nadają się do przechowywania każdego rodzaju gruzu — nawet tych pylących, ponieważ dostępne są w wersji powlekanej. Opcję nie powlekaną albo oddychającą stosuje się do odpadów niepylących oraz do przechowywania żywności.

Drugi dostępny rodzaj to worki wykonane z grubej folii o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Przeważnie nie można ich stosować wielokrotnie, ponieważ częściej się rozrywają. Podobnie sprawa ma się z przechowywaniem w nich wielkogabarytowych odpadów o ostrych krawędziach jak na przykład płytki ceramiczne. Mają też one z zasady mniejszą pojemność niż worki brezentowe. Za ich wyborem może przemawiać cena, ponieważ jest to rozwiązanie generujące niższe koszty.

Jeżeli nie planujemy przeprowadzać remontów zbyt często warto rozważyć także worki jednorazowe które po skończonej pracy po prostu wyrzucimy razem z zawartością. Jest to opcja jeszcze bardziej atrakcyjna cenowo. Jeśli jednak mamy w perspektywie dłuższe prace, warto zainwestować w porządne worki wielokrotnego użytku, znacznie wytrzymalsze i mniej zawodne.

Ostatnią kwestią przy wyborze worków jest ilość uchwytów. Jeżeli planujemy przechowywanie odpadów pylących czy sypkich, przydadzą nam się takie z pojedynczym uchwytem z uwagi na szczelność. W pozostałych przypadkach bardziej komfortowy będzie wariant z dwoma lub czterema uchwytami.

Kontenery na gruz w Warszawie

Jeżeli zależy nam na kompleksowym przygotowaniu do remontu, warto rozważyć także wynajem kontenerów na gruz, które zapewnią nam miejsce do wyrzucania zapełnionych worków na bieżąco. Takie rozwiązanie okaże się szczególnie wygodne dla osób, które wolałyby nie zajmować się utylizacją odpadów po remoncie własnoręcznie. Firmy świadczące usługi wynajmu kontenerów mogą za jednym zamachem zająć się utylizowaniem wyprodukowanych przez nas śmieci.

Wywóz gruzu w Warszawie i okolicach jest oczywiście możliwy do zorganizowania własnoręcznie. Jeśli jednak zdecydujemy się na pomoc profesjonalistów, będziemy mieli jedno istotne zmartwienie z głowy. Pozwoli nam to też uniknąć nanoszenia pyłu i resztek gruzu do swojego samochodu.

Jeśli mimo to postanowimy się zająć problemem we własnym zakresie, najlepiej będzie załadować worki z gruzem do samochodu i wybrać się do najbliższego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Takie miejsca znajdziemy w każdej gminie. Służą one jako punkt, do którego każdy może przywieźć swoje odpady nienadające się do zwykłych pojemników na śmieci. Mimo że pobierają za swoje usługi opłatę, większość z nich daje możliwość wywozu pozostałości po remoncie, do określonej objętości, raz do roku za darmo.

Remont potrafi być przytłaczającym przedsięwzięciem a prawidłowa organizacja i planowanie znacznie je ułatwiają. Worki na odpady, kontenery na gruz czy pomoc specjalistów w tej dziedzinie to niektóre z rozwiązań, na które możemy się zdecydować, aby odciążyć się pośród natłoku obowiązków towarzyszących pracom remontowym.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%