Zamknij
REKLAMA

PIT-37 przez internet - czy warto?

12:31, 14.05.2020 | materiały partnera

Wypełnienie PIT przez internet to zupełnie nowa opcja, dzięki której rozliczenie podatku stało się banalnie proste. Jak więc wypełnić formularz online? Sprawdźmy, czy sposób ten jest bezpieczny oraz, czy rzeczywiście warto z niego skorzystać. 

Konieczność złożenia deklaracji podatkowej zawsze spędzała większości z nas sen z powiek. Konieczność wypełniania niejasnych dokumentów i formularzy to rzeczywiście nic przyjemnego, szczególnie dla osób stroniących na co dzień od tak zwanej ''papierkowej roboty''. Niestety w tym przypadku nie ma taryfy ulgowej. PIT 2019 musi złożyć absolutnie każdy, kto generował w tym roku jakiekolwiek przychody. Na szczęście w dzisiejszych czasach, postęp technologiczny umożliwił nam znaczne ułatwienie całej tej procedury. Nie musimy już wybierać się w tym celu do Urzędu Skarbowego. Obecnie możemy bowiem wypełnić pit przez internet. Bez wychodzenia z domu, bez formalności, bez kolejek. To idealne rozwiązanie, które pozwala nam oszczędzić nie tylko czas, ale i nerwy. Sprawdźmy więc jak wypełnić przez internet najpopularniejszy formularz, czyli PIT 37.

Jak wypełnić PIT-37 online? 

PIT 37 to właściwie najczęściej wybierany formularz. Służy on bowiem do rozliczeń przychodów generowanych na podstawie umów pracowniczych. Tym samym wszelkie osoby otrzymujące wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, dzieło, czy zlecenie, powinny wybrać właśnie ten formularz. Warto pamiętać również, że dotyczy on także rencistów, osób pobierających emeryturę, a także zasiłki. Jak więc wypełnić PIT 37 online? To bardzo proste. Wystarczy wejść na jedną z polecanych platform umożliwiających złożenie PIT. Oczywiście w tym celu warto wybierać jedynie strony rekomendowane przez oficjalne organy. 

Każda strona internetowa poświęcona składaniu deklaracji podatkowych umożliwia nam dostęp do programu e-pity. To właśnie przy jego pomocy szybko i łatwo wypełnimy formularz. To bardzo proste. Wystarczy otworzyć program i wybrać odpowiedni formularz. W naszym przypadku będzie to oczywiście PIT 37. Następnie wystarczy jedynie wypełnić wszystkie niezbędne pola i gotowe. Taką deklarację podatkową możemy wysłać bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Musimy mieć jednak na uwadze, że taką opcję umożliwiają jedynie programy wyposażone w oficjalny system Ministerstwa Finansów. Innym sposobem jest oczywiście pobranie, wydrukowanie oraz wysłanie uzupełnionego formularza za pomocą klasycznej poczty. 

PIT-37 przez internet — dlaczego warto?

Możliwość wypełnienia oraz przesłania deklaracji PIT online ma niezwykle wiele korzyści. Niewątpliwie jest to obecnie najlepszy dostępny sposób na rozliczenie podatku. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest oczywiście wygoda. Możemy na stałe pożegnać już niekończące się kolejki w Urzędzie Skarbowym, ponieważ żeby złożyć PIT, nie musimy nawet wychodzić z domu. To doskonałe rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Co więcej, obsługa programu e-pity jest banalnie prosta, dzięki czemu z wypełnieniem formularza poradzą sobie osoby, które na co dzień nie mają styczności z zaawansowaną technologią. 

PIT-37 online — bezpieczne dane 

Istnieje kilka sposobów na wypełnienie deklaracji podatkowej, jednak to właśnie PIT online uważa się za metodę najbezpieczniejszą. Zaufane programy służące do składania PIT gwarantują bowiem niezwykle skuteczną ochronę naszych danych. Nie ma w tym przypadku szansy na to, by trafiły one w niepowołane ręce. Wysyłając deklarację poprzez program, mamy gwarancję, że trafia ona bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Warto więc postawić na bezpieczeństwo i PIT 2019 złożyć właśnie przez internet. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA