Zamknij
REKLAMA

Kriolipoliza dla każdego?

12:39, 18.03.2020 | Materiał partnera

Kriolipoliza zdobywa coraz większą popularność wśród pacjentów, którzy pragną pozbyć się nadmiaru kilogramów. Jest to zabieg niezwykle bezpieczny i małoinwazyjny, dlatego interesuje zwłaszcza te osoby, które z jakichś przyczyn nie chcą lub nie mogą poddać się liposukcji.

Metoda zamrażania komórek tłuszczowych została opracowana przez dwóch amerykańskich badaczy – Dietera Mansteina oraz R. Roxa Andersona i przez lata zdążyła zaskarbić sobie opinię bardzo skutecznej. Czy kriolipoliza jest jednak dobrym wyjściem dla każdego pacjenta?

Jakie występują przeciwwskazania do poddania się temu zabiegowi?

Kriolipolizie nie powinny poddawać się osoby w ciąży, karmiące piersią, osoby zmagające się z przewlekłą cukrzycą, chorujące na nowotwory, z niskim ciśnieniem, osoby, które nadwrażliwe są na działanie zimna, posiadające rozrusznik serca oraz zaburzenia układu metabolicznego (głównie problemy z nerkami i wątrobą).

Przy zabiegu, skóra pacjenta narażona jest na działanie niskich temperatur (w zależności od obszaru skóry, na którym wykonywany jest zabieg, a także ilości tkanki tłuszczowej, może to być od 10 do -5 stopni Celsjusza). Dlatego właśnie, osobom, które szczególnie wrażliwe są na działanie niskich temperatur, odradza się ten zabieg.

Dodatkowo, sama metoda polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, które następnie wydalane są samoistnie przez nasz organizm. Jest to jednak bardzo duże obciążenie dla naszego układu metabolicznego, co sprawia, że kriolipoliza nie jest również właściwym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z problemami dotykającymi wątroby czy nerek.

Skuteczność zabiegu

Rezultaty zabiegu są widoczne po kilku tygodniach. Obumarłe komórki wydalane są przez nasz organizm stopniowo, dlatego pierwsze wyraźne efekty można zauważyć po upływie miesiąca. Dzięki tej metodzie możemy zredukować tkankę tłuszczową o 25%. Nie jest to jednak „efekt na stałe”. Bez odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej, efekty zabiegu są odwracalne.

Kriolipoliza a liposukcja

Liposukcja polega na usunięciu tkanki tłuszczowej chirurgicznie, co wiąże się z dłuższym czasem rekonwalescencji i obciążeniem dla organizmu podczas samej operacji. W przypadku kriolipolizy nie mamy takich problemów. Sam zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji i nie zostawia blizn. Obie metody potrafią przynieść zadowalające efekty, jednak żadna nie gwarantuje stałych rezultatów.

Szukasz więcej? Koniecznie sprawdź https://drmarcinnowak.pl/oferta/kriolipoliza/

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone