Zamknij
REKLAMA

Rowerki biegowe - który model wybrać?

13:10, 18.02.2020 | Materiał partnera

Rowerki biegowe stanowią świetną zabawkę dla maluchów, które pragną rozpocząć swoją przygodę z jazdą na rowerze. Są bezpieczne, lekkie i przystosowane do użytku dzieci od półtora roku aż do momentu, w którym gotowe są na zmianę rowerku na rower tradycyjny. Wielu rodziców bardzo zachwala sobie tę zabawkę. Ciekawi, dlaczego?

Czym różni się rowerek biegowy od zwykłego?

Rowerki biegowe od tych tradycyjnych różnią się tym, że nie posiadają pedałów. Dziecko odpycha się nóżkami i w ten sposób porusza się na rowerku. Dzięki temu, maluch uczy się utrzymywania równowagi i poprawia się jego motoryka. Rozwija się także u niego świadomość kierunków, a to wszystko ma pozytywny wpływ na rozwój umysłowy dziecka. Dzięki zabawie na rowerku biegowym, dzieci poznają świat i gdy nadchodzi czas przejścia na rower tradycyjny – radzą sobie znacznie lepiej, niż ich rówieśnicy. Poza tym, dzieci uwielbiają jazdę na rowerku biegowym!

Źródło: Dwa Michały, ROWEREK BIEGOWY GRANDE

Budowa rowerka

Na rynku znajdziemy rowerki wykonane z drewna, metalu, kompozytu bądź aluminium. Ważnym przy wyborze rowerka jest to, żeby był on lekki. Dzięki temu, dziecko będzie mogło się nim bawić bez problemu.

Warto wybrać modele rowerków z możliwością regulowania wysokości siodełka (są to modele wykonane, na przykład z aluminium i metalu). Będziemy mogli dopasować odpowiednią wysokość siodełka do wzrostu dziecka, a sama zabawka będzie mogła służyć maluchowi dłużej.

Rowerki biegowe powinny posiadać hamulec. Z reguły dzieci do hamowania używają nóg, jednak ze względów bezpieczeństwa, lepiej jest wybrać model, który takowy hamulec posiada.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na koła rowerka. Opony mogą być wykonane z pianki bądź być pompowane. Tutaj już wszystko zależy od naszych preferencji. Opony pompowane świetnie amortyzują rowerek podczas jazdy, jednak mogą ulec przebiciu. Tego problemu nie ma przy oponach piankowych, które to jednak nie stanowią takiego amortyzatora.

Rowerki, zwłaszcza dla tych najmłodszych dzieci, nadają się do jazdy w domu oraz na zewnątrz. Nasze dziecko może zaczynać naukę jazdy w bezpiecznych warunkach, a my nie musimy obawiać się o to, że stanie mu się krzywda.

Jaki model wybrać?

W poszukiwaniu dobrego rowerku biegowego warto skierować swoje kroki na stronę sklepu Dwa Michały. Znajdziemy tam wiele modelów rowerków biegowych dla dzieci w różnym wieku.

Możemy zdecydować się na kupno rowerka Grande dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Waży on zaledwie 2,3 kg, posiada regulowane siodełko, aluminiową konstrukcję oraz certyfikat europejskiej normy EN71. Dostępny w kilku kolorach, będzie wspaniałym prezentem dla naszego malucha!

Źródło: Dwa Michały, ROWEREK BIEGOWY GRANDE CZERWONY

W sklepie zakupimy także model Mini Bike marki Junioria, przeznaczony dla dzieci od 18. miesiąca życia. Waży on tylko 2 kg i posiada blokadę skrętu kierownicy, która zabezpiecza przed wykręceniem kierownicy. Nie rysuje podłogi, dlatego bez przeszkód może być używany w domu. Posiada certyfikat CE.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA