Zamknij
REKLAMA

Jak skutecznie szukać pracy i nie tracić na to dużo czasu?

11:46, 08.10.2019 |

Im szybciej rozpocznie się poszukiwanie nowej pracy, tym większe jest prawdopodobieństwo jej znalezienia. Długie i nieskuteczne poszukiwania budzą frustrację i zniechęcenie. Z czasem traci się wiarę w powodzenie i co gorsza – poczucie własnej wartości. Odpowiednio zaplanowane poszukiwania zatrudnienia to duży krok do sukcesu. Jak usprawnić działania i szybko objąć nowe stanowisko?

Bądź aktywnym poszukiwaczem
Im częściej przeglądasz oferty pracy, tym większe masz szanse na znalezienie tej idealnej. Nie oznacza to, że masz nieustannie śledzić serwisy internetowe typu Pracuj.pl. Wyznacz na to określony czas w ciągu dnia i systematycznie odwiedzaj każde miejsce, w którym może czekać na Ciebie praca.

Zarejestruj się w urzędzie lub agencji
W niemal każdym mieście funkcjonują urzędy pracy. W wielu miejscowościach można dodatkowo skorzystać z usług agencji pośredniczących w szukaniu pracowników i pracodawców. Sprawdź, jakie formy wsparcia masz w swojej okolicy i z nich skorzystaj.
Rejestrując się w agencji lub urzędzie sprawdź, czy oferowane jest tam wsparcie w postaci doradcy zawodowego. Specjalista pomoże ci określić Twoje cele i oczekiwania, a także usystematyzować zdobyte kwalifikacje i kompetencje. Wskaże też zawody, w których będzie możliwe ich wykorzystanie.

Napisz dobre CV i jeszcze lepszy List Motywacyjny
W planowaniu procesu szukania nowej pracy wyznacz sobie czas na stworzenie dokumentów aplikacyjnych. Pamiętaj, że CV i List Motywacyjny będą twoją wizytówką i dadzą pracodawcy pierwsze wyobrażenie o Tobie. Zadbaj więc o to, by znalazły się tam informacje o Twoich zaletach i korzyściach, jakie przyniosą firmie twoje doświadczenia, kwalifikacje i umiejętności. Od tego, jak zaprezentujesz się w dokumentach, zależeć będzie ewentualne zaproszenie Ciebie na rozmowę kwalifikacyjną. A to już kolejny krok w zdobyciu wymarzonej posady.

Rozmawiaj z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi
Swoich poszukiwań pracy nie trzymaj w tajemnicy. Rozmawiając o tym z rodziną, przyjaciółmi, a nawet z dalszymi znajomymi zwiększasz szansę, że trafi do Ciebie informacja o ciekawym wakacie. Wiele stanowisk obsadzanych jest z pominięciem długiej procedury rekrutacyjnej. Zatrudniając nowych pracowników pracodawcy chętnie opierają się na rekomendacjach od zaufanych osób. Informacje o najciekawszych posadach przekazywane są często tzw. drogą pantoflową. Nie przegap jej. Mów, że szukasz pracy każdemu, kto zechce o tym słuchać.Artykuł sponsorowany
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone