Zamknij
REKLAMA

Minimalizm w wystroju wnętrz wciąż ma się świetnie. Zdaniem ekspertów przemawia za tym szereg względów praktycznych

11:45, 23.08.2019 | Materiał partnera

Trendy w wielu dziedzinach codziennego życia zmieniają się cyklicznie, z zadziwiającą regularnością. Pewne dawno zapomniane wydawałoby się rozwiązania ponownie zyskują olbrzymią popularność. To samo zjawisko dotyczy branży meblarskiej – prawdziwym hitem ostatnich paru lat stały się sprzęty wizualnie minimalistyczne. Jak zauważają przedstawiciele firmy Malo Design: dziś projektuje się bardziej z myślą o komforcie oraz funkcjonalnościach. Rzecz jasna prostota formy wcale nie musi oznaczać mało atrakcyjnego wyglądu – wręcz przeciwnie!

Designerskie meble mają decydujący wpływ na to, jak będzie postrzegane dane pomieszczenie

Wytworzenie odpowiedniego nastroju w domu stanowi wielkie wyzwanie nawet dla profesjonalnych dekoratorów wnętrz. Prosty przykład: kolor ścian w pokoju przekłada się na temperaturę odczuwalną przez obecne osoby, bez względu na to co pokazuje termometr. Dlatego przy doborze materiałów, faktury czy wreszcie optymalnego rozstawienia akcesoriów należy uwzględnić mnóstwo drobnych, pozornie mało istotnych czynników. Podstawową zaletą, jaką meble designerskie zapewniają swoim użytkownikom, jest wydatne powiększenie dostępnej przestrzeni. Wprawdzie faktyczna różnica w rozmiarach zwykle okazuje się pomijalna, to jeśli chodzi o wrażenia wizualne różnica robi się kolosalna. W opinii ekspertów Malo Design minimalistyczne rozwiązania cieszą się tak dużym wzięciem, gdyż dzięki nim mieszkanie wydaje się nieco większe niż jest w rzeczywistości. A człowiek od razu lepiej się czuje, jeśli tylko ma do dyspozycji więcej wolnego miejsca.

Oszczędna forma nadaje wyrazistego charakteru. Im mniej zbędnych dodatków, tym łatwiej dostrzec detale

Kolejnym dużym atutem designerskich mebli będzie fakt, że nie dominują całego pomieszczenia i nie rozpraszają uwagi. Duże zagęszczenie efektownych ozdobników bardzo często przynosi efekt odwrotny od zamierzonego – cieszące oko szczegóły i kunsztowne wykończenia po prostu giną gdzieś w tle. Skromne, lecz wciąż eleganckie meble dają możliwość odpowiedniego wyeksponowania tych elementów dekoracyjnych, które sami gospodarze uznają za stosowne. Warto jeszcze dodać, że sprzęty o niezbyt skomplikowanej konstrukcji okazują się również znacznie łatwiejsze w pielęgnacji. Wszelkiego rodzaju załomy oraz wygięcia zwykle odczuwalnie utrudniają dokładne wytarcie kurzu, zmywanie ewentualnych plam itd. Niby sprawa trzeciorzędna, ale dla wielu osób ma spore znaczenie. Oczywiście liczy się również to, jakich materiałów użył producent do stworzenia konkretnego wyposażenia – z zasady konsumenci mogą liczyć na to, że otrzymają wszelkie niezbędne informacje na temat prawidłowego użytkowania mebli designerskich bezpośrednio od sprzedawcy albo w instrukcji obsługi.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone